Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 12:59, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MiluniaB 13:01, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Werbena już taka duża? Bardzo ją lubię

U Ciebie też trawy pięknie rosną

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 13:02, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Chyba najbardziej lubię tę fazę kwitnienia. Zainteresowałam się dlatego ażurowymi odmianami, z resztą wcześniej były takie sugestie


____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 13:03, 31 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
to s.jesienna ci kwitnie w nogach drzew?

Też lubie tę fazę hortek
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
UlaB 13:38, 31 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
I przy okazji pytania Magdy - duzo masz slonca pod tymi nigrami dla seslerii?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 13:46, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)
Jagoda, to może miniaturowe zawilce? Co prawda kwitną później no i nie wiem czy z kolei nie za małe Kolorystyka w każdym razie się zgadza Czy jakąś żurawkę albo tiarellę? Tawułki? Ja lubię jeszcze kosmatkę - kwiatostany podobne do jarzmianki, ale wygląda jak trawka. Stanowisko "leśna łączka" chyba jej pasuje - u mnie rosnie w towarzystwie niskiej funkii w doniczce, aktualnie przy furtce. I mysle, ze będę powielać te zestawienie tu i tam.
A w jakich godzinach masz tam słońce?

Z patyków bardzo chętnie skorzystam! Dziękuję! Nigdy mi się nie udawało ich ukorzenianie a w tym roku po raz pierwszy więc jest szansa, że nie zmarnuję
do

O patykach w takim razie pamiętamy . Wyślę dużo, więc coś na pewno wypuści .

Zawilce bardzo chcę mieć. Muszę ten temat podrazyc, bo dziewczyny mnie nastraszyly, że swidośliwa w ich obecności choruje, a prawie już miałam kupione wiosna. Są śliczne . Kosmatki nie znam, sprawdzę.

Słońce świeci rano ze wschodu na część z klosownica, w później oświetla też od południa hortensje. Aktualnie 2/3 rabaty w słońcu, środek w polcieniu. Popołudniu cała w cieniu.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:47, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)
Werbena już taka duża? Bardzo ją lubię

U Ciebie też trawy pięknie rosną



Kupiłam kilka sadzonek w tym roku. Pokłada się po deszczach i chyba trawy trochę nią pomiatają.

Deszcze sprzyjały roślinom w tym roku.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 13:47, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)
to s.jesienna ci kwitnie w nogach drzew?

Też lubie tę fazę hortek


Tak, jesienna.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
UlaB 13:50, 31 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Czekaj, to na ktora rabate szukamy rosliny? Myslalam ze pod swierki? To blisko swidosliwy?
Moznaby tam sprobowac z zawilcami. Kwestia do zastanowienia czy duze wgłab czy male z brzegu. Male sa naprawde male
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 13:50, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)
I przy okazji pytania Magdy - duzo masz slonca pod tymi nigrami dla seslerii?


W tym miejscu jeszcze w miarę tak. To jest strona wschodnia. Zawsze myślałam o większej części ogrodu jako o patelni, ale aktualnie widzę, jak to się zmieniło w miarę wzrostu drzew. Miałam seslerie też w innej części, ale miała za ciemno i wyglądała jak zapuszczony trawnik. Przesadziłam do donicy zamiast rozplenice, bo one tam miały za gorąco mimo lania wody.

Tu są resztki:



Na tę rabatę kompletnie nie mogę trafić z roślinami :/. Będą poszukiwania. tu myślałam o zawilcach jesiennych białych. I co dalej?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies