Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Aneczkowe marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Aneczkowe marzenia

Aneczka 06:05, 07 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Iwonko ja nawet nie wiedziałam jak one się nazywają, a co dopiero myśleć o ich zjedzeniu. Nigdy bym się nie odważyła.
A co do tulipanów to usunąć tamten ciemny róż, czy fiolet też zastąpić tymi ciemnymi queen of the night, lub na odwrót?
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 21:46, 10 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
No już jakieś zmiany u mnie widać, choć niedokończone to wstawię przed i może jeszcze nie po ale obecnie.

Przed:


Obecnie:



Tego teraz nie widać, ale te rabaty są obsadzone bylinami, cebulowymi a przede wszystkim różami. Jak zacznie to wszystko kwitnąć to będzie coś tam widać, choć słabo, bo wszystko sadzone jesienią zeszłego roku lub tej wiosny.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Ivvvona 21:54, 10 maj 2015


Dołączył: 27 sty 2014
Posty: 4774
Aniu, tulipanki mogą zostać te co są, tylko dosadź więcej cebul w tej tonacji.
Zmiany już widać i będzie coraz piękniej

Jeśli chcesz zobacz u mnie tulipany - mam na jednej rabacie kilka odmian, ale wszystkie w kolorach biało- różowo -fioletowym. Może Ci się spodoba
____________________
W ogródku Iwony
Aneczka 22:24, 10 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Na tej dużej rabacie na środku oczywiście trawy nie będzie. Zastąpią ją kolejne róże i inne roślinki Na razie jest jej rama z róż, krzewuszek, jaśminu, kaliny, liliowców i wielu innych, ale przede wszystkim z róż takich jak:
carina, flamingo, el toro, mrs john laing, swany, pink fairy, indigoletta, mainzer fastnacht, osiria, candy rain, nina, ballade, artemis, aspirin rose, heidetraum, pastella, astrid grafin von hardenberg.

Chciałabym tam w środku posadzić coś zimozielonego, co by dało delikatną przesłonę, żeby nie było widać całego ogrodu jak na dłoni, ale nie za dużo bo nie chcę zacienić róż, których będzie tam masa w koło. Z takich wyższych są na razie rośliny zrzucające liści takie jak krzewuszka, kalina, tawuła wczesna, jaśmin.

Z zimozielonych najchętniej posadziłabym ze trzy szmaragdy (moje ukochane) tworzące trójkąt, ale biorąc pod uwagę to że w koło mam same szmaragdy na obrzeżach ogrodu, to pomyślałam o cisach. Co wy o tym myślicie? Może coś poradzicie? Nie chcę żeby to było coś dającego duży cień ze względu na róże.



Tego koła z tulipanami w prawym dolnym rogu zdjęcia oczywiście nie będzie, będzie tam trawa.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Aneczka 23:24, 10 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Marzy mi się tunel z róż na pergolach więc pomyślałam o czymś takim:
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
alinak 00:21, 12 maj 2015


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Ania tunel fajny znajdziesz u Dzidki .pracowitość i zaciętość w ogrodzie to pierwszy stopień do ......obrzydzenia sobie ogrodu ..wyluzuj i tak wszystkiego na raz nie zrobisz a choroba odstraszy skutecznie od ogrodu ...wiem co piszę ,przeszłam wszystkie fazy ...fascynacji , pracowitości , choroby , zniechęcenia i dopiero przyszłam po rozum do głowy i zadałam sobie pytanie .czym dla mnie ma być ten ogród.

Efekty juz widać .tulipany polecam po obu stronach takie same odmiany tylko inaczej zmieszane .unikaj linijki
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Aneczka 00:22, 14 maj 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Masz rację Alinko, jak mam wenę to wołami mnie nie zabiorą z ogrodu, ale jak przesadzę, to potrafię tydzień nie tknąć niczego w ogrodzie.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Bogdzia 23:19, 09 cze 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Alinka i co Ty piszesz a kto robił dopiero co rewolucje u siebie? A ona ma mnóstwo miejsca do zagospodarowania to niestety musi pracowac żeby kiedys sie cieszyc z efektów tej pracy.Powodzenia Aniu.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Aneczka 23:36, 14 cze 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Dziękuję Bogdziu za dobre słowo Czytasz w moich myślach.Ja właśnie chcę już utworzyć zaplanowane rabaty, żeby potem móc się zajmować już tylko kosmetyką ogrodu. Oczywiście wiadomo, że pewnie będzie potem jeszcze coś dosadzane, lub przesadzane, ale tworzenie rabat chcę mieć już za sobą, póki jeszcze siłę na to mam.
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
iwka 09:13, 05 sie 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Co tam Aniu w ogródku słychać?
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies