Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 18:42, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
Ja też moją pochlastałam w zeszłym sezonie, bez litości. Kolców nie cierpię, kiedyś wiecznie wyglądałam jak po ataku tygrysa bengalskiego. Teraz wzięłam się na sposób i róże tnę sekatorem na wysięgniku. Potem zbieranie już jakoś idzie

Kasya napisał(a)

Moja na bramce, tez kwitnie teraz ale sporo jej martwych pedow wycinalam, te najstarsze tez juz odmówiły wspolpracy
Wkurza tylko ilość grubych kolców
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 18:45, 18 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
Hmmm, ile lat ja ją mam... Pewnie z 5, może 6? Całkiem spora przyszła już ze sklepu, ale generalnie dobrze przyrasta.

Agatorek napisał(a)


Ooo ale piękność , mam młodziutką.
Długo trzeba czekać na takiego potwora?
____________________
ogród pod lasem
Agatorek 19:48, 18 cze 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Moja to były 3 pędy z gołym korzeniem. Ale widzę, że ma dobre tempo
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Helen 21:10, 18 cze 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8300
UrsaMaior napisał(a)
Ile czasu je masz?


3 lub 4 lata
____________________
Helen - Hortensjowo
malgol 15:05, 19 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No to ja juz nie wiem na co wymienić te rozplenice nie chce mi sie wypróbowywać chcę od razu cos fajnego

A co do innych trawek... mam seslerię . no nie lubię jej, nie wiem co w niej niby ładnego. Nogi robią się jej sianowate, nie kwitnie efektownie... nie rozumiem o co z nią chodzi. ale nie lubię wyrzucać póki coś żyje więc sie z nia męczę
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
TAR 16:14, 19 cze 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7324
Z traw polubilam bardzo: drżączkę, śmialki, molinie, trzcinnika krotkowlosego, obiedkę, palczatkę. Mam hakone ale zobaczymy jak beda rosly. Zdecydowanie wole te miekkie trawy. Calkowicie zrezygnowalam z miskantow, pros a juz dawno z rozplenic. Przycinanie tego na wiosne mnie dobijalo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
UrsaMaior 17:47, 19 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
A kostrzewa Maire'a?
____________________
ogród pod lasem
malgol 09:16, 20 cze 2023


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
TAR napisał(a)
Z traw polubilam bardzo: drżączkę, śmialki, molinie, trzcinnika krotkowlosego, obiedkę, palczatkę. Mam hakone ale zobaczymy jak beda rosly. Zdecydowanie wole te miekkie trawy. Calkowicie zrezygnowalam z miskantow, pros a juz dawno z rozplenic. Przycinanie tego na wiosne mnie dobijalo.


W rozplenicach lubię jak kwitna ,ale odkąd bardziej rabata sie zaciniła nie sa już tak okazałe. Przypatrze sie tym Twoim. Która półcień dobrze znosi? I ma okazalszą budowę?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 09:20, 20 cze 2023


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8214
Aaa to o cień chodzi? W takim razie u mnie, poza oczywistą oczywistością w postaci hochli, pięknie rośnie sabińska. Kiedyś też muskegońska, ale nie podobała mi się za bardzo.
U Aprila brachytricha z kolei.
____________________
ogród pod lasem
Roocika 08:51, 21 cze 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
malgol napisał(a)
No to ja juz nie wiem na co wymienić te rozplenice nie chce mi sie wypróbowywać chcę od razu cos fajnego

A co do innych trawek... mam seslerię . no nie lubię jej, nie wiem co w niej niby ładnego. Nogi robią się jej sianowate, nie kwitnie efektownie... nie rozumiem o co z nią chodzi. ale nie lubię wyrzucać póki coś żyje więc sie z nia męczę


Może trzcinnik brachytrycha? Tworzy ładną kępę i bardzo ładnie wygląda jak kwitnie.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies