Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja "przyziemna" :) pasja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja "przyziemna" :) pasja

Jagodaa 13:53, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
UlaB napisał(a)
Czekaj, to na ktora rabate szukamy rosliny? Myslalam ze pod swierki? To blisko swidosliwy?
Moznaby tam sprobowac z zawilcami. Kwestia do zastanowienia czy duze wgłab czy male z brzegu. Male sa naprawde male


Haha, no ja właśnie nie wiem, z jakiej odległości zawilce zastawiają pułapkę na śś. Pomyślałam, że może w cały ogrodzie są niebezpieczne.

Rośliny pod świerki oczywiście .

Miałam tam zawilce białe jesienne, ale po pierwszym sezonie wyszedł jeden i do tego nie kwitnie. Liście wciąż są, ale może ma za duży busz?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
MiluniaB 14:03, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jagodaa napisał(a)


Kupiłam kilka sadzonek w tym roku. Pokłada się po deszczach i chyba trawy trochę nią pomiatają.

Deszcze sprzyjały roślinom w tym roku.

Ale wiesz, że werbena się bardzo rozsiewa? Ja ją pieliłam w niechcianych miejscach jak chwasty.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 14:07, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)

Ale wiesz, że werbena się bardzo rozsiewa? Ja ją pieliłam w niechcianych miejscach jak chwasty.


Wiem, miałam ją już kilka lat temu, ale nic nie przetrwało. Fakt było dużo siewek, ale nie kwitły, mimo, że chciałam i zostawiałam, a w niektórych częściach wysiewalam z obcinanych badyli. U mnie się nie trzyma.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Magda70 14:58, 31 lip 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Jagodaa napisał(a)


Tak, jesienna.


a to dobrze, bo moja też zaczęła kwitnąć i się przeraziłam, że za szybko Że może jakaś inna trawa u mnie jest.

Fajnie wygląda w tych nogach.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
MiluniaB 15:04, 31 lip 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jagodaa napisał(a)


Wiem, miałam ją już kilka lat temu, ale nic nie przetrwało. Fakt było dużo siewek, ale nie kwitły, mimo, że chciałam i zostawiałam, a w niektórych częściach wysiewalam z obcinanych badyli. U mnie się nie trzyma.

Hmmmmm widocznie coś jej nie służy.
Moja koleżanka obcina werbenę i ma duże krzewy
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Jagodaa 20:46, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Magda70 napisał(a)


a to dobrze, bo moja też zaczęła kwitnąć i się przeraziłam, że za szybko Że może jakaś inna trawa u mnie jest.

Fajnie wygląda w tych nogach.


Ta w pełnym słońcu jeszcze mi nie kwitnie.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 20:46, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
MiluniaB napisał(a)

Hmmmmm widocznie coś jej nie służy.
Moja koleżanka obcina werbenę i ma duże krzewy


Zobaczę co będzie w przyszłym roku.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Juzia 21:30, 31 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38590
Jagodaa napisał(a)






Na tę rabatę kompletnie nie mogę trafić z roślinami :/. Będą poszukiwania. tu myślałam o zawilcach jesiennych białych. I co dalej?


Tawułki są super!!!
Hosty?
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Jagodaa 22:00, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Nigdy się nie interesowałam tawulkami, muszę poczytać jak długo kwitną. A jaki kolor byś tu widziała?

To jest rabata przytarasowa (taras będzie dopiero...), więc powinna jak najdłużej super wyglądać . Jak widać, nie wygląda.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Jagodaa 22:02, 31 lip 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
O hostach nie pomyślałam. Chyba będzie w przyszłym roku więcej słońca, bo najprawdopodobniej zdecyduje się na wycięcie wierzby.
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies