Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 18:41, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
inka74 napisał(a)
rozumiem, że będzie większe lub połączone z inną rabatą


Połączyć się nie da, więc będzie półokrąg. Kombinuję co posadzić, ale nic rewolucyjnego nie wymyślę, niestety, bo to miejsce w rozproszonym świetle. Znów czegoś cieniolubnego muszę szukać. Albo po prostu zagospodaruję to, co mogę uszczknąć z innych rabat. Na razie nic nie postanowione, wiesz jak to u mnie, będzie spontan
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 18:41, 19 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Iwona100 napisał(a)

I kupiłam Ascot . Jestem zadowolona tym bardziej,że była u mnie w ogrodniczym.


Fajnie Ta róża to prawdziwa gwiazda, daj jej godną oprawę
____________________
ogród pod lasem
malgol 10:25, 20 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Podziwiam Cię, ze masz tyle werwy i chęci do zmian. Mnie tak wiosna zmęczyła, te przekopywania, preznoszenie z miejsca na miejsce, sadzenie ,ze chciałm chwilę odpocząćPatrze jak wszystko rosnie i się lenię( przycinając cisy, buksy, nawożąc i pieląc)Nową rabatę po środku trawnika może zrobię pod koniec lata.
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
Qulleczka 17:33, 20 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
UrsaMaior napisał(a)
Ha, no ze mnie to raczej przykładu nie bierz, bo nie przygotowałam się należycie do zakładania ogrodu. Teraz przekopałabym najpierw porządnie z obornikiem czy kompostem, ale wtedy nawieźliśmy ziemi i tyle. Trawnikowi to wystarczyło, rośnie pięknie i trzeba kosić 3 razy w tygodniu, ale pod każdą roślinę pakuję dużo dodatków. Bez tego ani rusz.
Właśnie to mi powiedziano Że mam przygotować glebę, bo jak nie, to będę się zmagać tak jak Ty
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
Brzozowadzie... 21:49, 20 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Qulleczka napisał(a)
Właśnie to mi powiedziano Że mam przygotować glebę, bo jak nie, to będę się zmagać tak jak Ty

Też mam trawnik na piaskach. Poza zabiegami, które robię podobnie do Ursy, sypię go ze dwa razy w roku obornikiem granulowanym lub kompostem jak mi zostanie jesienią. Rośnie pięknie. Ułatwiło nam baardzo życie założenie nawodnienia w zeszłym roku.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Qulleczka 01:17, 21 cze 2018


Dołączył: 11 cze 2018
Posty: 84
Brzozowadziewczyna napisała
Ułatwiło nam baardzo życie założenie nawodnienia w zeszłym roku.
To na pewno! Zobaczę jaki będę miała budżet i wtedy pomyślę o czymś przynajmniej półautomatycznym
____________________
Kuleczka i jej trawka ~~~ "Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie odebrać!" (St. J. Lec)
UrsaMaior 07:36, 21 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
Bez nawodnienia kiepsko, warto na nie forsę wydać zdecydowanie.
____________________
ogród pod lasem
malgol 09:50, 21 cze 2018


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
UrsaMaior napisał(a)
Bez nawodnienia kiepsko, warto na nie forsę wydać zdecydowanie.


Zgadzam się całkowicie.Nie wiem co by było w tym roku gdyby nie nawodnienie...pewnie klepisko.Nie sposób podlać dokładnie trawniku jak i reszty roślin zresztą podlewaczka
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
UrsaMaior 16:51, 21 cze 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8222
W Mai z Kondziem panowie mówili, że podlewają ręcznie. Naprawdę nie wiem jak oni to robią i ile czasu... ja samą różankę przed zrobieniem nawodnienia 1,5 godziny podlewałam.
Anyway, dziś wyobraźcie sobie, że pojechałam się odstresować;D

____________________
ogród pod lasem
UlaB 18:57, 21 cze 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
no to co tam masz w głębi za tym co widać?
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies