Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

malgol 08:08, 06 lut 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Cześć dawno mnie nie było ,ale już tęskno mi za wiosna więc wylazłam z gawry i przyszłam popodglądać co porabiasz...i widze ,że mnóstwo zmian się zadziało
Trzymam kciuki za magnolie i za szybka wiosnę No i za kloniki co by nam nie zmarzły na końcówce zimy!
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Tess 11:01, 06 lut 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
UrsaMaior napisał(a)


Kasia, no coś tam się kmini Hortek będę chciała dokupić, to na pewno. Bardzo liczę na jarzmianki. Dumam gdzie posadzić Rosenfaszination. Eh kiedy ja się pogodzę z tym, że u mnie nie ma za dobrego mikroklimatu dla róż?

Piękna ta Rosenfaszination. Czy na wiosnę też sprzedają i można sadzić róże z gołym korzeniem? Wybaczcie rózanej ingnorantce
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
tulucy 12:40, 06 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tess co poniektórzy wolą wiosną bo do zimy zdąży się ukorzenić... Moje wiosenne w większości lepiej zimowały jak jesienne.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
lojalna_ 12:46, 06 lut 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
Sosny to chyba dobrze ze wymienisz na cos innego ....to fajna zmiana. Skoro Twoja magnolia odzyla po zmianie miejsca To widać warto ryzykować mimo zec one nie lubią przesadzania.
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
UrsaMaior 14:05, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
tulucy napisał(a)
Jasne. A całej kępy nie chcesz? Podzielisz sobie. Tu są dwie kępy. Sadziłam rok wcześniej, sadzonki miały po 3 pędy.
U mnie rośnie w trudnym miejscu, pod dużą sosną.


No jak masz nadmiar to jasne! Ale kępa, mega dorodna!

Kasia_CS napisał(a)

O jezu, tez lewa jestem w ukorzenianiu rozchodników.jeszcze tak prosto do ziemi mi się udalo z jakaś gałązką, ale w wodzie mi gniją..

Ja też będę się jarzmiankować, bo do róż mi podpasują na pewno
A może mikroklimat po tej wycince jednak będzie dobry?


No właśnie mnie też w wodzie zgniły, a w gruncie zaschły, czekałam czy może jednak coś zacznie się dziać, ale nie

Co do mikroklimatu, nie wiem, to jednak była działka leśna. Na pewno będzie więcej słońca, więc spróbuję. Rosenfaszination na razie zadołowane, muszę do nich przytargać od Ani dobrej ziemi i zobaczymy. Cudów się nie spodziewam, ale wiesz, nadzieja umiera ostatnia

tulucy napisał(a)
Ja daję od razu do ziemi. Tej Matrony też ułamała mi się gałązka przez,y sadzeniu, wcisnęłam do ziemi obok i już mi kwitła latem. Inne też wsadzam do ziemi. Mało tego, któregoś to specjalnie po wsadzeniu połamałam i powtykałam do ziemi. Zrobiło mi się dwa razy tyle. Do tego jeszcze się wysiał...

Iza jakby co to mam też te podstawowe. I białe. Inne też, do podziału za rok, dwa.


Weź Ty mnie nie denerwuj heheheh Nie wiem co ze mną nie tak, że mi nie wychodzi eh.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:07, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
malgol napisał(a)
Cześć dawno mnie nie było ,ale już tęskno mi za wiosna więc wylazłam z gawry i przyszłam popodglądać co porabiasz...i widze ,że mnóstwo zmian się zadziało
Trzymam kciuki za magnolie i za szybka wiosnę No i za kloniki co by nam nie zmarzły na końcówce zimy!


Oj tak tak Roboty w związku z tym huk, ale już się nie mogę doczekać
Trzymaj, trzymaj, bo jak znów zamiast pączków będą lody, to mnie chyba szlag jaśnisty trafi! Nie żebym lodów nie lubiła, tak na marginesie;D
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:08, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
Tess napisał(a)

Piękna ta Rosenfaszination. Czy na wiosnę też sprzedają i można sadzić róże z gołym korzeniem? Wybaczcie rózanej ingnorantce


Oj cuuudna. Widziałam ją u Ani-kwartet i musiałam mieć. A tak sobie obiecywałam, że więcej róż nie kupuję haha
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 14:10, 06 lut 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8324
lojalna_ napisał(a)
Sosny to chyba dobrze ze wymienisz na cos innego ....to fajna zmiana. Skoro Twoja magnolia odzyla po zmianie miejsca To widać warto ryzykować mimo zec one nie lubią przesadzania.


Jola, też tak myślę, bo choć serce mnie boli kiedy drzewo pada, to akurat te nie są szczególnie urodziwe, długi pień i licha korona. A miejscówki mają dobre, więc wolałabym tam jakieś cenniejsze rośliny.

Z tą magnolią to naprawdę niesamowite było, po przesadzeniu po prostu szał pączkowy, a wcześniej nic! Nie ma co się bać, rośliny wcale nie są aż takie delikatne.
____________________
ogród pod lasem
Tess 21:15, 07 lut 2018


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12098
tulucy napisał(a)
Tess co poniektórzy wolą wiosną bo do zimy zdąży się ukorzenić... Moje wiosenne w większości lepiej zimowały jak jesienne.

Dzięki
Chciałam jeszcze dopytać, czy owa Rosenfaszination to Kordesa? Bo na blogu Ani DS doczytałam, że w 2011 roku wprowadzono inną różę, o tej samej nazwie. I Ania jakoś niespecjalnie się nią zachwacała (tą Kordesa). Ona naprawdę ładna?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
tulucy 21:22, 07 lut 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Tego nie wiem, nie mam jej
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies