Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielono mi!

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielono mi!

monteverde 00:32, 09 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
szepcze im na uszko) masz zadomowionego zajączka, fajnie)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 01:18, 09 kwi 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witaj grama !
dopiero teraz przeczytałam całą interesującą Twoją opowieść o ogrodzie ilustrowaną kapitalnymi zdjęciami. Podziwiam Twój zapał, olbrzymi wysiłek w tworzenie ogrodu i świetne efekty !
Czytałam i oglądałam rozwój/formowanie Twojego ogrodu myśląc o pewnym podobieństwie z kształtowaniem mojego - tym bardziej mnie to zajmowało ...
Pozdrawiam, czekam na dalszy ciąg
____________________
marzena O....!
grama 06:44, 09 kwi 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Boguś,nie, na to nigdy nie jest za późno! A co do wieku, jak to tajemniczo określiłeś "przedemerytalnego", to przecież każdy w nim jest, każdy przecież kiedyś na emeryturę pójdzie. Oprócz szczęśliwców, którzy już na niej są i żadne "ofy" i m niestraszne. Taaa... Bogda, Sebek, żadnych sekretów tu nie ma, Robię tak: pźnym latem tnę sadzonki z pędów wierzchołkowych i takich pociętych na kawałki. Ukorzeniacz i do doniczek, ale przycinam sadzonkom liście [pół albo więcej], to znaczy zmniejszam liść nożyczkami. Zostawiam je w piwnicy i są tam sobie do wczesnej wiosny. Potam do mieszkania, w ciepełko, ale nie na słońce. No i to już wszystko. W ciepełku zaczynają rozwijać nowe liście, dostają nawóz i szaleją.
Marzena - powodzenia!
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
bogumila 09:38, 09 kwi 2011


Dołączył: 22 wrz 2010
Posty: 19612
Muszę spróbować z hortensjami -u Ciebie pięknie się zazieleniła i nawet już kwitnie,.
____________________
W cieniu - zacieniona / Mexico City / Oliwa - park
grama 07:54, 10 kwi 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Powiało ostro,,, Mebelki poskładało, ułożyło po swojemu.


____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
hanka_andrus 08:04, 10 kwi 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ale już się uspokaja.
Słońce ostre.Widoczność jak w środku zimy.Nawet brzeg morza widzę bez lornetki.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
grama 08:18, 10 kwi 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
I jeszcze inna "wlasnoręczna" hortensja.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
monteverde 09:13, 10 kwi 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Grażynko w domu ją trzymałaś, że już będzie kwitła?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
jotka 11:21, 10 kwi 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
grama napisał(a)
Boguś,nie, na to nigdy nie jest za późno! A co do wieku, jak to tajemniczo określiłeś "przedemerytalnego", to przecież każdy w nim jest, każdy przecież kiedyś na emeryturę pójdzie. Oprócz szczęśliwców, którzy już na niej są i żadne "ofy" i m niestraszne. Taaa... Bogda, Sebek, żadnych sekretów tu nie ma, Robię tak: pźnym latem tnę sadzonki z pędów wierzchołkowych i takich pociętych na kawałki. Ukorzeniacz i do doniczek, ale przycinam sadzonkom liście [pół albo więcej], to znaczy zmniejszam liść nożyczkami. Zostawiam je w piwnicy i są tam sobie do wczesnej wiosny. Potam do mieszkania, w ciepełko, ale nie na słońce. No i to już wszystko. W ciepełku zaczynają rozwijać nowe liście, dostają nawóz i szaleją.
Marzena - powodzenia!


Grażynko, to zapewne wielka przyjemność patrzeć jak "szaleją " własnoręcznie ukorzenione hortensje
Moje kupne nie bardzo dobrze wyglądają po zimie, ale jeśli dadzą sobie rade, to też spróbuję późnym rozmnożyć, bo dzięki Ogrodowisku polubiłam tę roślinkę
Pięknie u Ciebie
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Sebek 11:51, 10 kwi 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jaka wielka ta hortensja, nie wiem co z moimi po zimie, ale jakoś dziwnie wyglądają
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies