Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Zana 21:34, 10 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
O matulu, u Ciebie jak zwykle kolejne zakupy. Zeznaj mi proszę gdzieś tę turzycę sabińską dorwała. A hakone Greenhills masz zamówione czy skąd? Mnie ostatnio siedem sztuk sąsiadka z Acrocony przywiozła. Miała być ta zwykła macra, zielona. A tu niespodzianka, jakąś Greenhills mi przywiozła, nie wiem czego się po niej spodziewać.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Magda70 20:26, 11 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Iza - tak się zastanawiam czy kupiłaś sobie tego bodziszka max frei???

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
kwartet 21:52, 11 cze 2018

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Iza nie kupiła ale ja tak , testuję jeszcze inne bodziszki czerwone striatum,elke.Iza ma pink pouffe.
Iwona100 22:01, 11 cze 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ja mam bodziszki Max Frei .Są super. Od zeszłego roku z małych sadzonek urosły spore kępki.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
mrokasia 22:20, 11 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
No właśnie, skoro mowa o bodziszkach - Iza, czy Tobie też ten nasz bodziszek tak skoczył do góry??? Bo u mnie zamiast niskiej, zwartej kępki taki wyciągnięty jest i nie wiem czy tylko u mnie czy taka jego uroda..
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magda70 22:57, 11 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
kwartet napisał(a)
Iza nie kupiła ale ja tak , testuję jeszcze inne bodziszki czerwone striatum,elke.Iza ma pink pouffe.


aha...pytam bo u mnie się o niego pytała
Popieram jest śliczny i szybko rośnie ale i lubi się rozsiewać.



____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
UrsaMaior 08:17, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Zana napisał(a)
O matulu, u Ciebie jak zwykle kolejne zakupy. Zeznaj mi proszę gdzieś tę turzycę sabińską dorwała. A hakone Greenhills masz zamówione czy skąd? Mnie ostatnio siedem sztuk sąsiadka z Acrocony przywiozła. Miała być ta zwykła macra, zielona. A tu niespodzianka, jakąś Greenhills mi przywiozła, nie wiem czego się po niej spodziewać.


Greenhills zamówione z netu. Raczej spodziewać się można tego co z innymi odmianami Przynajmniej u mnie wszystkie zielone rosną tak samo, czyli super
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 08:21, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Magda70 napisał(a)
Iza - tak się zastanawiam czy kupiłaś sobie tego bodziszka max frei???


Nie kupiłam, bo nie było w szkółce. Jakieś dwa purpurowe mikruski wzięłam do testów, kolor świeci z daleka, ale na razie są tak małe, że ciężko coś więcej powiedzieć. Wzięłam też Splish-Splash, kwiatek śliczny, tylko mogłyby być nieco niższe.
Rozsiewanie się mi raczej nie grozi;D

Aaaa no i kupiłam też Pink Pouffe. Wyczytałam chyba u eee_tam, że super, hiper, mega, ale na razie uczucia mam mocno mieszane. Rosną niemrawo, jakoś tak szału nie robią. Przesadziłam niedawno na inne miejsce i zobaczymy.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 08:22, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
mrokasia napisał(a)
No właśnie, skoro mowa o bodziszkach - Iza, czy Tobie też ten nasz bodziszek tak skoczył do góry??? Bo u mnie zamiast niskiej, zwartej kępki taki wyciągnięty jest i nie wiem czy tylko u mnie czy taka jego uroda..


U mnie też poszedł w górę, ale mam kilka w kupie i razem tworzą fajną kopułę, więc nie narzekam. A co z Twoim? Jeśli chcesz się pozbyć, to Anka weźmie. Mówiła, że chciałaby.
____________________
ogród pod lasem
makadamia 09:00, 12 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mrokasia napisał(a)
No właśnie, skoro mowa o bodziszkach - Iza, czy Tobie też ten nasz bodziszek tak skoczył do góry??? Bo u mnie zamiast niskiej, zwartej kępki taki wyciągnięty jest i nie wiem czy tylko u mnie czy taka jego uroda..


Nie znam tego bodziszka, o którym piszesz, ale ostatnio chyba u Marty wyczytałam, że bodziszki mogą być właśnie takie wysokie, wiotkie i rzadkie - te są dobre do sadzenia pomiędzy innymi bylinami (u mnie taka właśnie jest odmiana orion) albo tworzą zwarte kępy, dobre na brzeg rabaty (u mnie rozanne).
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies