Gdzie jesteś » Forum » Róże » Choroby róż

Pokaż wątki Pokaż posty

Choroby róż

basia3 08:01, 06 lis 2019


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Anda napisał(a)
Może być, że kwaśnej nie lubi, bo ogólnie im kwaśniej tym bardziej zmienia się rodzaj mikroorganizmów.
Wg mnie wystarczy kopać na głębokość ok. 50 cm, bo im niżej, tym mniej żywych organizmów.


Dziękuje kochana
____________________
JEST DOBRZE :D
Grzegorz_C 19:48, 28 kwi 2020

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Dzień dobry, jak co roku powracam z tym samym problemem żółknących liści. W zeszły,m roku podejrzewałem upały jak przyczynę, ale w chwili obecnej takich temperatur nie ma, a liście żółkną. Proszę o pomoc, daje sobie ostatni sezon
Anda 20:47, 28 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Grzegorzu, to wygląda na jakieś niedobory składników. Czy wymieniłeś różom ziemię w tym sezonie? Czym je nawoziłeś? Pokaż jeszcze te zielone liście, bo te na zdjęciu jakoś dziwnie wyglądają.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Grzegorz_C 18:48, 29 kwi 2020

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Nie wymieniałem całej ziemi, do każdej z donic dosypałem po 20L ziemi do róż z substrala. Nawożone były dopiero 3x w kwietniu 2x agrecol mineral + 1x biohumus w tygodniowych odstępach. W zeszłym sezonie Anda stwierdziłaś, że może być to efekt przenawożenia (identyczne objawy miały oba krzaki) dlatego teraz ostrożnie z nawozem podszedłem.
Poniżej zdjęcia

Anda 19:30, 29 kwi 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Pamiętam Fajnie, że pokazałeś jakie dawkowanie zaleca producent Czytam, że Biohumus raz w tygodniu. Skład jest fajny, nie przesadzony. Agrecol tylko raz w miesiącu, a przed kwitnieniem raz w tygodniu. Myślę, że lepiej byłoby, gdybyś zdecydował się na jeden rodzaj nawozu. Teraz za mocno ją nawiozłeś jednak... Ziemia do róż też już ma nawóz w sobie.

Róża Ci wchodzi na dach Warto byłoby ją trochę przyciąć, nie uważasz? Od dołu już się trochę ogołociła... Masz tak mało miejsca, że zdecydowałabym się na prowadzenie jednego, długiego pędu owijając go poziomo (tyle, ile się da) dookoła kratki.

Róże ogólnie najlepiej kwitną na czubkach pędów. W celu uzyskania kwitnienia na całym pędzie, warto pędy prowadzić poziomo. Młode pędy są najbardziej elastyczne i ich przyginanie/prowadzenie w poziomie zaczynamy, gdy mają ok. 20-30 cm. Trzeba uważać, żeby pędu nie złamać.

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Grzegorz_C 21:12, 29 kwi 2020

Dołączył: 30 maj 2017
Posty: 20
Pedy, ktore wchodza na dach byly w zeszlym roku zawijane w dol po skosie i tez fajnie rosly dopoki nie zaczely odpadac liscie. Planowalem przycinanie bocznych pedow w przyszlym roku. Wniskuje, ze lepiej przejsc na biohumus raz w tygodniu i za miesiac wracamy zobaczyc jak efekty?
ukka 21:50, 03 maj 2020

Dołączył: 08 gru 2012
Posty: 15

W zeszłym roku wiosną posadziłam kilka róż rabatowych. Na początku wyglądały dobrze, zakwitły. Pod koniec lata jednak zaczęły im czerwienieć liście. Teraz wiosną liście są również czerwone. Jak je ratować?
____________________
ukka
sierotka 09:32, 04 maj 2020


Dołączył: 01 kwi 2017
Posty: 4071
Pokaż liście wyraźniej ,u mnie też mają w tym roku niektóre róże inne kolory liści ,właśnie wpadające w czerwień ale po rozwinięciu sukcesywnym są ok .Ciężką zimę miały róże bez mrozu jak wszystkie inne rośliny .
____________________
spełnione marzenie las brzozowy zapach róż xxx moja wizytówka
malgosia_2411 15:16, 04 maj 2020


Dołączył: 06 maj 2014
Posty: 50
Dzień dobry wszystkim,


a moje róże Pilgrim wygladaja obecnie tak. Nie wiem czy powinnam je niżej przyciąć? czy po prostu tak rosną? a może je przygiąć do ziemi to będą niższe i wytworzą więcej kwiatów?
Rosna od razu po wejściu do ogroduw towarzystwie bukszpanuów i bluszczu na siatce.

Co sądzicie?
____________________
Gosia - maly delikatny ogrod
AnetKa 11:06, 11 maj 2020

Dołączył: 28 kwi 2012
Posty: 6
Witam.
Moja róża angielska Lady of Shalott ma dziwnie poskręcane młode listki i końcówki pędów. Nie zauważyłam żadnych szkodników. Te młode listki są jakby słabiej wykształcone. Czy ktoś coś podpowie?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies