Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Brzozowadzie... 10:25, 22 wrz 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ursa, przepraszam, że ja zawsze tyle pytań mam, ale napalona początkująca ogrodniczka jestem, a Ty podobne problemy do moich posiadasz z racji piachu zamiast glebyI tyle jeszcze nie wiem. Może podpowiesz mi proszę, czy warto, a jeśli tak to jaki, nabyć przyrząd do pomiaru ph gleby?
I co Wy potem z tą gliną będziecie robić? To tak z ciekawości Z ziemią mieszać przy sadzeniu, czy jak???
Rozumiem, że przy niektórych pytaniach przewrócisz oczami Z pokorą zniosę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 10:29, 22 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
No pewnie, że warto, szczególnie jeśli kwasoluby sadzisz. Ja mojego Helliga w ogrodniczym kupiłam, ale gdzieś mi zniknął, więc chyba kolejny na Allegro zamówię. Taki wbijany w ziemię tym razem.
Glinę z moim piaskiem będę mieszała przy sadzeniu, żałuję bardzo, że wcześniej tego nie robiłam.
Oczami nie przewracam, daj spokój Człowiek się uczy całe życie
____________________
ogród pod lasem
Tess 13:30, 22 wrz 2017


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
UrsaMaior napisał(a)
Haha no to Tess, masz problem z głowy Kolejka po glinę stoi

Damy radę

Ziemi jest dużo, dla wszystkich wystarczy.


Dziewczyny, wstępny plan jest następujący:

Dzisiaj podjadę na budowę na rekonesans, z którego miejsca możecie sobie tej gliniastej ziemi wziąć.

Ponieważ czasu jest mało, bo jeśli już nie będzie padać, to w przyszłym tygodniu wchodzi ekipa brukarska i tę ziemię wywozi. Dlatego chyba mogłybyście przyjechać w najbliższą niedzielę. W sobotę nie mogę, mam imprezę rodzinna od południa. Godzina na razie do uzgodnienia.
Każdy przywozi własne naczynia (wiadra, donice), własne szpadle

Uzgodniłam z eMem, ze istnieje możliwość ukopania sobie "na zaś" i pozostawienia w naczyniach w kącie działki, i późniejszego odbioru (w terminie akceptowalnym i realnym, czyli nie "na wieki").

Miejsce odbioru - Bemowo, blisko trasy S8.

Proszę o uwagi go powyższego planu.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
UrsaMaior 17:27, 22 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Uwag brak. W niedzielę mam urodziny w rodzinie, ale nie będę się rozsiadała. Tylko dowiem się o której dokładnie.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 19:33, 22 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Buu.. u nas niedziela zajęta dość szczelnie.. no nic, będzie więcej dla innych
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
jolanka 21:06, 22 wrz 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iza, umieściłam kilka fotek z dzisiejszego dnia Pokazałam tę rozplenicę eMowi i uslyszałam: ale fajna
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 21:56, 22 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Kurczę no, fajna, i to jak! Ciekawe co by powiedział po pomizianiu kotka
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 18:44, 23 wrz 2017


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Dziewczyny, stan doniczek ZERO! W końcu dzień bez deszczu, nawet część cebul wsadzona. A jak tam u Was?
____________________
ogród pod lasem
tulucy 21:59, 23 wrz 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Zero roboty dziś... Od jednego domowego do drugiego... Mimo braku deszczu a nie, przepraszam, rozpakowałam wszystkie doniczki z folii itp.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 07:17, 24 wrz 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
U mnie wczoraj jedna róża przesadzona, jeszcze co najmniej jedną to czeka. Cebule nieruszone ja to wciąż dobieram róże na różanke, ale już bliżej końca jestem

Tylko mi się Kuba rozlozyl i dzisiejsze plany idą w łeb..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies