Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

inka74 08:29, 24 mar 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Bratki ja też lubię. Kupiłam bordowe i pomarańczowe w LM po 6.59 czy coś koło tego. I malutkie niebieskie po 5 zł w L. Wszystko 10-cio paki

Gardenia w lutym to na maxa termin do niczego. Dlaczego w końcówce maja targów nie mogą zrobić. Fakt dla szkółkarzy to gorący okres. Dla projektantów też a teraz jeszcze martwy sezon. Tylko prywatni odbiorcy by skorzystali...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwona100 10:17, 24 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza ,gdzie będziesz sadzić bratki i jakie róże kupiłaś?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 10:30, 24 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Część posadzę znów w runiankę, bardzo to fajnie wyglądało. Trochę do donic, trochę w Ice Dance. A z róż wzięłam Bengali i Novalis. Zadołowane mam jeszcze Rosenfaszination. Będę z nimi wędrowała, bo na razie nie wiem co wyniknie z nowych rabat
____________________
ogród pod lasem
Iwona100 10:52, 24 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Czekam na Twoje tworzenie rabat i nasadzenia,bo masz super wyczucie.Róże piękne.Im więcej je oglądam ,tym moja choroba różana się pogłębia.A czy bratki traktujesz jako jednoroczne? Co z tymi z zeszłego roku? I jeszcze jedno,czy miałaś je posadzone w cieniu?
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
UrsaMaior 11:08, 24 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Iwona, no dziękuję za komplement, ale chyba przesadziłaś hahah Ja też lubię róże, szkoda, że u mnie nie ma na nie za dobrych warunków A propos, sąsiedzi zaczęli wykopy pod fundamenty, widać jaką mam ziemię cudowną:



Bratki miałam w zeszłym sezonie pierwszy raz. Część po sezonie wypieliłam, bo były już nieładne, ale kilka przeoczyłam i wyobraź sobie, że są wciąż zielone. Nie wiem czy one kwitną ponownie, ale wysiewają się. Te w runiance były w cieniu, a kilka na większym słońcu. W cieniu wyglądają lepiej.
____________________
ogród pod lasem
paulina_ns 11:16, 24 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Iza ziemię to faktycznie masz beznadziejną, dobra by była do piaskownicy u mnie glina szału też nie ma, ale jakoś rośliny ją lubią i całkiem, całkiem sobie w niej radzą, oczywiście nie wszystkie
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
UrsaMaior 11:25, 24 mar 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8197
Taaa... forsy na kompost i obornik wydaję więcej niż na rośliny No ale cóż.
Co do gliny, to kiedyś Safoya pisała, że u niej róże rosną lepiej w zbitej glinie, niż w puszystym kompoście.
____________________
ogród pod lasem
paulina_ns 11:30, 24 mar 2018


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
UrsaMaior napisał(a)
Taaa... forsy na kompost i obornik wydaję więcej niż na rośliny No ale cóż.
Co do gliny, to kiedyś Safoya pisała, że u niej róże rosną lepiej w zbitej glinie, niż w puszystym kompoście.


Współczuję...no powiem Ci,że moim różom też przypasowała, ale za to rh za nic nie chce mi rosnąć, parę prób było, mieszania z ziemią kwaśną, a i tak po jakimś czasie padł, więcej prób już nie podjęłam, wolę mniej kłopotliwe rośliny, które dają radę.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Iwona100 14:13, 24 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Masakra.Można by sprzedawać na tony ten piach.Współczuję.
Odnośnie bratków,to kojarzę ,że one są dwuletnie,więc powinny zakwitnąć,ale,czy aż tak obficie to nie wiem. Ja też w takim razie kupię w tym roku i posadzę przy żółtej Hakonce właśnie w cieniu dla ożywienia rabaty.
Ja wczoraj widziałam w Bied... m.in. róże i hortensje,ale nie kupowałam. Róże mam zamówione.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Iwona100 14:17, 24 mar 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Paulina - ostatnio szukałam inspiracji w Twoim ogrodzie .Jest piękny i bardzo w moim stylu.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies