Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 09:44, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
beta napisał(a)


to może szałwia jakaś odmianowa?...są odmiany, które całe lato kwitną i nie trzeba ich przycinać.....zawsze lepiej wykorzystać to co juz rośnie w ogrodzie niż wprowadzać nowe gatunki...to taką spójność bardziej daje...tak jak piszesz...masz ogród w jakiejś tam tonacji i taka masz jego wizję:-0...i to jest super, że się tego trzymasz
a ten naturalny kompost to super sprawa...tylko cos tam sadzić


Szałwię tam miałam i miała za mało słońca, wykładała się bardzo i non stop mączniak może krwawnica? Tylko ona będzie bardzo dominować kolorem.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 09:45, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)


Jagoda...i teraz pytanie - roślina ma szybko startować i teraz ( gdy częściej przebywasz w ogrodzie) wyglądać kiepsko? Czy może na odwrót? Teraz kiedy jestem w ogrodzie niech wygląda super


Racja wiosną można kupę krokusów oglądać, a później ładne liście
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 09:47, 30 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagodaa napisał(a)


Racja wiosną można kupę krokusów oglądać, a później ładne liście


Bingo...
Dlatego niech sobie później staruje. Teraz ma cieszyć moje oczy
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MiluniaB 12:11, 30 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Hortensje odmiany Strong Annabelle Incredibal to moim skromnym zdaniem ściema. Strong tylko w nazwie i cena wyższa. Moje po deszczu wyglądają jak Twoje.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
UlaB 12:19, 30 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jagoda, strasznie dawno mnie tu nie było. Spektakularne zmiany Bardzo fajny klimat stworzyliście przez te lata, bardzo mi się podoba i czuję, że zainspiruję się tym placykiem obok domku narzędziowego w trakcie urządzania działki nad jeziorem.

A nie chcesz po prostu funkii przed tymi jarzmiankami? A wczesniej, wiosną w tym miejscu jakieś szafirki i krokusy. Krwawnica wg mnie tez potrzebuje słońca i wilgoci. Na naturalnych stanowiskach zwykle tak rośnie. Gatunek mozna spotkać w rowach przydrożnych i w okolicach zbiorników retencyjnych.
Strong Anabelle cudowne. Tak sie zastanawiam, czy by jej u mnie nie ulokować w ramach zmian, tylko ceny tego towaru w tym roku są kosmiczne Miałabym miejsce osłoniete od wiatru i deszczu czyli musiałabym pewnie lać jej duzo wody? Chociaż to nie patelnia tylko półcień pod drzewem lisciastym, to moze nie byłoby tak źle?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Jagodaa 14:30, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)
Hortensje odmiany Strong Annabelle Incredibal to moim skromnym zdaniem ściema. Strong tylko w nazwie i cena wyższa. Moje po deszczu wyglądają jak Twoje.



Chyba mają większe kwiaty niż Anabell, ale niestety łodygi ich nie utrzymują.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 14:35, 30 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)
Jagoda, strasznie dawno mnie tu nie było. Spektakularne zmiany Bardzo fajny klimat stworzyliście przez te lata, bardzo mi się podoba i czuję, że zainspiruję się tym placykiem obok domku narzędziowego w trakcie urządzania działki nad jeziorem.

A nie chcesz po prostu funkii przed tymi jarzmiankami? A wczesniej, wiosną w tym miejscu jakieś szafirki i krokusy. Krwawnica wg mnie tez potrzebuje słońca i wilgoci. Na naturalnych stanowiskach zwykle tak rośnie. Gatunek mozna spotkać w rowach przydrożnych i w okolicach zbiorników retencyjnych.
Strong Anabelle cudowne. Tak sie zastanawiam, czy by jej u mnie nie ulokować w ramach zmian, tylko ceny tego towaru w tym roku są kosmiczne Miałabym miejsce osłoniete od wiatru i deszczu czyli musiałabym pewnie lać jej duzo wody? Chociaż to nie patelnia tylko półcień pod drzewem lisciastym, to moze nie byłoby tak źle?


Cieszę się, że Ci się podoba. Też jestem zadowolona z kącika, tym bardziej, że mam przed oczami poprzedni widok. W końcu się udało w tym roku uporać z tym miejscem.

Dla funkii będę miała inne miejsce w przyszłości, bardzo zacienione. Na razie musi poczekać na przeniesienie wiaty na auto. Dlatego tu chciałabym coś innego, kwitnącego.

Mogę Ci wysłać na wiosnę mnóstwo patyków z tych hortensji, przy placyku mam właśnie wyhodowane w ten sposób sadzonki, patyki dostałam od asicy .
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
UlaB 15:08, 30 lip 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Jagoda, to może miniaturowe zawilce? Co prawda kwitną później no i nie wiem czy z kolei nie za małe Kolorystyka w każdym razie się zgadza Czy jakąś żurawkę albo tiarellę? Tawułki? Ja lubię jeszcze kosmatkę - kwiatostany podobne do jarzmianki, ale wygląda jak trawka. Stanowisko "leśna łączka" chyba jej pasuje - u mnie rosnie w towarzystwie niskiej funkii w doniczce, aktualnie przy furtce. I mysle, ze będę powielać te zestawienie tu i tam.
A w jakich godzinach masz tam słońce?

Z patyków bardzo chętnie skorzystam! Dziękuję! Nigdy mi się nie udawało ich ukorzenianie a w tym roku po raz pierwszy więc jest szansa, że nie zmarnuję
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Sanka 01:09, 31 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Magda70 napisał(a)


Ja mam limki...i nigdy nie mam problemu , że leżą połamane.

Madzia to chyba jednak zostanę przy Limkach.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Jagodaa 12:55, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Przerwa w wałkowaniu rabaty "leśnej"






____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies