Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Brązowienie iglaków

Pokaż wątki Pokaż posty

Brązowienie iglaków

pixol2 13:41, 15 maj 2017

Dołączył: 20 maj 2013
Posty: 18
Witam,

Przeszukalam forum i znalazlam w tym watku foto problemu dokladnie takiego jak ma moj kilkuletni swierk.
Niestety nie bylo odpowiedzi wiec mam ogromna prosbe o diagnoze. Brazowieja i zwieszaja sie mlode przyrosty ( sa miekkie nie suche).
Opryskany Topsinem na poczatku maja, szkodnikow nie widac. Pryskac na grzyba czy szkosniki?

Ps. Pozwalam sobie wkleic zdjecie z forum - chwilowo nie mam mozliwosci zrobic swojego, ale dokladnie tak to wyglada.

pozdrawiam
____________________
Fidelity 15:24, 22 maj 2017

Dołączył: 26 maj 2016
Posty: 12
Podejrzewam że to młode przyrosty przymarzły. U mnie jest to samo ,niektóre przyrosty świerka nidiformis zmarzły, były już duże i ładne , ale pewnej nocy był przymrozek i zmarzły, zaczęły właśnie tak brązowieć i zwisać.
pixol2 09:32, 25 maj 2017

Dołączył: 20 maj 2013
Posty: 18
Fidelity,

Fakt, ze byly u nas duze ochlodzenia, ale dziwne wydaje sie mi sie, ze zmarnialy tylko niektore przyrosty. Dodatkowo dopiero teraz po ok. tygodniu zobaczylam objawy mszycy.

dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
____________________
aleksandra_g 00:43, 26 maj 2017


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736



Bardzo proszę o pomoc. Posadzone juz z 4 lata temu. Bardzo kiepsko rosną do tego dwie sztuki żółkną i gubią igły
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
Mazan 17:02, 26 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aleksandra_g

Poproszę o zbliżenie ostatniej fotki.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
aleksandra_g 21:41, 26 maj 2017


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
się robi
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
aleksandra_g 21:42, 28 maj 2017


Dołączył: 07 cze 2013
Posty: 1736
Mazan, wybawco?! jaki wyrok ?
____________________
Alex. Rzucona na głęboką wodę... zakładam swoją zieloną odskocznię
nicram07 23:04, 28 maj 2017

Dołączył: 28 maj 2017
Posty: 4
Witam przeczytałem cały wątek i wsumie nie wiem co dolega moim tują
Tuje wsadzone w kwietniu w tym roku zakupione w doniczkach 50cm wsadzone do torfu i podlewane linia kropelkową

Tuje nie były niczym nawożone
podlewane też są umiarkowanie

wszystko było ok ładnie rosły lecz dwa tygodnie temu zauważyłem ze zmieniają kolor mam ich prawie 200 i zmiana koloru występuje prawie obecnie we wszystkich....

Dodatkowo pojawiają sie uschnięte złote jasno zółte pedy które poobcinałem

pierwsza diagnoza to ze to grzyb
popryskane Substral Saprol Thuja i nic sie nie dzieje zmiana koloru dalej sie powieksza...

juz nie mam pomysłu co robić dalej czy rzeczywiście to grzyb i zastosować topsin i alliete

czy zaryzykować i dać nawóz Pinivit lub siarczan magnezu....

a może to przez przymrozki?







Mazan 08:52, 29 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Aleksandra_g

Nie wybawco.
Mogę się mylić, ale bardzo przypomina opadzinę igieł. Moje świerki podobnie wyglądają. Zastosuj Topsin i po 7 dniach dithane. Jeśli trzeba powtórzyć.



Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Mazan 08:56, 29 maj 2017

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Nicram07

To skutek braku wody. Torf jest najgorszym podłożem. Pisała o tym wielokrotnie Toszka.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies