Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 20:18, 29 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Agata, nie wiem Sama moją obserwuję. 2 lata temu wiosną się korzeniła, więc nie kwitła, ale latem miała jeden kwiat od strony płotu - odkryłam przypadkiem podczas pielenia. W zeszłym roku obsypana pąkami, ale zmarzły po przymrozkach, latem znów zakwitła. W tym roku znów pełno pąków, a czy kwiaty wiosną zobaczę to zależy od pogody. W międzyczasie jednak pięknie przyrosła, jest duża, mięsista, ma ładny pokrój. Odwrotny niż u Ciebie raczej.
____________________
ogród pod lasem
Zagajanka 21:08, 29 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Dziewczyny, pamiętajcie o nawożeniu magnolii. One by kwitnąć naprawdę potrzebują dodatkowych mikroelementów, tym bardziej kiedy są młode. Ja je nawożę 3 razy w sezonie nawozem dedykowanym do magnolii/różaneczników.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
UrsaMaior 21:32, 29 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Tak, tak, pamiętam. Nawożę Agrecolem. Wszystkie magnolie zapączkowane, jeśli ich znów przymrozki nie załatwią to będzie na co popatrzeć.
____________________
ogród pod lasem
Zagajanka 21:47, 29 sty 2018


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
U mnie w zeszłym roku szl... tfu, mróz trafił pąki jednej magnolii z trzech - Black Tulip, na którą bardzo czekałam. Niestety rośnie w bardzo przewiewnym miejscu, więc chyba nie ostatni raz tak się stało. Dwie inne (też mam Lennei Alba i zwykłą soulangeanę) rosną w stosunkowym zaciszu i dały radę - ślicznie kwitły na wiosnę i powtórzyły paroma kwiatkami latem.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Nowa12 23:53, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Zagajanka napisał(a)
U mnie w zeszłym roku szl... tfu, mróz trafił pąki jednej magnolii z trzech - Black Tulip, na którą bardzo czekałam. Niestety rośnie w bardzo przewiewnym miejscu, więc chyba nie ostatni raz tak się stało. Dwie inne (też mam Lennei Alba i zwykłą soulangeanę) rosną w stosunkowym zaciszu i dały radę - ślicznie kwitły na wiosnę i powtórzyły paroma kwiatkami latem.




Moja Genie nie zakwitła jeszcze ani jednym kwiatkiem. Ale może dlatego, że jest trochę na wygwizdowie - soliter w żwirku na rogu domu. To nie był dobry pomysł i jak już postanowiłam, że będę ją przesadzać do zacisznego miejsca to zaczęła rosnąć jak głupia. Miała piękne, zdrowe liście przez cały sezon. I na razie została. Zobaczymy w tym roku.
A druga Meg's Pirouette w zupełnie innym miejscu, zimą nie okrywana, pięknie zakwitła wiosną ale za to nie przyrasta. Ale fakt, że nie nawoziłam ich zbyt mocno.

____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Johanka77 07:46, 30 sty 2018


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jakie zmiany za płotem!
Chyba mus zmienić nazwę wątku. Lasa jakby ni ma...

Udanego nowego sezonu Ci życzę!
No i układajcie się jakoś z tymi sąsiadami
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
UrsaMaior 09:59, 30 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Zagajanka napisał(a)
U mnie w zeszłym roku szl... tfu, mróz trafił pąki jednej magnolii z trzech - Black Tulip, na którą bardzo czekałam. Niestety rośnie w bardzo przewiewnym miejscu, więc chyba nie ostatni raz tak się stało. Dwie inne (też mam Lennei Alba i zwykłą soulangeanę) rosną w stosunkowym zaciszu i dały radę - ślicznie kwitły na wiosnę i powtórzyły paroma kwiatkami latem.


Haha no to tak jak ja z moją Genie Bosz jak ja czekałam na te kwiaty, pączki oglądałam, cieszyłam się... Oby w tym roku powtórki nie było.

Nowa12 napisał(a)


Moja Genie nie zakwitła jeszcze ani jednym kwiatkiem. Ale może dlatego, że jest trochę na wygwizdowie - soliter w żwirku na rogu domu. To nie był dobry pomysł i jak już postanowiłam, że będę ją przesadzać do zacisznego miejsca to zaczęła rosnąć jak głupia. Miała piękne, zdrowe liście przez cały sezon. I na razie została. Zobaczymy w tym roku.
A druga Meg's Pirouette w zupełnie innym miejscu, zimą nie okrywana, pięknie zakwitła wiosną ale za to nie przyrasta. Ale fakt, że nie nawoziłam ich zbyt mocno.


Nie wiem dlaczego tak się dzieje, ale magnolie to potrafią. Już nie pamiętam która z dziewczyn cieszyła się jak jej magnolia raczyła zakwitnąć po chyba 8 latach.

Johanka77 napisał(a)
Jakie zmiany za płotem!
Chyba mus zmienić nazwę wątku. Lasa jakby ni ma...

Udanego nowego sezonu Ci życzę!
No i układajcie się jakoś z tymi sąsiadami


Taaa Jestem do końca z szoku nie wyszłam Ale spokojnie, wielki las wciąż tu jest, kawałeczek dalej
Oj pracowity będzie ten sezon bardzo, ale fajnie, już się doczekać nie mogę! Wczoraj prymulki w Lidlu kupiłam, zawsze coś
____________________
ogród pod lasem
polinka 21:53, 30 sty 2018


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Pozdrówki Iza Dawno mnie nie było u Ciebie ale wszystkie nowinki już przeczytałam
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
lojalna_ 17:05, 05 lut 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Helloł czytam ze drzew mniej i zmiany planujesz to się będzie działo ♡♡moja jedna magnolia ma paczki ale druga bida chyba kwiatów nie będzie .
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
UrsaMaior 17:17, 05 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
polinka napisał(a)
Pozdrówki Iza Dawno mnie nie było u Ciebie ale wszystkie nowinki już przeczytałam


Hej, hej Ja zerkam regularnie, podrzuciłabyś przy okazji swój numer albo mail? Bo chciałam o trawy wypytać.
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies