Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Szmaragdowy Zakątek

Pokaż wątki Pokaż posty

Szmaragdowy Zakątek

aga55 22:15, 13 lip 2019


Dołączył: 06 maj 2015
Posty: 162
AniazUroczyska napisał(a)
...Mam derenia jadalnego, wolno rośnie, ale może kiedyś doczekam się owocowania.
Aniu jakoś nie zarejestrowałam u Ciebie dereniowego drzewka, masz jedno czy więcej? Do owocowania muszą być minimum dwa i najlepiej innej odmiany.

Co do nasionek, to własnie przeprowadzam śledztwo w rodzinie bo ktoś mi makówki podpierniczył
Jeśli nie znajdę tych zeszłorocznych to będą świeże od sąsiadki.
____________________
Pozdrawiam z lasu :)
AniazUroczyska 23:28, 13 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
aga55 napisał(a)
Aniu jakoś nie zarejestrowałam u Ciebie dereniowego drzewka, masz jedno czy więcej? Do owocowania muszą być minimum dwa i najlepiej innej odmiany.



A widzisz, tego o dereniach nie wiedziałam, muszę w takim razie posadzić drugiego jadalnego. Mam dwa - jeden ozdobny , drugi jadalny. Pierwszy szybko rośnie, drugi- pomału, chociaż w tym roku trochę już zmężniał.
Nikita 23:49, 13 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Margarete napisał(a)
U mnie popadało....całe 40 minut....i tyle z tych zapowiedzi.

Szczęściara !!! U mnie kropi woda tylko z węża ogrodowego...


____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 23:50, 13 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Aga55 – szukaj nasionek...mogą być od sąsiadki. Narobiłaś mi wielkiej ochoty na te maczki!

AniazUroczyska – też nie wiedziałam, że muszą być dwa derenie. Na szczęście mam 2, różnych odmian. I tak jak twój też wolno rosną.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
popcorn 15:35, 19 lip 2019


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zaglądam, pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
yolka 12:25, 20 lip 2019


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Tez zaglądam
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Kasik 10:55, 22 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2013
Posty: 7183
Madzia- pisałam u Małgosi- szalone "wariatki" i tyle. Ja się tylko cieszę, że gdzieś tam Jesteście. Szkoda tej niedzieli , ale musieliśmy jechać. Ryzyko, że utkniemy gdzieś w Polsce było za duże. No, może gdybyśmy mieli trochę mniej lat...... Rozdygotałyście mi serce tym pożegnaniem, na które już nie mogłam liczyć. Zapowiadamy powrót do Łodzi w bliżej nieokreślonym terminie, a i do siebie z całego serducha zapraszamy.
____________________
Kasia Ogród hortensjowo brzoskwiniowy
Nikita 18:42, 22 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
popcorn – zaraz do ciebie zaglądnę

yolka – jak Jolu po wakacyjnych wojażach…bo Krysia przeziębiona !

Kasik – Kasiu, super że mogłyśmy się spotkać. Jeden dzień to stanowczo za mało! Musicie kiedyś przyjechać na dłużej…koniecznie !!!!
Pożegnanie było absolutnie spontaniczne…musiałyśmy przecież tam być i jeszcze raz Cię zobaczyć !!!
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 18:47, 22 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Weekend dla grupy łódzkiej (…i nie tylko łódzkiej) był wielce ogrodowy. Tym razem ogród Bogdzi w wakacyjnej odsłonie.
Wielokrotnie pokazywany rododendronowy ogród budził zachwyt, ale uwierzcie mi….w lipcowej stylizacji również zachwyca, oczarowuje kolorami i imponuje ogromem roślin !!!!!!! Po prostu fantastyczny ogród o każdej porze roku!
Oczom naszym ukazał się bajecznie kolorowy ogród we wszystkich barwach jakie tylko przyroda może wyczarować…








gigantyczne hortensje i…pomidory (hmmm...moje pomidorki w tym roku mają aż 16 cm, ale wiadomo te są Bogdzine...u niej wszystko w ogrodzie na rozmiar XXL)
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Nikita 18:51, 22 lip 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919


fantastyczna łąka we wszystkich barwach różu






____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies