Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

beta 08:46, 30 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
trudne warunki chyba muszą być pod tymi świerkami?....przynajmniej u mnie tak jest...moje bergenie i bodziszki słabo rosną pod świerkami...ale się nie poddaję
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 08:57, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)
a tą rabatę pod świerkiem to chcesz konkretnie jakiś kolor?

a masz może w ogrodzie przywrotniki?


Skłaniam się do bieli, fioletu, różu. Teraz tam są takie odcienie i w całym ogrodzie mam raczej takie tonacje. Lubię je.
Przywrotnika nie mam, zapomniałam o nim , a jest bardzo ładny. Tam na końcu działki jest lepsza gleba. Chyba przez przegnite liście z lasku, dawniej nie było aż tak sprzątane tam i myślę, że zrobił się naturalnie kompost. Może bodziszki dadzą radę, choć wieka brzoza też też pogarsza warunki.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:00, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Sanka napisał(a)
Te twoje hortki to mega giganty!
Ja u siebie planowałam hortensję Limelight no ale jak patrzę na Anabell to już sama nie wiem...


Tak, kwiatostany są bardzo duże. Trudno je utrzymać przez to w dobrym stanie po deszczu. Limelight nie mam, ale są piękne, może gałązki są trochę mocniejsze?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 09:00, 30 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Juzia napisał(a)
Właśnie mnie w jarzmiankach to też denerwuje.
Zawsze możesz poszerzyć rabatę i przed jarzmianki dać jeszcze niskie trawska

Na pewno by się coś znalazło, ale rozumiem.
U mnie też nic ciekawego w tym czasie. W kółko tylko jeżówki i Anabellki


albo pod jarzmianki dać właśnie te bodziszki...
Kłosownicy juz nie mam...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 09:02, 30 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagodaa napisał(a)


Tak, kwiatostany są bardzo duże. Trudno je utrzymać przez to w dobrym stanie po deszczu. Limelight nie mam, ale są piękne, może gałązki są trochę mocniejsze?


Ja mam limki...i nigdy nie mam problemu , że leżą połamane.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
beta 09:10, 30 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Jagodaa napisał(a)


Skłaniam się do bieli, fioletu, różu. Teraz tam są takie odcienie i w całym ogrodzie mam raczej takie tonacje. Lubię je.
Przywrotnika nie mam, zapomniałam o nim , a jest bardzo ładny. Tam na końcu działki jest lepsza gleba. Chyba przez przegnite liście z lasku, dawniej nie było aż tak sprzątane tam i myślę, że zrobił się naturalnie kompost. Może bodziszki dadzą radę, choć wieka brzoza też też pogarsza warunki.


to może szałwia jakaś odmianowa?...są odmiany, które całe lato kwitną i nie trzeba ich przycinać.....zawsze lepiej wykorzystać to co juz rośnie w ogrodzie niż wprowadzać nowe gatunki...to taką spójność bardziej daje...tak jak piszesz...masz ogród w jakiejś tam tonacji i taka masz jego wizję:-0...i to jest super, że się tego trzymasz
a ten naturalny kompost to super sprawa...tylko cos tam sadzić
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Jagodaa 09:15, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)


albo pod jarzmianki dać właśnie te bodziszki...
Kłosownicy juz nie mam...


Ale lepiej pas cały, czy pomieszać, one chyba mają podobne rozmiary, wysokość kępek. Myślałam, żeby nieregularnie je jakoś rozmieścić pomiędzy jarzmiankami.

Wczoraj ogladalam hakone zielone z myślą o wymianie klosownicy pod brzozami, tylko kłosownice z tym jest fajna, że szybko startuje...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 09:30, 30 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagodaa napisał(a)


Ale lepiej pas cały, czy pomieszać, one chyba mają podobne rozmiary, wysokość kępek. Myślałam, żeby nieregularnie je jakoś rozmieścić pomiędzy jarzmiankami.

Wczoraj ogladalam hakone zielone z myślą o wymianie klosownicy pod brzozami, tylko kłosownice z tym jest fajna, że szybko startuje...


Jagoda...i teraz pytanie - roślina ma szybko startować i teraz ( gdy częściej przebywasz w ogrodzie) wyglądać kiepsko? Czy może na odwrót? Teraz kiedy jestem w ogrodzie niech wygląda super
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Jagodaa 09:40, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)


Ja mam limki...i nigdy nie mam problemu , że leżą połamane.


Muszę sobie podejrzeć .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Makao_J 09:40, 30 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Jagodaa napisał(a)


Na całej długości pod świerkami posadzone są ML. Rozchodniki się nie nadadzą, bo rabata ma przewagę półcienia, będą zdziczałe i za duży tam busz, żeby się załapały na słońce.

Tam mi pasuje taki efekt leśnej laki, o ile w ogóle takie określenie istniej . Świerki, ML, jakieś wymieszane byliny jako wypełniacz. Hortensje trafiły tam trochę na siłę, bo nie miałam gdzie ich posadzic, ale ostatecznie ładnie tam wyglądają i pasuje im. Nie dosadze, bo to NN, ewentualnie mogłabym przesadzić kolejne trzy sprzed domu, bo są z tej samej dostawy, pseudo silver dollar. Tylko na prostopadłej rabacie Incrediball rosną i nie wiem, czy to nie będzie się gryzło. Wkurza mnie też ich przebarwianie na różowo...

Propozycje super, takie fioletowe motylki. Chyba zaryzykuję tego bodziszka, bo ślicznie wygląda, jakoś go tam rozrzuce, poprzesadzam niektóre jarzmianki.


Mi osobiście nie przeszkadza sadzenie dwóch różnych hortensji na jednej rabacie. Sama mam ba jednej zestaw (celowy) z 4 różnych o różnych wielkościach żeby różne poziomy mieć a na drugiej ma Magicam Moonlight a dosadzam jedną ażurową bo taka akurat tam pasuje.

Ale rozumumiem że Ty tak nie chcesz i szanuje.

Jeśli podobają Ci się te bodziszki i chcesz tam wsadzić to myślę że będą pasowały i jeszcze ML jako tło. Super. A że sporo cienia to bodziszki będą spore rosły. Nawet tak 70cm. Widziałam. I spore kwiaty mają.

Będzie dobrze.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies