Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród pod lasem

UrsaMaior 20:09, 28 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Pszczelarnia napisał(a)
Urso, czytam Twój wątek od początku: o fajnym carexie, o donicach na tulipany i wełnianych kreacjach zdolnego eMa. O qupie też i różanecznikach. I miłości do jeżówek: książek, staroci i ogrodu. Jestem dopiero na stronie 75 ale mam pytanie: czym malowałaś swoje żeliwne garnki?

Jakie rośliny nie dały sobie u Ciebie rady w ogrodzie na piaskach pod drzewami i w takich warunkach świetlnych a były zaplanowane? U mnie pod brzozami jeszcze szałwia ładnie wygląda, trzcinniki brachytricha, sesleria heuflera, z podlewaniem, bez nawadniania.


Ewa, ale masz samozaparcie, mój wątek akurat do szczególnie pasjonujących nie należy Dobre pytanie z tymi roślinami, szczerze mówiąc musiałabym się zastanowić co tam było, ale tak od razu przyszła mi do głowy jedna roślina - świerk Pusch na pniu. Może dlatego, że tani nie był... U mnie jest nawodnienie, koło dużej brzozy dobrze rosną nawet hortensje, więc sprawa rozbija się raczej o warunki świetlne. Nieszczęśnik trafił do cienia przy tarasie i marniał w oczach. Przesadziłam go, ale do tej pory nie doszedł do siebie i nie wiem już co robić, żeby mu pomóc. Aaaa, i wyschły mi jeszcze sadzonki owsicy. U Ani-kwartet rosną super bez podlewania, ale u niej generalnie mokro, natomiast na moim piachu owsica jednak wodę musi mieć.

Gary malował mój tata, z tego co pamiętam po prostu Hammeritem.
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 09:07, 29 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
April napisał(a)
Perukowiec tutaj, bo na pw nie mogę dać fotki


U mnie nie bardzo, ale może Ania-Kwartet przygarnie?
____________________
ogród pod lasem
UrsaMaior 11:22, 29 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Ania chce

Kwiatki zostawiam.
____________________
ogród pod lasem
Brzozowadzie... 20:56, 29 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
UrsaMaior napisał(a)
Ania chce

Kwiatki zostawiam.

Właśnie, a ja tej cudnej róży nie widziałam u Ciebie, ech... Ale precyzyzyjnie ułożone te płatki... Pozdrawiam ciepło!!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
UrsaMaior 10:15, 30 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Agata, różanka jest od drugiej strony, tam nie dotarłyśmy Lubię tę różę, choć ona raczej do cywilizowanych ogrodów, a nie dzikich. Ślicznie z bukszpanami wygląda.

A poza tym, to u mnie stan doniczek zero i stan cebul zero UFFF
____________________
ogród pod lasem
tulucy 10:48, 30 wrz 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Kto nie dotarł ten nie dotarł
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
UrsaMaior 11:26, 30 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Haha Łucja, to Ty taki tajemniczy Don Pedro jesteś?
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 11:33, 30 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
UrsaMaior napisał(a)
Agata, różanka jest od drugiej strony, tam nie dotarłyśmy Lubię tę różę, choć ona raczej do cywilizowanych ogrodów, a nie dzikich. Ślicznie z bukszpanami wygląda.

A poza tym, to u mnie stan doniczek zero i stan cebul zero UFFF


To też jest Aleksandra jak u Ani? Podobna w każdym razie. Myślę, gdzie ja upchnąć jakby coś

Kurcze, ja to Iza u Ciebie za dużo się nie napatrzyłam, bo karmionko bylo ale co świecznic się naniuchalam to moje
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
UrsaMaior 11:57, 30 wrz 2018


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8323
Nieee, to First Lady. Piękna róża, bardzo elegancka i cudowna do bukietu.

Na róże to wiesz, raczej w czerwcu trzeba przyjechać, bo teraz mało co kwitnie. A świecznic chyba dokupię, bo spodobały mi się. Szkoda tylko, że listki im tak łatwo podsychają.
____________________
ogród pod lasem
Kasia_CS 11:58, 30 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A to First Lady do mnie jakoś na większości fotek nie przemawiała.. chociaż princess aleksandra of kent też nie ze względu na kolor, bo nie jest oczywisty taki a na żywo tak.. O ja biedna
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies