Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

paulina_ns 14:28, 24 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Iwona100 napisał(a)
Paulina - ostatnio szukałam inspiracji w Twoim ogrodzie .Jest piękny i bardzo w moim stylu.


Iwonko dziękuję Ci bardzo mi miło czytać takie słowa
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
UrsaMaior 17:42, 24 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
paulina_ns napisał(a)


Współczuję...no powiem Ci,że moim różom też przypasowała, ale za to rh za nic nie chce mi rosnąć, parę prób było, mieszania z ziemią kwaśną, a i tak po jakimś czasie padł, więcej prób już nie podjęłam, wolę mniej kłopotliwe rośliny, które dają radę.


U każdego dobrze rośnie coś innego. Ja wciąż próbuję i obserwuję. Co do rh, to jeden z moich dużych fatalnie wygląda. Rośnie w grupie, reszta piękna, a ten jeden lichy. Nie wiem o co mu chodzi. A podłoże też ma super przygotowane:/
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 17:43, 24 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Iwona100 napisał(a)
Masakra.Można by sprzedawać na tony ten piach.Współczuję.
Odnośnie bratków,to kojarzę ,że one są dwuletnie,więc powinny zakwitnąć,ale,czy aż tak obficie to nie wiem. Ja też w takim razie kupię w tym roku i posadzę przy żółtej Hakonce właśnie w cieniu dla ożywienia rabaty.
Ja wczoraj widziałam w Bied... m.in. róże i hortensje,ale nie kupowałam. Róże mam zamówione.


No niestety. Lasu mi się zachciało to mam heh.
Bratki kupuj, warto! A jakie róże zamówiłaś?
____________________
ogród pod lasem
Magleska 18:38, 24 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18297
faktycznie ta ziemia Twoja .....troszkę piaskowa .....u mnie za to glina ciężka
też bratusie zakupiłam -oczywiście białe ,na stokrotki polowałam ,ale nie było
miłego wieczoru

i jeszcze - las jako tło jest cudowny
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwona100 10:27, 25 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
UrsaMaior napisał(a)


No niestety. Lasu mi się zachciało to mam heh.
Bratki kupuj, warto! A jakie róże zamówiłaś?


Zamówiłam Lagunę, Eden Rose,Darcey Bussel,Princess Alexandra of Kent, Mariatheresia i Bonicę. Spróbuję z różami pnącymi,nigdy ich nie miałam.
Myślę,że połączę rabatkę różaną z Remotą albo Green Phoenix i bodziszkiem Rozanne,bo piszą ,że bardzo długo kwitnie.Przy okazji spytam Cię,jak myślisz,która z tych traw lepiej będzie pasować do róż.Masz obie ,więc wiesz jak na żywo wyglądają.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 10:34, 25 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Iwona, róże śliczne, ale trawka ani jedna ani druga. Remota jest niziutka, a Phoenix do cienia.
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 10:54, 25 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 713
O to mnie zmartwiłaś . A Ty przy swoich różach miałaś jakieś trawki?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Kasia_CS 11:08, 25 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Do róż często widziałam Montanę dobieraną na przód, stipa się pojawia, brązowe trawki - z wyższych, mniej przewieszających np carex Buchanani - może cos z takich?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 11:40, 25 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Iwona100 napisał(a)
O to mnie zmartwiłaś . A Ty przy swoich różach miałaś jakieś trawki?


U mnie różanka do tej pory była użytkowa, vis a vis garażu, więc nie dbałam o to, żeby było pięknie. W końcu jednak zmieniłam zdanie i dosadziłam rozplenice, miskanty i przetaczniki. W tym sezonie dorzucę chyba jeszcze floksy.
Do niezbyt wysokich róż fajna jest Bronze Form. I stipa, ale z nią wiadomo jak jest.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:41, 25 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8157
Aaaa słuchaj, przy Pilgrimie mam zieloną Hakone. Ona się nadaje super, na słońcu gwiazdorzy jak cholera
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies