Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Plamy na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Plamy na trawniku

marcin544 07:00, 01 maj 2018

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
jarek_kr napisał(a)
Dwa dni po koszeniu, jasne plamy są już wyższe, na zdjęciach trudno mi to pokazać. Wyrywa się to łatwiej niż ciemną trawę, mam wrażenie, że korzonki są płycej. I kwitnie ...








Na pierwszym zdjęciu wiechlina roczna ale na trzecim to nie będzie wiechlina roczna bo nie widać sterczących nasion.To co jest na trzecim zdjęciu pokazało sie i u mnie w tym roku i sam niewiem co to jest. Jak skosisz trawnik to dwa dni później poza linią cięcia wystają już łodygi z nasionami wiechliny a na trzecim zdjęciu tego nie widać .Jest to problem wielki ponoć pomaga tylko przesuszenie trawnika bo ma płytki system korzeniowy.
mest 10:09, 01 maj 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Gardenarium napisał(a)
Lać wodę. Mocno w te miejsca. a jak nie pomoże, to wydrapać spalone za jakiś czas i dosiewać.


Fiu,fiu jak woda nie pomoże to będzie co robić

Za tydzień przypada mi następne nawożenie i teraz wydrapać tą trawę przed tym nawożeniem? Pominąć te miejsca jak będę nawoził?
jarek_kr 11:04, 01 maj 2018


Dołączył: 10 maj 2016
Posty: 14
mest napisał(a)


Fiu,fiu jak woda nie pomoże to będzie co robić

Za tydzień przypada mi następne nawożenie i teraz wydrapać tą trawę przed tym nawożeniem? Pominąć te miejsca jak będę nawoził?


ja to bym się wstrzymał z nawożeniem. Jak nie nawieziesz, to się nic specjalnie nie stanie. A jak dopalisz do końca, to się już nie-odstanie.
mest 11:15, 01 maj 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
jarek_kr napisał(a)


ja to bym się wstrzymał z nawożeniem. Jak nie nawieziesz, to się nic specjalnie nie stanie. A jak dopalisz do końca, to się już nie-odstanie.

No i tak też zrobimy mądrych ludzi dobrze posłuchać
Gardenarium 17:54, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
greg_trucker napisał(a)
Cześć, pisze do Was, bo mi już ręce opadają, brakuje mi pomysłów i wiedzy czym nawozić mój malutki trawniczek, sytuacja wyglada jak na zdjęciu, po zimie był ładny i równomierny, teraz pojawiły się na nim te plamy, one rosną, na jesien całość będzie taka sama, wybiedzona. W zeszłym roku było to samo dopiero po nawożeniu kompostem własnym trawa zrobiła się piękna, gęsta i zielona, czym to nawozić, aby efekt się utrzymał zamiast kompostu, bo nie mam go aż tyle. Nawozy dostępne w mojej okolicy nic nie pomagają. Pomocy

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
frezja 17:54, 03 maj 2018


Dołączył: 01 kwi 2014
Posty: 11313
Może taki https://sklep.swiatkwiatow.pl/images/detailed/20/magiczna-sila-do-trawnika.jpg
____________________
Ewa - Ogrodowy song
Gardenarium 17:57, 03 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Nie napisałeś jednej, najważniejszej rzeczy, czy i czym i jak nawoziłeś ten trawnik w tym sezonie, a nie w zeszłym.

Bo te żółte plamy w przypadku złego sposobu nawożenia i złej dawki mogły powstać także z przenawożenia i zastosowanie kolejnego nawożenia, może jedynie pogorszyć sytuację.

Napisz najpierw te informacje i dopiero szukajmy rozwiązania problemu.
Moim zdaniem twojemu trawnikowi brakuje przede wszystkim wodyyyyyyyyyyyyyyy....

wodyyyyyyyyyyyyy!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mest 15:42, 08 maj 2018

Dołączył: 20 cze 2017
Posty: 60
Mija ponad tydzień od ostatniego postu, zrobiłem kolejne zdjęcia. Plamy na pewno się nie wyrównały, ale też chyba nie są gorsze (różnica w nasłonecznieniu też swoje robi. W takim razie wydrapywać wszystko to co jasne? To nie lepiej cały trawnik zaorać i założyć od nowa? Podobne plamy miałem w tym czasie, choć chyba trochę mniej żółte https://www.ogrodowisko.pl/watek/790-klopoty-problemy-z-trawnikiem?page=199
Obecny stan trawnika. Na drugim zdjęciu po prawej stronie jest fragment trawnika, który jest zielony a na większości zdjęcia ta żółta plama.



Zbliża mi się nawożenie i nie wiem czy nadal czekać i podlewać, no bo ile można czekać i liczyć aż się poprawi.
Gardenarium 22:08, 11 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Lać wodęęęęęęęęęęęęęęęę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Banitaz 19:41, 14 maj 2018

Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 8
Witam, mam problem z plamami. Są ciemno zielone pasy (zakładam, że dam dawka nawozu jest ok), natomiast gdzie trawnik jest bardziej żółty jest nie dobór? Nawoziłem trawnik 10 maja (może się wyrówna koloryt). Jaki byłby najlepszy nawóz co miesięczny? Na razie użyłem polifoski, ale strasznie się rozpuszcza i całe szczęście, że przyszła wtedy nawałnica. Zaznaczyłem jeszcze miejsce, gdzie trawnik jest chyba wypalony.Trawnik średnio koszony co 4-5 dni.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies