Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Magda70 09:04, 12 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
UrsaMaior napisał(a)


Nie kupiłam, bo nie było w szkółce. Jakieś dwa purpurowe mikruski wzięłam do testów, kolor świeci z daleka, ale na razie są tak małe, że ciężko coś więcej powiedzieć. Wzięłam też Splish-Splash, kwiatek śliczny, tylko mogłyby być nieco niższe.
Rozsiewanie się mi raczej nie grozi;D

Aaaa no i kupiłam też Pink Pouffe. Wyczytałam chyba u eee_tam, że super, hiper, mega, ale na razie uczucia mam mocno mieszane. Rosną niemrawo, jakoś tak szału nie robią. Przesadziłam niedawno na inne miejsce i zobaczymy.


____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
UrsaMaior 09:14, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Magda70 napisał(a)




Magda, fajnie, strasznie się cieszę, że się zobaczymy!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:19, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
makadamia napisał(a)


Nie znam tego bodziszka, o którym piszesz, ale ostatnio chyba u Marty wyczytałam, że bodziszki mogą być właśnie takie wysokie, wiotkie i rzadkie - te są dobre do sadzenia pomiędzy innymi bylinami (u mnie taka właśnie jest odmiana orion) albo tworzą zwarte kępy, dobre na brzeg rabaty (u mnie rozanne).


Ania, nikt go nie zna, kupiłyśmy bez nazwy Kwiatek jak Rozanne, ale nie rośnie w rozetę, tylko w górę.
____________________
ogród pod lasem
mrokasia 11:02, 12 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
UrsaMaior napisał(a)


U mnie też poszedł w górę, ale mam kilka w kupie i razem tworzą fajną kopułę, więc nie narzekam. A co z Twoim? Jeśli chcesz się pozbyć, to Anka weźmie. Mówiła, że chciałaby.


Dla mnie za wysokie. Chętnie Ani oddam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 11:04, 12 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
makadamia napisał(a)


Nie znam tego bodziszka, o którym piszesz, ale ostatnio chyba u Marty wyczytałam, że bodziszki mogą być właśnie takie wysokie, wiotkie i rzadkie - te są dobre do sadzenia pomiędzy innymi bylinami (u mnie taka właśnie jest odmiana orion) albo tworzą zwarte kępy, dobre na brzeg rabaty (u mnie rozanne).


no właśnie, ja potrzebuję takiego niskiego, nawet nie musi być bardzo zwarty byle był niski
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Magda70 11:26, 12 cze 2018


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
mrokasia napisał(a)


no właśnie, ja potrzebuję takiego niskiego, nawet nie musi być bardzo zwarty byle był niski


a jaki kolor?
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
mrokasia 11:28, 12 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Magda70 napisał(a)


a jaki kolor?


najchętniej niebieski ale może też być fiolet albo wyraźny róż (blady mi nie pasi)
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Iwona100 14:23, 12 cze 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Bodziszek Max Frei to wyraźny róż. Widać go z daleka.Tworzy kępki i szybko rośnie.

Iza - mój powojnik Ville de Lyon zaczyna kwitnąć . Kwiaty są śliczne.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
malgol 16:33, 12 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
No I co kupilyscie? Zeznawac tu szybko
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 16:36, 12 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Ville jest warty grzechu Jeden z bardzo nielicznych, który fochów nie strzela.
A poza tym, dziewczęta, to UFFFF... właśnie dojechałam do domu z relaksacyjnego wypadu po oddaniu zlecenia


____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies