Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

catherine85 14:33, 28 wrz 2016

Dołączył: 12 maj 2015
Posty: 38
Mazan napisał(a)
Miseczniak zwalczać należy w dwóch terminach: naprzedwiośniu stosując preparaty olejowe Promanal, Emulpar, Treol oraz w okresie rozrodu i żerowania larw, czyli lipiec - sierpień i wyjątkowo do połowy września jeżeli jesień będzie ciepła. Można wówczas stosować Fastac lub drożej Mospilan, który może pomóc zwalczyć licinka i miodownicę.
Usychanie może być dwojakiego rodzaju: z przyczyn fizjologicznych oraz infekcyjnych. Fizjologicznymi może być zbyt duże lub niedostosowanie rodzaju nawozu szczególnie azotowego oraz potasowego, co powoduje objawy zasolenia, czyli fizjologiczny niedobór wody. Natomiast infekcje wykluczyłaś.
Żeby zwalczyć szkodniki trzeba opryskać dokładnie wszystkie tuje w przeciwnym razie mszyca, licinek czy misecznik rozpanoszą się na wszyskich drzewach.


Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź Mój mąż własnie spryskał tuje Polysectem (pan w ogrodniczym tak doradził)- to cos pomoże na ten czas czy mimo wszystko na wiosnę pryskać? Czy zrobilismy błąd? Przy tujach jest położona linia kroplująca a żadnego nawozu nie dawałam- jak kupowalismy tuje to w doniczkach były jakies zielone kulki ale staralismy się je wytrzepać bo były na wierzchu...i to może być przyczyna?
Mazan 14:53, 28 wrz 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Catherine85

Można Polysectem, tylko należało sprawdzić czy zabieg teraz to nie strzał na wiwat. Misecznik i licinek pochowały się na spoczynek zimowy dlatego należało przejrzeć kilka miseczek i gałązki czy nie ma larw.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
KatarzynaMic... 19:29, 04 paź 2016

Dołączył: 03 paź 2016
Posty: 43
Witam ponownie. Zgodnie z sugestią zamieszczam zdjęcia moich maleńkich tuj.Tak jak wspominałam, posadziłam je przed tygodniem i dosłownie od razu zaczęły mi brązowieć od dołu. Jest ich grubo ponad 100 i jestem zrozpaczona, czy one mi przeżyją.




Gardenarium 23:36, 04 paź 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przeżyją, otrzep i zbierz te brązowe igły. Wypiel rabaty bo chwasty tak zagają tuje, że ogołocą się od dołu.

Na tuje robi się rabatę, a nie sadzi się w trawniku czy w chwastach. Ściółkuje się korą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KatarzynaMic... 07:11, 05 paź 2016

Dołączył: 03 paź 2016
Posty: 43
Tak wiem. Ja dopiero zaczynam. Wyplewię wokół tuj jak mi tylko pogoda pozwoli, kupię korę i wysypię.
Rozumiem, że odgrzybiacza, który polecił mi ogrodnik, nie ma potrzeby użyć?
IrenaIrena 08:13, 06 paź 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Witam... czym można jeszcze wykonać oprysk na tuje szmaragd ...w ostatnich dniach moje szmaragdy zaczęły bardzo żółknąć nie tylko od środka ale i na zewnątrz ..nie mam pojęcia co może być przyczyną ...bardzo proszę o pomoc co robić ? pozdrawiam
____________________
Mazan 11:40, 06 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
IrenaIrena

Najlepiej fotkę. Nieznana przyczyna, a na oko ... .



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
IrenaIrena 17:55, 06 paź 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Zrobiłam Mazan pare fotek bardzo proszę oceń co ro bić ...
____________________
Mazan 18:28, 06 paź 2016

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
IrenaIrena

Wygląda na efekt nadmiernej wilgotności powietrza, a rozjaśnione końcówki przyrostów mogą świadczyć o infekcji. Opryskaj co najmniej dwukrotnie Dithane i po 7 dniach topsinem.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
IrenaIrena 05:43, 07 paź 2016

Dołączył: 12 sty 2015
Posty: 19
Mazan bardzo serdecznie dziękuję pozdrawiam
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies