Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

Gardenarium 08:59, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem, nie stosowałam, ale moim zdaniem trzeba się najpierw skupić na poprawieniu warunków, odżywianiu, podlewaniu iglaków, niż na pryskaniu nowymi specyfikami.
To też kosztuje i czasu i pieniędzy.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
giza 09:03, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
No, niby tak, ale jeśli to faktycznie jakiś grzyb ( a tego- z racji braku doswiadczenia- nie rozpoznam) to podobno podlewanie doprowadzi do obumarcia rosliny, a bardzo się tego boję
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gardenarium 11:47, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba najpierw zdiagnozować problem ,bo brązowienie iglaków jest też fizjologiczne z powodu niższych temperatur lub braku składników pokarmowych np. magnezu.

Jeśli ma zgniliznę opieńkową spowodowana zbyt mokrym gruntem, zbyt głębokim posadzeniem lub położeniem maty przeciw chwastom, to podlewanie oczywiście może dopełnić dzieła i wykończyć roślinę

Mówiąc o podlewaniu miałam na myśli normalne dostarczanie wody w korzenie nie lanie z góry po chorych na grzyb iglakach Nawet chore iglaki też trzeba podlewać, jeśli masz jakąś chorobę grzybową iglaków np. zamieranie pędów, to nie znaczy, że masz zaprzestać podlewania wodą i że masz wyłącznie opryskiwać go z góry nowym specyfikiem od brązowienia.

Ciekawe jaki skład ma ten nowy produkt, przeczytaj o nim co on zawiera, czy środek grzybobójczy czy mikroelementy uzupełniające niedobory składników.

Brałam udział w programie Maja w ogrodzie, gdzie w moim ogrodzie był stosowany preparat Substrala na brązowienie iglaków. To na pewno nie zaszkodzi, ale na pewno nie należy polegać tylko na tym,. a raczej skupić się na właściwej najpierw opiece nad tujami, potem ewentualnym zdiagnozowaniu objawów niepokojących i dopiero na stosowaniu środków.

Oczywiście profilaktyka to także opryski czy podsypanie zanim wystąpią objawy, ale u iglaków to nie jest tak groźne jak np. u róż, że trzeba działać natychmiast.

Czy to był ten środek?









Tutaj z Mają oglądamy moje iglaki





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:51, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeszcze dodam, że nie mogę wypowiadać się na temat skuteczności stosowania czegokolwiek, zwłaszcza w konkretnym przypadku Twoich okazów, musisz najpierw pokazać je, opisać co się dzieje.

Po prostu nie wiem co im dolega. W jakich warunkach rosną?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
giza 11:52, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Nie, to nie ten. Piszą , że to jakaś super nowość, więc pewnie dopiero się pojawia w sklepach. Składu nie znam, bo jak mówię, w miesięczniku, w którym znalazłam ów produkt jest zdjecie opakowania bez podawania składu ( albo nie zwróciłam uwagi, ale akurat nie mam go pod ręką).
A ja właśnie od Maji do Ciebie trafiłam
P.S. Moje "okazy" brązowieja od wewnątrz ( z wierzchu ładne, przy pniu i od dołu brązowe ). Nawoziłam je na wiosne i jesienią nawozem do iglaków, podlewałam itp. Usuwam w miarę mozliwości te "zbrązowienia" i czekam,co z tego będzie...
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gardenarium 11:55, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To pokaż zeskanuj tę nazwę, a najlepiej zrób zdjęcie opakowania, znam właściciela firmy która Substrala sprzedaje, bo był u mnie w ogrodzie wtedy i w innych programach, to zadzwonię i się dowiem co to jest i Ci powiem.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
giza 11:57, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Gardenarium napisał(a)
To pokaż zeskanuj tę nazwę, a najlepiej zrób zdjęcie opakowania, znam właściciela firmy która Substrala sprzedaje, bo był u mnie w ogrodzie wtedy i w innych programach, to zadzwonię i się dowiem co to jest i Ci powiem.

Ok, wieczorem zrobię zdjecie , dziękuję i pozdrawiam
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Gardenarium 12:05, 13 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ale robimy zamęt o nic, gdybyś poczytała forum i ten wątek od początku to byś wiedziała, że te suche w środku to po prostu normalny objaw.

Tutaj masz przyczyny brązowienia, ale przeczytaj cały wątek i znajdziesz odpowiedź na pytanie dlaczego w środku tuje brązowieją

http://www.ogrodowisko.pl/watek/440-brazowienie-iglakow

a na drugiej stronie i dalej są zdjęcia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
giza 12:05, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Znalazłam w internecie
To o tym pisza w reklamie
http://www.substral.pl/index.php?site=1&m=page&pg_id=342


____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
giza 12:07, 13 lut 2013


Dołączył: 06 lut 2013
Posty: 494
Czytałam, czytałam
Mam nadzieję, że z tego wyjdą. Ale ja z tych pesymistów, co to boją sie na zapas , więc szukam cud- specyfiku w "razie czego"
Buziaki Szefowo
____________________
Trudne początki- w ogrodzie gizy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies