Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

Ash 21:30, 08 lip 2020

Dołączył: 08 lip 2020
Posty: 1
Witam serdecznie wszystkich i proszę o pomoc.
Z problemem tym borykam się już drugi rok i niestety jest coraz gożej. Wydaje mnie się że to jest mączniak aczkolwiek sam już nie wiem.
Staram się obcinać chore pędy a w tym roku również podlałem już dwukrotnie preparatem Topsin M500SC.
Niestety jak już nadmieniłem jest coraz gorzej. Ręce opadają.
Jeżeli ktoś może mnie poratować to będę bardzo wdzięczny.
alis 11:45, 18 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Od jakiegoś czasu obserwuję żółknięcie pączków na róży a następnie ich odpadanie, tylko na jednej róży jest taki problem. Liście są zdrowe.
Może ktoś, coś pomoże?


____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Anda 12:51, 18 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33528
alis napisał(a)
Od jakiegoś czasu obserwuję żółknięcie pączków na róży a następnie ich odpadanie, tylko na jednej róży jest taki problem. Liście są zdrowe.
Może ktoś, coś pomoże?




Prawdopodobnie to kwieciak malinowiec

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7040-dzialeczka-asi?page=773#post_2
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
alis 13:37, 18 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Anda napisał(a)


Prawdopodobnie to kwieciak malinowiec

https://www.ogrodowisko.pl/watek/7040-dzialeczka-asi?page=773#post_2


Dziękuję Rozumiem, że oprysk nie wchodzi w grę, trzeba systematycznie obrywać żółte pąki i je wyrzucać? Chociaż one same łamią się przy dotyku
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Anda 13:46, 18 lip 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33528
alis napisał(a)


Dziękuję Rozumiem, że oprysk nie wchodzi w grę, trzeba systematycznie obrywać żółte pąki i je wyrzucać? Chociaż one same łamią się przy dotyku


Tak, chrząszcz je nadgryza, żeby opadły. Najlepiej wyzbierać, bo na środki systemiczne teraz już za późno. W przyszłym roku w połowie maja lub końcem maja można ewentualnie opryskać, gdy samice zaczynają składać jaja.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
alis 14:13, 18 lip 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Dziękuję Ewciu
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Bartekmms 09:45, 24 kwi 2021

Dołączył: 24 kwi 2021
Posty: 1
Ktoś wie co dopadło moje róże? I czym zrobić oprysk?
wiunia 22:33, 13 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Kochani siedzę i chce mi się zwyczajnie płakać jak przysłowiowy bóbr!
Najpiękniejsza roślina w moim ogrodzie umiera! Sześć lat temu posadziłam trzy róże Eden Rose rosły pięknie i cudnie kwitły co roku, tej wiosny zauważyłam suche gałązki i młode listki jakby przywiędłe! Błagam pomóżcie mi! Co moge zrobić aby je uratować!
Serce mi pęknie jak będę musiała je wykopać. Łudzę się,że to może przemarznięcia!?
Tak wyglądają teraz



Tworzyły piękną różaną ścianę na pergoli teraz obraz rozpaczy!
Widzę jak ta róża walczy o każdy listek ale są takie słabe!
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Anda 08:05, 14 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33528
Wiuniu, czy ona ma miejsce szczepienia pod ziemią? Jesli tak, to powinno dać się ją uratować.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiunia 09:24, 14 maj 2021


Dołączył: 21 wrz 2012
Posty: 4422
Anda napisał(a)
Wiuniu, czy ona ma miejsce szczepienia pod ziemią? Jesli tak, to powinno dać się ją uratować.



Ojej nie wiem. Muszę się jej przyjrzeć jak wrócę dzisiaj do domu! To róża rabatowa nie widziałam nad ziemią miejsca, ktore by przypominało miejsce szczepienia
____________________
Ukojenie dla zmysłów.....taki ma być mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies