Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

inka74 09:51, 23 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Fajnie wycieli drzewka. Z tymi karpami to współczuję. To fura pracy i z 2-3 chłopów potrzeba będzie. U znajomej taki mini traktorek musieli wziąć bo nie byli w stanie w trzech unieść karpy z ziemi i wyciągnąć ale drzewko spore było. Jakby korzenie były fajne możesz się zastanowić, czy po oczyszczeniu i odpowiednim uformowaniu nie zostawić karp jako elementów ozdobnych.

Z Młodym współczuję bo to zawsze jest stres. Czasami więcej krwi niż szkody. U mnie z kolei jak ja gdzieś na dłużej wyjeżdżałam i zostawiałam syna z tatą to po każdym powrocie dziecko gdzie indziej miało albo szwy albo guza. Raz rozciął sobie brodę o stopień w łazience, jak wróciłam miał taki badaż elastyczny na całej głowie - myślałam, że zawału dostanę. Drugi raz łuk brwiowy rozciął spadając ze schodów. eM świadomie nie informował mnie o tych wypadkach bo pewnie by mnie coś trafiło i bym wracała. A daleko byłam i w sumie to w pracy byłam...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:10, 23 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A kiedy planujesz karp się pozbywać? czy moze już jakies prace poczynione?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 15:20, 23 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Dziewczyny, karp już nie ma. Początkowo poskąpiłam forsy, ale potem przemyślałam sprawę i doszłam do wniosku, że i tak będę musiała ją wydać. No i zawezwałam pana wycinkarza, przyjechał i wyfrezował mi je. Pewnie w trakcie przekopywania jakieś boczne korzenie trzeba będzie jeszcze powyciągać, ale to już nie jest taka ciężka robota.

Właśnie wróciłam z targów, bratków nakupowałam, muhlenbergii nakupowałam, i trochę cebul lilii. Aaa i jeszcze zrealizowałam u Ćwika reklamację sprzed 2 lat hehe. Tak więc róż miałam więcej nie mieć, ale jednak będę
____________________
ogród pod lasem
inka74 16:31, 23 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
o to teraz dużo miejsca do sadzenia jest

warto na Green Days pojechać? zastanawiam się czy w niedzielę nie ruszyć się. Jakie stoiska z różami były? Można było kupować? W ubiegłym roku dziewczyny pisały, że niewiele do kupienia było
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
UrsaMaior 17:11, 23 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
D... nie urywa. Jest stoisko zatytułowane Kiermasz, trochę ziół, ciemierników, trawek. Duużo cebul, bratki, fiołki, z róż jest Ćwik i jeszcze jedno stoisko, ale nie zainteresowałam się. Ja byłam dziś, żeby uniknąć tłumów, a i tak było sporo ludzi. Gdybym miała jechać od Ciebie i to w niedzielę, to bym sobie odpuściła.
____________________
ogród pod lasem
inka74 19:42, 23 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Dzięki za cenne info. Tak patrzyłam na wystawców to sporo architektury. Na zakupy roślinne jeszcze za wcześnie. Ja to się zastanawiam co przyświeca organizowaniu wystawy o tej porze roku. Cyyba to tylko dla profesjonalistów.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kokesz 21:34, 23 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
inka74 napisał(a)
Dzięki za cenne info. Tak patrzyłam na wystawców to sporo architektury. Na zakupy roślinne jeszcze za wcześnie. Ja to się zastanawiam co przyświeca organizowaniu wystawy o tej porze roku. Cyyba to tylko dla profesjonalistów.


Te targi u Was to już i tak prawie wiosna
U mnie Gardenia to zawsze koniec lutego.
Raz mnie pokusiło kupić bratki i petunie Million bells, bo takie ładne były. Zanim je mogłam wystawić na balkon, to przekwitły i wybiegły z braku światła.
No i drogie były.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
UrsaMaior 22:08, 23 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Tutaj bratki były po 2.50, na innym stoisku po 2 zł. Skusiłam się, bo mieli cieniowany fiolet i pomarańczowe, których strasznie Toszce zazdrościłam W zeszłym roku kupowałam o tej samej porze w Lidlu, kwitły do jesieni.
____________________
ogród pod lasem
Kokesz 22:40, 23 mar 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Dziś kupiłam w Netto 10-paki po 5 zł
Mini i duże pomarańczowe, ciemny fiolet i białe
Dałam czadu, wzięłam 10 x 10
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
UrsaMaior 22:48, 23 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Heheh i dobrze! Ja się nimi zachwyciłam maksymalnie! A pamiętam jak dzwoniłam do Toszki ze sklepu pytać czy warto. To był mój najlepszy zakup i odkrycie sezonu Fioletowe miałam w runiance, a bordo przy Citronelkach, wyglądały pięknie. Ciekawa jestem czy się wysiały...
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies