Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

Nikita 09:19, 21 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jolanka - no widzisz, a trzeba było kompa włączyć! Ja poszłam spać dopiero o 3:25. My z Margarete bardzo często buszujemy w nocy po forum. Na drugi raz jak nie będziesz mogła spać to nas zawołaj.

Kasya - Kasiu,u mnie też dużo śniegu, ale akurat ciemierniki rosną pod płotem i trochę hortensje je osłaniają, więc tam śniegu nie co mniej. Wystawiają swoje pączki do słoneczka i cierpliwie czekają na wiosnę.

yolka - oj, tam tam, zaraz daleko! Ty już się nie wymiguj...nie całe 3 godzinki i już jesteś razem z nami na lodowisku!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 09:32, 21 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
yolka napisał(a)
Urokliwa zima na fotkach i do twarzy jej z Twoimi roślinami

No teraz dopiero zobaczyłam, że jaki śmieszny ten ciemiernik. Przycupnął sobie pod liskiem, żeby przeczekać zimę, a jak tylko Panią Wiosnę gdzieś zobaczy to wyskoczy i już... Będziesz szpanował, że to niby on taki pierwszy w tym sezonie.

____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 09:35, 21 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Dziś 21 stycznia, więc...
Wszystkim Babciom i Dziadkom nieprzebranej energii, by cieszyć się życiem !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 10:29, 21 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Magda oglądałaś film lepiej późno niż późnej? Pani Keaton I Nicholson I piżamowe robienie naleśników? Na tej scenie się wzorowaliście? Pomimo że zimę tak sobie lubię to widoki zimowe bywają piękne.
____________________
TomekSosnowe zacisze
kitek81 10:15, 22 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
zazdroszczę tych ciemierników, muszę sobie kupić, bo uroczo wyglądają i dają nadzieję na przyjście wiosny
czepeczki zimowe ładnie wyglądają, ale wolę te kwitnące obrazki zdecydowanie
miłego dnia i pozdrawiam
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
Makusia 13:28, 22 sty 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dzień dobry w nowym roku!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nikita 21:29, 22 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Kojak – nie Tomek, nasze piżamowe party to zupełny spontan.
Gdy tylko dowiedziałam się, że kumpel jest sam w takim dniu, od razu wiedziałam, że muszę być z nim chociaż na telefonicznych łączach. Znamy się od 3 roku życia, więc to już chyba nie jest tylko przyjaźń, lecz braterska miłość.

kitek81 – ja miłością do ciemierników załaziłam się od naszej popcorn, a siewki w ilościach hurtowych dostałam od Bogdzi. I jednej i drugiej jestem za to BARDZO wdzięczna. Dzięki nim mam ciemierniki, które ślicznie wyglądają wiosną, ale i otulone śniegową kołderką budzą uśmiech na twarzy.

Makusia – macham styczniowo Martuś
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:33, 22 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Jeden dzień z życiorysu…

Miałam dziś dzień wolny to sobie bryknęłam na wycieczkę. Kierunek - Kłodawa. Nigdy tam nie byłam…a że ostatnio żyję dość szybko
i intensywnie to relaksacyjna sól do kąpieli by się przydała. Do kopalni soli więc swe kroki skierowałam i wspomnianą sól (że tak powiem) „u źródła” zakupić zapragnęłam.







Ukopałam też sobie mały wagonik soli spożywczej



Zrelaksowana, z bagażem świeżych wrażeń (i wspomnianą solą do kąpieli w bagażniku) udałam się w drogę powrotną. W znajomej knajpce obiadową konsumpcję uskuteczniłam i żeby podróż do mej „kwatery głównej” zupełnie bezowocna nie była to do mijanej galerii handlowej wstąpiłam. Tu też łyżwy (co by na nasze lodowiskowe wyjazdy były) oglądnąć postanowiłam, lecz rozmiaru swego nie znalazłam, więc trzewiki marki - botki sobie w ramach rekompensaty sprawiłam. Przy okazji także drogą kupna nabyłam walizkę na moje lotnicze wojaże oraz kilka drobiazgów niezbędnych mi do życia, w markecie budowlanym zakupiłam.
Wielce zadowolona z odbytej wycieczki oraz poczynionych zakupów powróciłam w rodzinne strony by swą powłokę cielesną w kąpieli relaksacyjnej z użyciem soli - zanurzyć. I tak też minął mi jeden dzień z życiorysu, a wycieczkę do Kłodawy w celach turystycznych tudzież dla zdrowotności - wielce polecam.

Koniec
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 21:38, 22 sty 2018


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Nie, nie… nie koniec…jeszcze kilka sztuk pisma obrazkowego…





Kopalnia soli w Kłodawie to urokliwa kraina labiryntów korytarzy i komór solnych na głębokości ok. 600 metrów. Sól kamienna powstała w tym złożu ok. 250 mln lat temu z odparowania wód morskich.





Oprócz soli białej występuje tutaj sól różowa – drugie złoże różowej soli można znaleźć jedynie w Pakistanie (w Polsce do kupienia pod nazwą "sól himalajska"). W Kłodawie występuje jeszcze jeden ewenement na skalę światową…sól niebieska, nigdzie indziej niespotykana.



____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Kojak 21:41, 22 sty 2018


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Daj Nikicie dzień wolny... To zakupami zwiększy pkb kraju I wydrąży nowy tunel w kopalni soli.
____________________
TomekSosnowe zacisze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies