Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 17:20, 05 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
lojalna_ napisał(a)
Helloł czytam ze drzew mniej i zmiany planujesz to się będzie działo ♡♡moja jedna magnolia ma paczki ale druga bida chyba kwiatów nie będzie .


O tak Jola, tak. Na dodatek chyba będę usuwała kilka ze swoich, dwie sosny z długim, gołym pniem i niezbyt efektowną czupryną. Na ich miejsce chcę wsadzić coś innego.
Co do magnolii, u mnie też pączki, teraz tylko trzymam kciuki za brak przymrozków. Tę, która nie chciała kwitnąć przesadziłam w zeszłym sezonie i teraz obsypana. Zobaczymy jak będzie. Druga rosnąca w marnym miejscu też chyba zmieni miejscówkę. Na brak roboty nie będę mogła narzekać, to pewne
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 21:21, 05 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Cichutko niby cichutko, ale chyba jakieś plany się klarują powoli

BTW rozchodnik, o którego pytasz u Hani, to chyba był Mr Goodbud
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Iwk4 21:38, 05 lut 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
UrsaMaior napisał(a)

Co do magnolii, u mnie też pączki, teraz tylko trzymam kciuki za brak przymrozków. Tę, która nie chciała kwitnąć przesadziłam w zeszłym sezonie i teraz obsypana. Zobaczymy jak będzie. Druga rosnąca w marnym miejscu też chyba zmieni miejscówkę. Na brak roboty nie będę mogła narzekać, to pewne

Mówią, że przesadzana magnolia nie zakwitnie. Czarodziejka jesteś
____________________
Ogródek Iwony II
UrsaMaior 23:15, 05 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Kasia_CS napisał(a)
Cichutko niby cichutko, ale chyba jakieś plany się klarują powoli

BTW rozchodnik, o którego pytasz u Hani, to chyba był Mr Goodbud


Kasia, no coś tam się kmini Hortek będę chciała dokupić, to na pewno. Bardzo liczę na jarzmianki. Dumam gdzie posadzić Rosenfaszination. Eh kiedy ja się pogodzę z tym, że u mnie nie ma za dobrego mikroklimatu dla róż?
____________________
ogród pod lasem
tulucy 23:18, 05 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Iza wpisałam u Hani, ale powtórzę u Ciebie, Matroną służę wiosną. Ładnie się rozrasta i dobrze ukorzenia.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
UrsaMaior 23:22, 05 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Iwk4 napisał(a)

Mówią, że przesadzana magnolia nie zakwitnie. Czarodziejka jesteś


Iwona, nic nie miałam do stracenia, ani nie kwitła ani nie tyła. Wywalić nie chciałam, bo ma piękną formę. Okazało się po wykopaniu, że od spodu wrastał w nią korzeń brzozy. Mam nadzieję, że się wiosną odwdzięczy
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 23:27, 05 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
tulucy napisał(a)
Iza wpisałam u Hani, ale powtórzę u Ciebie, Matroną służę wiosną. Ładnie się rozrasta i dobrze ukorzenia.


Łucja, a ukorzeniłabys mi? Próbowałam parę razy, ale albo gniły albo wysychaly
____________________
ogród pod lasem
tulucy 23:36, 05 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jasne. A całej kępy nie chcesz? Podzielisz sobie. Tu są dwie kępy. Sadziłam rok wcześniej, sadzonki miały po 3 pędy.
U mnie rośnie w trudnym miejscu, pod dużą sosną.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Kasia_CS 23:36, 05 lut 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)


Łucja, a ukorzeniłabys mi? Próbowałam parę razy, ale albo gniły albo wysychaly

O jezu, tez lewa jestem w ukorzenianiu rozchodników.jeszcze tak prosto do ziemi mi się udalo z jakaś gałązką, ale w wodzie mi gniją..

Ja też będę się jarzmiankować, bo do róż mi podpasują na pewno
A może mikroklimat po tej wycince jednak będzie dobry?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
tulucy 23:42, 05 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja daję od razu do ziemi. Tej Matrony też ułamała mi się gałązka przez,y sadzeniu, wcisnęłam do ziemi obok i już mi kwitła latem. Inne też wsadzam do ziemi. Mało tego, któregoś to specjalnie po wsadzeniu połamałam i powtykałam do ziemi. Zrobiło mi się dwa razy tyle. Do tego jeszcze się wysiał...

Iza jakby co to mam też te podstawowe. I białe. Inne też, do podziału za rok, dwa.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies