Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

wiunia 09:25, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Oprysk topsinem pomoże???
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 09:56, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Wiuniu, myślałam, że chodzi Ci o Edenki? Edenki to parkowe, które mogą być również prowadzone jako pnące.

A po co topsinem? Nie widzę dokładnie na zdjęciach, ale jeśli to uszkodzenia mrozowe, to tu oprysk i tak nic nie pomoże. Nie wiem, czy już ją w ogóle kiedyś odmladzałaś? Róże, wszystkie w sumie, powinno sie co jakiś czas odmładzać. W tym celu wycina się najstarsze pędy po ok. 4 latach. Róża puszcza nowe pędy od korzenia. Ważne jest jej dobre nawożenie, tzn. wiosną i końcem czerwca. Najlepsze są nawozy organiczne, bo nie zasalają gleby.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 11:37, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Anda napisał(a)
Wiuniu, myślałam, że chodzi Ci o Edenki? Edenki to parkowe, które mogą być również prowadzone jako pnące.

A po co topsinem? Nie widzę dokładnie na zdjęciach, ale jeśli to uszkodzenia mrozowe, to tu oprysk i tak nic nie pomoże. Nie wiem, czy już ją w ogóle kiedyś odmladzałaś? Róże, wszystkie w sumie, powinno sie co jakiś czas odmładzać. W tym celu wycina się najstarsze pędy po ok. 4 latach. Róża puszcza nowe pędy od korzenia. Ważne jest jej dobre nawożenie, tzn. wiosną i końcem czerwca. Najlepsze są nawozy organiczne, bo nie zasalają gleby.



Tak to Edenki i pięknie rosną przy pergoli myślałam ,że im obcina się tylko uszkodzone po zimie gałązki nie odmładzałam ich jeszcze poza wycinaniem kilku gałązek po zimie. O rany jakby to był sposób,żeby je uratować to byłabym szczęśliwa! Podejrzewam jednak, że to zamieranie pędów ale mogę się mylić

____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 11:42, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
No ale u róż to jeszcze się nie spotkałam. Ważne, żeby miejsce szczepienia było chronione i higiena sekatora przed i po cięciu. Dobry nawóz i ściółka z kory przekompostowanej. I tnij to co chore do samej ziemi.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 11:47, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Tak wyglądały dwa lata temu jak nie było pergoli


A tak w zeszłym roku jak już była pergola,- to początek kwitnienia , zdjęcie słabe przepraszam
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 11:49, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Śliczne
Tnij do ziemi. Dobrze nawieź. Takie odmłodzenie wymaga dużo energii, więc musisz jej pomóc.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 15:55, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kochana ale czy to już nie za późno? Zrobię wszystko ,żeby jej pomóc tylko mamy już połowę maja nie zamorduję jej jak teraz wytnę tyle pędów? A te wyglądające zdrowiej skrócić czy nie ruszać?
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 16:10, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
wiunia napisał(a)
Kochana ale czy to już nie za późno? Zrobię wszystko ,żeby jej pomóc tylko mamy już połowę maja nie zamorduję jej jak teraz wytnę tyle pędów? A te wyglądające zdrowiej skrócić czy nie ruszać?


Nie masz innego wyjscia i nie zamordujesz. Ona predzej umrze przez te zamierajace pedy. To otwarte drzwi dla wszelkich chorob. Wegetacja dopiero rusza. Najwyzej opozni sie kwitnienie
Te wygladajace lepiej zostaw i obserwuj.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 17:12, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Dziękuję Ci bardzo, bardzo, bardzo za zainteresowanie moim postem wołającym o pomoc oraz za podpowiedź! Zobaczyłam światełko w tunelu! Mam nadzieję,że uda się uratować te moje trzy Edenki
Pozdrawiam Cię kochana serdecznie i jeszcze raz dziękuję!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 17:27, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Wiuniu, chetnie pomoglam. Mam przynajmniej nadzieje, ze pomoglam. Pisz, jak sie sytuacja rozwija, a jakby cos to wolaj

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies