Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

Iwona100 15:59, 17 cze 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Iza chciałam Cię zapytać o różę Ascot. Czy jesteś z niej zadowolona? Czy kwitnie cały sezon? Czytałam ,że chciałaś ją wydać ze względu na kolor bardziej czerwony niż purpurowy. Może polecisz też inne róże w tej wysokości.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Qulleczka 11:05, 19 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Witaj Ursa
Zostałam tu przysłana przez Toszkę, ponieważ będę przygotowywała swoją piaszczystą glebę pod trawnik, a Ty masz doświadczenia z "kupą piachu"
Przyznam się, że wcześniej zwrócił moją uwagę Twój wątek, bo i moje miejsce zielone jest pod lasem Ale przeczytałam go tylko pobieżnie Teraz, gdy już przygotowuję się do zabiegów na glebie na poważnie... lecę do początku wątku!
Pozdrawiam,
Kuleczka
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
UrsaMaior 12:32, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Iwona100 napisał(a)
Iza chciałam Cię zapytać o różę Ascot. Czy jesteś z niej zadowolona? Czy kwitnie cały sezon? Czytałam ,że chciałaś ją wydać ze względu na kolor bardziej czerwony niż purpurowy. Może polecisz też inne róże w tej wysokości.


Nawet bardzo zadowolona. Kwitnie niezawodnie, kwiaty ma jak peonie, słońce jej nie pali, a wydać chciałam chyba bardziej dlatego, że mam ich dużo i kiedyś nie podobało mi się zestawienie z różem. No ale są ze mną i cieszę się z tego bardzo Polecam ją gorąco!
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 12:36, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Qulleczka napisał(a)
Witaj Ursa
Zostałam tu przysłana przez Toszkę, ponieważ będę przygotowywała swoją piaszczystą glebę pod trawnik, a Ty masz doświadczenia z "kupą piachu"
Przyznam się, że wcześniej zwrócił moją uwagę Twój wątek, bo i moje miejsce zielone jest pod lasem Ale przeczytałam go tylko pobieżnie Teraz, gdy już przygotowuję się do zabiegów na glebie na poważnie... lecę do początku wątku!
Pozdrawiam,
Kuleczka


Ha, no ze mnie to raczej przykładu nie bierz, bo nie przygotowałam się należycie do zakładania ogrodu. Teraz przekopałabym najpierw porządnie z obornikiem czy kompostem, ale wtedy nawieźliśmy ziemi i tyle. Trawnikowi to wystarczyło, rośnie pięknie i trzeba kosić 3 razy w tygodniu, ale pod każdą roślinę pakuję dużo dodatków. Bez tego ani rusz.
____________________
ogród pod lasem
Toszka 13:19, 19 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Izo, dodaj tylko, że trawnik jest sumiennie podlewany
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 13:38, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
A no tak, tak Wertykulowany, nawożony raz czy dwa w sezonie i podlewany
____________________
ogród pod lasem
makadamia 13:50, 19 cze 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
UrsaMaior napisał(a)
A no tak, tak Wertykulowany, nawożony raz czy dwa w sezonie i podlewany


Nawożony dwa-trzy razy w sezonie?! A czym nawozisz?
W zeszłe deszczowe lato sypałam nawóz (Yara Mila) co trzy tygodnie. Jak tylko tracił zielone wybarwienie. W tym roku, przez brak deszczy, udało mi się nawieźć ledwie dwa razy. Różnicę niestety widać bardzo.

A co do przygotowania gleby, to powiem, że tam, gdzie nawiozłam gliny i wymieszałam z piaskiem, to jest duużo łatwiej utrzymać trawnik niż tam, gdzie tego nie zrobiłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
UrsaMaior 14:11, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
No, jak jest czas to dwa razy A ślubny sypie co tam akurat ma pod ręką. Po wertykulacji była Yara, a ostatnio Barenbrug. U mnie widać dużą różnicę po wertykulacji, a nawożenie powoduje tylko, że rośnie jak głupi i częściej trzeba kosić
____________________
ogród pod lasem
inka74 17:55, 19 cze 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
UrsaMaior napisał(a)


Aż tak to nie, poza kulkową. Tam to wszystko tak zaszalało, że wejść się nie da. A chciejstw sporo, fakt. W tym celu właśnie przed chwilą z Kwartecikiem wytyczyłyśmy kolejną rabatę hahah Było kółko wokół brzozy, wkurzało mnie, więc zniknie.
rozumiem, że będzie większe lub połączone z inną rabatą
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Iwona100 18:15, 19 cze 2018


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
UrsaMaior napisał(a)


Nawet bardzo zadowolona. Kwitnie niezawodnie, kwiaty ma jak peonie, słońce jej nie pali, a wydać chciałam chyba bardziej dlatego, że mam ich dużo i kiedyś nie podobało mi się zestawienie z różem. No ale są ze mną i cieszę się z tego bardzo Polecam ją gorąco!

I kupiłam Ascot . Jestem zadowolona tym bardziej,że była u mnie w ogrodniczym.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies