Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

galgAsia 08:34, 14 maj 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia_CS napisał(a)
Iza, Ty masz dużo świecznic u siebie.. powiedz mi, kiedy one zawiązują pędy kwiatowe? Bo nie wiem czy już po zawodach, czy może jednak jest jakaś szansa w tym sezonie... Rok temu byłam na wakacjach i właścicielka wynajmowanego przez nas lokum podzieliła się ze mną całkiem dorodną sadzonką świecznicy i wiązałam z nią spore nadzieje a narazie cisza..
No i może potrzebować dłuższej chwili, żeby zakwitnąć. Więc jak w tym roku nie zakwitnie, to jeszcze jej nie skreślaj
Moje świecznice dopiero idą w liście, na kwiaty jeszcze czas
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 09:15, 14 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)

Kasia... one kwitna w sierpniu, maja jeszcze czas


Niby tak, ale już się wolę zapytać, bo kojarzę w szkołach już zapączkowane często, tylko nie pamiętam w jakim okresie wtedy bywałam na zakupach

galgAsia napisał(a)
No i może potrzebować dłuższej chwili, żeby zakwitnąć. Więc jak w tym roku nie zakwitnie, to jeszcze jej nie skreślaj
Moje świecznice dopiero idą w liście, na kwiaty jeszcze czas

Ja mam kilka świecznic niby posadzonych na przestrzeni ostatnich 2-3 lat, tylko mniejsze sadzonki, ale u mnie też dość sucho kurcze-zawsze je dodatkowo podlewam..ta podarowana była konkretniejszą kępą, dlatego wiążę z nią pewne nadzieję tylko nie znam odmiany-pewnie Brunette.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Gosiek33 15:54, 14 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Kupowane sadzonki bywają pędzone, a jeśli chodzi o świecznice to chyba potrzebują sezonu do pełnej aklimatyzacji by zakwitnąć. Raczej dostałaś ukopaną roślinę a nie hodowaną w doniczce?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 18:23, 14 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Gosiek33 napisał(a)
Kupowane sadzonki bywają pędzone, a jeśli chodzi o świecznice to chyba potrzebują sezonu do pełnej aklimatyzacji by zakwitnąć. Raczej dostałaś ukopaną roślinę a nie hodowaną w doniczce?


Tak, była ukopana, już teraz ma ładne i bujne liście - najdorodniejsza z mojego klanu świecznic, z których najstarsza zaczyna 3 sezon u mnie. zobaczymy jak się będzie miała - wiem, że trzeba na nie poczekać, aż się zaaklimatyzują (ta kopana ma za sobą prawie rok u mnie), ale po cichu liczę, że moze się jej uda - bardzo prgnę tych kwiatów i zapachu!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 18:44, 21 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Kilka widoczków zostawiam.

CW zaczynają rozkwitać


Ściętolistny nabrał fajnej czuprynki






____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 18:49, 21 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Sąsiedzi się w końcu tynkują


Azalie szykują się do ataku


Był ambrowiec i nie ma ambrowca


A zatem nowa cienista znów jest słoneczna





____________________
ogród pod lasem
Kasya 18:55, 21 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41821
No w końcu
Jakie masz azalie ?
Gdzie ambrowiec i gdzie relacja ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
UrsaMaior 18:59, 21 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Relacji foto brak, ambrowiec magicznie zwiększył rozmiar i wagę podczas kopania i wyciągania, więc nie było czasu pstrykać Na jego miejscu jest mój drugi controversa, szkoda, że trochę poczekam na efekt... no ale cóż.

Azalii mam niedużo odmian, ta na fotce jest lila/fiolet, nazwa mi z głowy wyleciała... może Konigstein albo Thekla?.. ale nie jestem pewna. Za nią jest super odmiana, Melina, fluo róż, obłędna. Na fotce nie widać.
____________________
ogród pod lasem
Agatorek 19:48, 21 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Piękny jest ten leśny ogród .
Ambrowiec zmienił miejsce, czy się wyprowadził?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
UrsaMaior 19:55, 21 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Ambrowiec wyprowadził się na nowe pastwiska
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies