Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani

Nowa12 22:03, 24 paź 2021


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A jakie masz nowe judaszowce bo chyba je przeoczyłam. Ten czerwony to która odmiana? A jeszcze wypatrzyłam tego nakrapianego. Widziałam go gdzieś w szkółce. Cudny jest na żywo.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Mala_Mi 22:06, 24 paź 2021


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Wnusia nie wiem kiedy ale Ci urosła Dopiero tak malusia była.
Za to kot ma strasznie długie nogi Moje uwielbiają spać w takim "cedzaku", widzę że u ciebie jest tak samo.

Kojaki najlepiej kupować takie bezproblemowe.. ogólnie stwierdzam e najlepsze mam z Silesii, przyszły wysyłkowo. Rosną jak szalone i nie wybrzydzają.. kupiłam trzy maloty a już wielkością gonią te moje potfffory.

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
MartaCho 22:56, 24 paź 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2139
Aganiu,
cudownie, przepięknie, klimatycznie, jak zawsze, o każdej porze roku!
Uwielbiam niezmiennie Twoje zdjęcia!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agania 10:41, 25 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
ElzbietaFranka napisał(a)



Agata witam

Przepiękne jak ja lubię taki kolor ostry biskupi kolor. Jak ten klon się nazywa przepiękne przebarwienia.

Bergenia zmienia kolorek czy taka jej uroda.
U mnie jest problem, że mam drzewa posądzone od strony słonecznej i rośliny mam w polcieniu.

Piszesz że już w oczku porządek jest. U mnie jeszcze siatka na oczku bo mam tony liści z brzozy i jeszcze do połowy pewnie listopada tak będzie.
Dopiero w listopadzie będę lilie wycinała jeszcze mają pąki kwiatowe.
Re by jeszcze pływają w najlepsze


Klony o purpurowych liściach tak się wybarwiają:
1. Acer japonicum Atropurpureum
2. Acer palmatum Garnet

Bergenia tak się ładnie przebarwia przy wodzie i w słonecznym zachodzącym
słońcu

W tamtym roku już nie pamiętam, ale wiem,że w listopadzie jeszcze wybierałam liście.
Grzybienie czyściłam w sezonie już 2 razy, udało się

Rybki pływają i u mnie, ale już nie tak jak miesiąc temu już bardziej
są spoczynkowe.
Pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:44, 25 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Nowa12 napisał(a)
A jakie masz nowe judaszowce bo chyba je przeoczyłam. Ten czerwony to która odmiana? A jeszcze wypatrzyłam tego nakrapianego. Widziałam go gdzieś w szkółce. Cudny jest na żywo.

Mam czerwonego Merlota i nakrapianego Alley Cat, ten drugi jesienią nie wygląda tak zjawiskowo jak ten czerwony,
ale latem nie można od niego oderwać oka

Skusiłam się
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:52, 25 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Mala_Mi napisał(a)
Wnusia nie wiem kiedy ale Ci urosła Dopiero tak malusia była.
Za to kot ma strasznie długie nogi Moje uwielbiają spać w takim "cedzaku", widzę że u ciebie jest tak samo.

Kojaki najlepiej kupować takie bezproblemowe.. ogólnie stwierdzam e najlepsze mam z Silesii, przyszły wysyłkowo. Rosną jak szalone i nie wybrzydzają.. kupiłam trzy maloty a już wielkością gonią te moje potfffory.


Wnuki nam za szybko rosną Tola ma za m-ce 2 latka, Iga ma 8 m-cy i trzeci maluch w drodze

Kocie szkraby śpią gdzie chcą, ale nocują razem ze starymi kotami, już są kocią rodziną

Konkretnie marzyliśmy żeby mieć tę odmianę Kohaku, też brałam z Silessi, ale te konkretnie są ciepłolubne, nie da się odłowić,
a też nie mam piwnicy do chowu zimowego.
Szkoda uczymy się koi, widać że Showa/tricolor i odmiany Khujaku już jest silniejszy genetycznie.
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Agania 10:55, 25 paź 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
MartaCho napisał(a)
Aganiu,
cudownie, przepięknie, klimatycznie, jak zawsze, o każdej porze roku!
Uwielbiam niezmiennie Twoje zdjęcia!

Dużo kolorków przegapiłam, sporo ładnych drzew się przebarwiło
i już poleciało z wiatrem
Dziękuję Martuś, pozdrawiam
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
yolka 16:23, 25 paź 2021


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Agatko, byłam widziałam, podjazd bym zostawiła... dróżka do zakamarków, obietnica odkrywania ogrodowych cudów. Błota przecież nie macie.

Wnusia duża dziewczynka, umknęło mi jej dorastanie. Czas biegnie jak szalony, Tempo na dodatek sama sobie podkręcam. Pozdrawiam Was serdecznie.


Edit. Doczytałam, że wnusie są na razie dwie
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
mirkaka 17:39, 25 paź 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Październik to miesiąc dla Twojego ogrodu Wspaniałe są te przebarwienia.
Klony są cudowne u Ciebie
Powrót do ogrodu czyli zdrowie już ogarnięte? Jak te bóle? Minęło ?
Życzę Ci tego z całego serca
Dziecinka mała cudowna, i z tymi kotkami
Będziesz rozdawać czy zostawiasz sobie
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
AniazUroczyska 20:01, 25 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Hej! Ostatnio kilka razy zajrzałam do Ciebie . Wnusią jestem zauroczona, kociaki bardzo sympatyczne, klony cudowne!
Jak one się przebarwiają w ciągu całego sezonu? Czy jest taki czas, w którym są zielone? Garnet jesienią ma taki biskupi kolor, czy też później staje się ciemnofioletowy( takie fotki pokazują w necie) Podobno wolno rośnie, po 10 latach osiąga wysokość 0,8-1 m? W jakim wieku jest Twoje drzewko?

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies