Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

olciamanolcia 12:29, 08 kwi 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7025
Budleja też mi się marzyPiekna jest ! A te berberysy które masz na swojej liście łez piekne . Tak sobie myślę , że może zmieszczę ich parę w pas pissardi pod sam płot.. Do przemyślenia.
Miskanta tegoż nie posiadam …jeszcze
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:18, 08 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
A to życzę Ci w takim razie, żeby przesyłka dotarła na czas i była okazała, a do tego by pogoda sprzyjała pracom ogrodowym.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Milka 09:20, 10 kwi 2022


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Napia napisał(a)
Planowane prace ogrodowe w ostatnim tygodniu nie doszły do skutku. Przyczyną pogoda. Liczę tylko na to, że w tym tygodniu będzie okazja zajrzeć do ogrodu, choć prognozy nie są optymistyczne. No nic... czekam jeszcze na ostatnie zakupy. Zapisuję ku pamięci:
- 25 sztuk ostrokrzewu karbowanolistnego Green Lustre
- budleja Dawida Black Night
- miskant Adagio
- berberysy Aurea i Red Rocket
Oby przed świętami trafiły na rabaty

Duże zakupy, ciekawa jestem tego ostrokrzewu. Miskant Adagio będzie olbrzymem
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosialuk 11:28, 10 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Ostrokrzew pewnie na żywopłot. Mam nadzieję, że uda się wszystko co zaplanowałaś wykonać przed świętami. Ja czekam na przesyłkę po świętach - liczę że pogoda dopisze wtedy do prac polowych. Niestety nie zawsze można na to liczyć. Wczoraj grabiłam, to deszcz mnie przegonił, a potem kończyłam po południu. A dziś piękne słoneczko, choć nie jest najcieplej.
Mimo wszystko z każdym dniem będzie lepiej.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Alija 20:39, 10 kwi 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Napia napisał(a)
Planowane prace ogrodowe w ostatnim tygodniu nie doszły do skutku. Przyczyną pogoda. Liczę tylko na to, że w tym tygodniu będzie okazja zajrzeć do ogrodu, choć prognozy nie są optymistyczne. No nic... czekam jeszcze na ostatnie zakupy. Zapisuję ku pamięci:
- 25 sztuk ostrokrzewu karbowanolistnego Green Lustre
- budleja Dawida Black Night
- miskant Adagio
- berberysy Aurea i Red Rocket
Oby przed świętami trafiły na rabaty


Agnieszko, u mnie z robotami ogrodowymi podobnie. Jak była ładna pogoda, to ja byłam chora, jak wyzdrowiałam to pogoda się zepsuła. Tak więc z robotami jestem do tyłu, ale nic to, powoli jakoś ogarnę.
Zakupy zacne. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 21:08, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)

Ostatnie znaczy niedawno robione czy ostatnie w sensie końcowych na sezon?

Pogoda ma być coraz lepsza


Ostatnie zakupy, w sumie jedno i drugie - jedna paczka zamówiona na początku lutego, druga mała kilka dni temu. Przyszły już obie

A pogoda dzisiaj była śliczna i oby taka już została
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:13, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
GorAna napisał(a)
Agnieszko mam chyba podobne bratki
Pogoda wredna więc siedzę nad jajcami i się bawię
Pozdrawiam


Bratki nadal ślicznie wyglądają
Najpiękniejsza zabawa Moja mama miała zdolności plastyczne i przed każdą wielkanocną malowała pisanki, które były małymi arcydziełami. Cały czas budzą miłe i ciepłe wspomnienia
Pozdrawiam Aniu
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:27, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
olciamanolcia napisał(a)
Budleja też mi się marzyPiekna jest ! A te berberysy które masz na swojej liście łez piekne . Tak sobie myślę , że może zmieszczę ich parę w pas pissardi pod sam płot.. Do przemyślenia.
Miskanta tegoż nie posiadam …jeszcze


Budleje na rabacie znajdą się trzy i jestem pewna, że będzie im tam całkiem dobrze
Ciekawy ten pomysł z berberysami pod pissardi. Widziałam u nas ciąg śliw dziecięcych podsadzonych tawułami goldflame, o ile się nie mylę, i bardzo ładnie to wygląda.

Jeszcze... ale pewnie niedługo
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:31, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
A to życzę Ci w takim razie, żeby przesyłka dotarła na czas i była okazała, a do tego by pogoda sprzyjała pracom ogrodowym.


Ostrokrzewy już przyszły i trzeba przyznać, że sadzonki są bardzo ładne. Ciekawe, jak będą się zachowywały, gdy trochę podrosną. Planuję stworzyć z nich niski żywopłot przy różach.
Druga paczka będzie jutro, a czwartek, jeśli pogoda pozwoli, spędzę w ogrodzie i będzie to najlepiej i najpiękniej spędzony czas
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:48, 12 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Milka napisał(a)

Duże zakupy, ciekawa jestem tego ostrokrzewu. Miskant Adagio będzie olbrzymem


Ja też jestem ciekawa. Wygląda bardzo ładnie i nie je go ćma bukszpanowa, co samo w sobie jest dużą zaletą Za kilka dni zrobię zdjęcia i pokażę, jak wygląda.

Kiedy przeczytałam, że miskant Adagio będzie olbrzymem, to na chwilę zamarło mi serce. Miał być mały- piękne fontanna do jednego metra. Ale potem przeczytałam opis ze sklepu i mi ulżyło, bo on rzeczywiście ma nie być zbyt wielki. Może to jakaś miniaturka Z dużych miskantów będzie u mnie giganteus - dostałam od sąsiadki całą dużą kępę i juz trochę się boję. Uspokoiło mnie tylko to, że ma zwarte korzenie i nie rozłazi się po całej rabacie. Tak że drugi bardzo duży miskant to chyba byłoby jednak trochę za dużo na tę, całkiem niedużą, rabatę
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies