Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Kasya 21:48, 21 maj 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41862
UrsaMaior napisał(a)


Ech to po ptakach. W takim razie sadź koniecznie na słońcu i z czymś co je zamaskuje

No tak... po to kupiłam żeby zasłaniać
Ale plan był żeby z dereniem
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
April 22:01, 21 maj 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10165
Och te twoje klony, bajka. Ja prędzej pójdę na emeryturę niż mi takie porosną. I to pod warunkiem że mi ich jakaś zima nie skosi.
No zagęściło ci się fantastycznie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 22:04, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Ursa, zdjęć mało, ale my tu nie na ilość Idziemy, więc jest dobrze Widoki - marzenie. Ambrowiec - niech się przyjmie na nowym miejscu. A Sango Kaku - mój jeszcze młody, ale ma disco listki, czerwono-żółto-pomarańczowe, czy Twój też tak miał za młodu? Bo teraz wygląda bardzo dostojnie.

Dziękuję Ci też za namiar na Hakonechloa macra, były, zabrałam wszystkie sadzonki... 13 donic i dużo szczęścia, naprawdę dorodne. Wyleczyłam się tym samym skutecznie z zakupów internetowych.



TAR 22:05, 21 maj 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7292
UrsaMaior napisał(a)
O azaliach wielkokwiatowych mówisz?
tak, a Wy nie? japonskie tez posiadam ale one zawsze zaliscione i geste. tych mam duzo i zaraz zaczna kwitna, festiwal neonowych rózy bedzie pontyjskie tez mam, zarabiscie pachna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Johanka77 22:06, 21 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
UrsaMaior napisał(a)


O takie są. Po lewej Aureola, po prawej chyba Nicolas...



Jessoooo!!!!
Ja tak kcem w moim lesie!

Te hakone. to czym karmisz?
No boskie!

Już wiem, że nad jeziorem. z niskich traw. będę miała TYLKO HAKONE


A teraz. będę się. gapić i gapić i inspirować do rana…

… rano do pracy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gosiek33 05:15, 22 maj 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
UrsaMaior napisał(a)


Nie mam, wszystkie wydałam, bo poza fazą kwitnienia były to paskudne badyle, na dodatek wiecznie zagrzybione. Żadna inna roślina u mnie takiego grzyba nie łapała. Zostawiłam sobie tylko dwie pontyjskie dla zapachu, ale są skitrane w kącie za innymi.



Zapomniałam jak Twój ogród jest piękny


Do azalii wielkokwiatowych mam identyczny stosunek - i też rosną u mnie z tyłu rabaty, tyle, że grzyba nigdy nie łapały. A jak im coś było to tnę nisko i odbijają
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasia_CS 11:11, 22 maj 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Kilka widoczków zostawiam.





A ja podziwiam ten "stóg" pod dwiema brzozami, stożkiem się tego nazwać nie da - nie przystoi

Ja za piękne kwitnienie azalie wielkokwiatowe bardzo lubię, ale fakt fktem po raz pierwszy od kilku lat w zeszłym roku miały grzyba i terz na wiosnę nie zakwitły osłabione.

Gosiek33 napisał(a)



Zapomniałam jak Twój ogród jest piękny


Do azalii wielkokwiatowych mam identyczny stosunek - i też rosną u mnie z tyłu rabaty, tyle, że grzyba nigdy nie łapały. A jak im coś było to tnę nisko i odbijają


Ja w sumie nigdy jeszce nie ciachnęłam żadnejz moich "aż dwóch" wielkokwiatowych ale mogę napisać, że przychodzi moment, że się nawet same zagęszczają - puściły mi od dołu pojedyncze pędy.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 17:48, 22 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
April napisał(a)
Och te twoje klony, bajka. Ja prędzej pójdę na emeryturę niż mi takie porosną. I to pod warunkiem że mi ich jakaś zima nie skosi.
No zagęściło ci się fantastycznie


Co Ty, one szybko rosną, sama zobaczysz. Chwila moment i będą bydlaczki.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 17:52, 22 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Martka napisał(a)
A Sango Kaku - mój jeszcze młody, ale ma disco listki, czerwono-żółto-pomarańczowe, czy Twój też tak miał za młodu? Bo teraz wygląda bardzo dostojnie.

Dziękuję Ci też za namiar na Hakonechloa macra, były, zabrałam wszystkie sadzonki... 13 donic i dużo szczęścia, naprawdę dorodne. Wyleczyłam się tym samym skutecznie z zakupów internetowych.


Tak, Sango potrafią zaszaleć z kolorem Kiedyś jedną gałązkę chciałam odgiąć i w tym celu owinęłam ją częściowo drutem do bonzai. I potem jesienią cały klon żółty, a ta jedna gałązka pomarańczowa. Śmiesznie to wyglądało.

13 donic super, teraz przez chwilę będziesz już samowystarczalna, a potem zaczniesz oddawać jak ja hahaha
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 17:54, 22 maj 2021


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8199
Johanka77 napisał(a)


Jessoooo!!!!
Ja tak kcem w moim lesie!

Te hakone. to czym karmisz?
No boskie!

Już wiem, że nad jeziorem. z niskich traw. będę miała TYLKO HAKONE


Hakone z lasem się lubią Niczym nie karmię, moje rośliny muszą mieć mocne nerwy
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies