Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 19:13, 29 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
I tyle było ze Strong Anabell... nie tyle powalona, co połamana w 80%


____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 19:14, 29 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Asia, uśmiechają się do Ciebie Twoje patyczki

____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 21:06, 29 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
A może jakaś inna trawa zamiast kłosownicy?

Hortensje z daleka jeszcze nie wyglądają tak źle

I w ogóle to mało fot!!!!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 21:18, 29 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
A może jakaś inna trawa zamiast kłosownicy?

Hortensje z daleka jeszcze nie wyglądają tak źle

I w ogóle to mało fot!!!!


Chyba mnie w tej rabacie denerwuje ten podział na połowę, dlatego myślałam, żeby ją ujednolicić jarzmianką. W dodatku ta część z kłosownicą jest widoczna "od furtki", więc w sumie zawsze.

Tylko problem z jarzmianką jest taki, że w drugiej połowie lata ma liście w brązowe plamy u mnie i niezbyt ładne w ogóle. Może ten rok mnie do niej bardziej skłania, bo są regularne deszcze. W suszę nawet podlewanie jej nie pomaga.

Mało, bo wszędzie jakieś braki na rabatach, nie ma co pokazywać.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 22:06, 29 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38725
Właśnie mnie w jarzmiankach to też denerwuje.
Zawsze możesz poszerzyć rabatę i przed jarzmianki dać jeszcze niskie trawska

Na pewno by się coś znalazło, ale rozumiem.
U mnie też nic ciekawego w tym czasie. W kółko tylko jeżówki i Anabellki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Makao_J 22:55, 29 lip 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ta kłosownica dziwnie Ci wyciąga się do góry. Moja tak nie robi, przynajmniej nie tak bardzo. Swojej kwiaty ścięłam. Za mocno się sieje.
A gdybyś tam miskanty jakieś wsadziła a przed nimi rozchodniki? Jak jarzmianki przekwitną to rozchodniki zaczną.

Albo miskanty i więcej hortek. Jest ich coraz więcej na rynku. Te ażurowe też są ładne.

Bodziszki też będą pasować. Widziałam już tu na ogrodowisku hortensje podsadzone bodziszkim Rozanne. Cudne połączenie.

A tu coś mam
https://pin.it/1MnICOv
https://pin.it/1vGSFWh

Tylko nie wiem czy to Twój styl.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Jagodaa 23:37, 29 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Juzia napisał(a)
Właśnie mnie w jarzmiankach to też denerwuje.
Zawsze możesz poszerzyć rabatę i przed jarzmianki dać jeszcze niskie trawska

Na pewno by się coś znalazło, ale rozumiem.
U mnie też nic ciekawego w tym czasie. W kółko tylko jeżówki i Anabellki


Jarzmianki są w dwóch rzędach. Przemknęło mi poszerzenie, ale nie bardzo chce, bo i tak już wąski trawnik tam jest.

Pokaże, pokaże jeszcze inne miejsca, ale aktualnie chciałam się skupić na tej rabacie. Ona już miała różne kombinacje i ciągle coś nie tak...
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 23:46, 29 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Makao_J napisał(a)
Ta kłosownica dziwnie Ci wyciąga się do góry. Moja tak nie robi, przynajmniej nie tak bardzo. Swojej kwiaty ścięłam. Za mocno się sieje.
A gdybyś tam miskanty jakieś wsadziła a przed nimi rozchodniki? Jak jarzmianki przekwitną to rozchodniki zaczną.

Albo miskanty i więcej hortek. Jest ich coraz więcej na rynku. Te ażurowe też są ładne.

Bodziszki też będą pasować. Widziałam już tu na ogrodowisku hortensje podsadzone bodziszkim Rozanne. Cudne połączenie.

A tu coś mam
https://pin.it/1MnICOv
https://pin.it/1vGSFWh

Tylko nie wiem czy to Twój styl.


Na całej długości pod świerkami posadzone są ML. Rozchodniki się nie nadadzą, bo rabata ma przewagę półcienia, będą zdziczałe i za duży tam busz, żeby się załapały na słońce.

Tam mi pasuje taki efekt leśnej laki, o ile w ogóle takie określenie istniej . Świerki, ML, jakieś wymieszane byliny jako wypełniacz. Hortensje trafiły tam trochę na siłę, bo nie miałam gdzie ich posadzic, ale ostatecznie ładnie tam wyglądają i pasuje im. Nie dosadze, bo to NN, ewentualnie mogłabym przesadzić kolejne trzy sprzed domu, bo są z tej samej dostawy, pseudo silver dollar. Tylko na prostopadłej rabacie Incrediball rosną i nie wiem, czy to nie będzie się gryzło. Wkurza mnie też ich przebarwianie na różowo...

Propozycje super, takie fioletowe motylki. Chyba zaryzykuję tego bodziszka, bo ślicznie wygląda, jakoś go tam rozrzuce, poprzesadzam niektóre jarzmianki.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Sanka 00:02, 30 lip 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
Te twoje hortki to mega giganty!
Ja u siebie planowałam hortensję Limelight no ale jak patrzę na Anabell to już sama nie wiem...
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
beta 08:41, 30 lip 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a tą rabatę pod świerkiem to chcesz konkretnie jakiś kolor?

a masz może w ogrodzie przywrotniki?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies