Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Toszka 08:53, 27 mar 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
iwonkap napisał(a)
(...)

Toszko mam pytanie o cisy, kiedy je ciąć ?


Cisy można już ciąć. Buksy - radzę wstrzymać się po świętach (buksy po cięciu są pobudzone do przyrostów).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 11:43, 27 mar 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)


Cisy można już ciąć. Buksy - radzę wstrzymać się po świętach (buksy po cięciu są pobudzone do przyrostów).


Dziękuje ile nowych uciachać ?
A trawy po świętach tniesz - miskanty, rozplenice czy jeszcze później ?
Toszka 12:24, 27 mar 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Miskanty w tym roku psy mi ścięły Rozplenice tnąć będę w tym roku w drugiej połowie kwietnia. Kierujemy się zasadą, że te trawy które późno startują tniemy także później. Po świętach jest czas na molinie, seslerie i inne wcześnie startujące, np. hakonechloa (ale jeszcze nie wygrabiać z suchego). Carexy, rozplenice, stipy jak najpóźniej. Zbyt wczesnym cięciem, z ryzykiem przymrozków można ukatrupić na śmierć lub co najmniej osłabić karpę. Tu na prawdę nie ma co się spieszyć.
Przy okazji dodam, że nawozimy dopiero przy temperaturach co najmniej 10 stopni. W niższych nie ma przyswajania - można co najwyżej popalić (solami) trawy lub zmarnować nawóz.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
iwonkap 14:50, 27 mar 2018

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Toszka napisał(a)
Miskanty w tym roku psy mi ścięły Rozplenice tnąć będę w tym roku w drugiej połowie kwietnia. Kierujemy się zasadą, że te trawy które późno startują tniemy także później. Po świętach jest czas na molinie, seslerie i inne wcześnie startujące, np. hakonechloa (ale jeszcze nie wygrabiać z suchego). Carexy, rozplenice, stipy jak najpóźniej. Zbyt wczesnym cięciem, z ryzykiem przymrozków można ukatrupić na śmierć lub co najmniej osłabić karpę. Tu na prawdę nie ma co się spieszyć.
Przy okazji dodam, że nawozimy dopiero przy temperaturach co najmniej 10 stopni. W niższych nie ma przyswajania - można co najwyżej popalić (solami) trawy lub zmarnować nawóz.


Dziękuje właśnie nie chciałam bym zakończyć ich żywota a to w sumie pierwszy pełny sezon u mnie a ta pogoda nie jest taka oczywista zostały mi wlasnie miskanty, rozplenice i stipy do scięcia
mrokasia 16:23, 27 mar 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
Toszka, Ty kochana to zawsze we właściwym momencie się odezwiesz . Nie ruszam zatem na razie swoich traw i to bez wyrzutów sumienia (cierpię na brak czasu aktualnie ).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwona100 22:20, 27 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Cześć Toszka.Chciałam Cię spytać ,czy masz w swoim ogrodzie stożki cisowe? Jeśli tak, to z jakimi roślinami je zestawiłaś.Chcę u siebie też posadzić i dumam z czym je połączyć.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 22:52, 27 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Toszka ma takie stożki, że słów brak ehh...
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 23:10, 27 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza - to namów ją ,żeby gdzieś wstawiła choć jedno zdjęcie.Na pewno wiele osób chętnie je zobaczy. Dobrej nocy
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Toszka 23:57, 27 mar 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
stożki mam z kulami, hakone... a tak
po prawdzie to chyba niewiele zostało, bo szczeniaki zarządziły reorganizację. Czekam wiosny by ocenić straty i zacząć planować nowe porządki.

zerknij na tablicę, co by Izie wątku nie zaśmiecać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 08:35, 28 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Aaa psisko w kulach suuuuper!!! Bardzo oryginalna kompozycja, takiej tu nie ma nikt!
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies