Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

iwonkap 14:03, 26 sty 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722

Sąsiadów sie nie wybira, często już maja swoje nawyki od lat na ternie U mnie szczęśliwie wszyscy "nowi" i budujemy sobie relacje i zwyczaje okolicy

Toszka napisał(a)
Iwonko, cisy w pierwszej połowie marca, koło 15. Podobnie bukszpany. Cięcie pobudza roślinę nie tylko do krzewienia, ale i do wzrostu. Nie ma co ryzykować i ciąć teraz, bo nie wiadomo co nam przyniesie luty i marzec. Zbyt wczesne cięcie (traw i innych) = forumowa rozpacz, że coś przemarzło.


Toszko bardzo dziekuję, nie chce popelnić błędów bo część roslin mam pierwszy sezon a chciala bym zrobic w miarę poprawnie te zabiegi a mam i nowe trawy,bukszpany hortensje, cisy,lawendy,trzmieliny dereni i inne wiec nie chciała bym zrobić im/sobie krzywdy zbyt szybkimi zabiegami
Toszka 14:18, 26 sty 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Jedyne co tnie się wcześniej, bo w lutym to są klony japońskie. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma trzaskających mrozów. W tym terminie cięcie ich jest bezpieczne, bo nie ma ryzyka infekcji grzybowych. Oczywiście mozna też ciąć drzewa i krzewy owocowe.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 15:32, 26 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Iwona100 napisał(a)
U mojego sąsiada jest w połowie rozwalona już chałupa.Stoi to już tak nie wiem ile lat. Jedyna taka rudera została tu,gdzie mieszkam. Dobrze ,że mam żywopłot, bo ten widok jest koszmarny. Poza tym ta jego posesja jest cała dzika, jakby tam nikt nie mieszkał.


Na tej działce obok mnie też tak było. A tymczasem taka zmiana... Z jednej strony ok, bo może przynajmniej porządek będzie.

mrokasia napisał(a)
Ha, ja też mam drewniany wychodek sąsiada tuż przy płocie .


Gadałaś z nim o tym? Nie może tam być, zgodnie z poprzednimi przepisami, chyba z 1975, ani zgodnie z obecnymi.

lindsay80 napisał(a)


no to teraz dostaną i więcej słońca i wilgoci, bo nie będą już musiały o nią walczyć z wielkimi drzewami.
Myślę, że w tym roku już będziesz mogła je pochwalić


Edyta, bardzo na to liczę, bo wkurzają mnie jak cholera. Ciekawe czy sąsiedzi będą żywopłot sadzili... Ale nawet jeśli tak, to nie sądzę, że stanie się to szybko.

Toszka napisał(a)


No to ja chyba wygrywam w tym obrzydliwym konkursie, bo mam dwa sąsiedzkie wychodki (jednego właściciela) - jeden praktycznie na granicy działki (zasłoniliśmy panelem i była o to cała awantura, że panel zaburza wentylację ), a drugi na widoku, centralnie na środku działki...

Tak czy siak, u Izy będzie się działo... pełna reorganizacja nasadzeń nas czeka


Masakra z tymi kiblami:/ Żeby się jeszcze o panel awanturować? Przecież to powinno być rozebrane:/

Hehheeh no z tą reorganizacją będziemy walczyć Ogrom otwierających się możliwości kładzie się ciężarem na moich barkach;D

ewedela napisał(a)
Chyba mało kto ma wokół tylko takich sąsiadów jakich by chciał
Jestem ciekawa co znów obmyśliłyście za zmiany.


Na razie jakieś wstępne Zaskoczyli mnie tą wycinką, nie sądziłam, że tak się odsłonią.
____________________
ogród pod lasem
kwartet 19:37, 26 sty 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Mózg dotleniony to efekty są
Iwona100 09:57, 27 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza zdradź chociaż trochę jakie planujesz rośliny ,jeśli już wiesz.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 21:10, 27 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Na razie usiłuję się otrząsnąć z szoku haha U mnie wielkiego planowania nigdy nie ma, nie rozkminiam miesiącami co i jak i gdzie Będę kombinowała na bieżąco, jak już okaże się ile tego słońca faktycznie będzie.
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 10:28, 28 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
No faktycznie krajobraz się zmienił i i nie wiadomo co sąsiedzi zrobią tam później. Dobrze Ci z tym "nieplanowaniem" .Ja wszystko planuję ,a to potrafi być męczące.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 12:08, 28 sty 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Wiesz co, ze mną jest tak, że jak coś planuję to nic z tego nie wychodzi, a jak idę na żywioł to jest super Poza tym rośliny mają swoje fochy, więc przeważnie sprawdzam najpierw jak coś rośnie, a potem ewentualnie dokupuję. Teraz obserwuję jarzmianki, jeśli będzie ok to dokupię na pewno.
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 10:14, 29 sty 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
To rozsądne ,żeby najpierw sprawdzić rośliny w danym miejscu.Ogród jak wiemy to spora inwestycja i po co niepotrzebnie wydawać kasę,a potem np. rośliny wyrzucać.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Nowa12 14:59, 29 sty 2018


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
UrsaMaior napisał(a)
Kasia, mam Lennei Alba - CUUUDOOO polecam gorąco!!! Kwiaty są wspaniałe, wielkie, mleczne kielichy.
Mam też Elizabeth, ładna, rośnie najsilniej, w pierwszym sezonie chyba metr przyrostu miała. Chciałam żółtą, a okazało się, że ona bardziej kremowa, ale fajne drzewo.
Mam też Alexandrinę, okazuje się, że modna jest, bo wielopniowa, ale jeszcze kwitnienia się nie doczekałam. Przesadziłam ją zeszłej jesieni, bo marna była i okazało się, że wrastał w nią korzeń brzozy. Teraz wygląda coraz lepiej, może na wiosnę w końcu kwiaty zobaczę.
No i mam Genie - na wiosnę miała mnóstwo pąków, ale szlag je trafił po przymrozkach. Teraz kwitnie i pamiętam, że w zeszłym roku latem też miała kwiaty. Genie nie musi kwitnąć, żeby zdobić, bo pokrój ma piękny. Taki kielich wysoki. Bardzo ją lubię.



Mogę zapytać o magnolię Genie? Zasadziliśmy ją na jesień 2016 r. Na wiosnę 2017 r. nie zakwitła. Latem również nie kwitła pomimo, że podobno kwitnie 2 razy w roku. Za to mocno przyrosła, wypuszczała mnóstwo liści (a ja się łudziłam, że te pączki to może kwiaty a to były tylko pączki liściowe). Teraz ma zawiązane pąki ale czy zakwitnie? Pokrój ma taki choinkowy, rozłożysty na dole i zwężający się do góry. Nie wiem, czy to się zmieni ale wygląda jakoś tak nie magnoliowo. Czy ona tak ma, że potrzebuje więcej czasu do namysłu ?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies