Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród prawie romantyczny

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród prawie romantyczny

antracyt 18:42, 26 lut 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11771
Napia napisał(a)
Dzisiaj była ładna pogoda, nie tak słoneczna, jak wczoraj, ale różne działania domowe i niespodziewany gość prawiły, że do ogrodu wyszłam tylko na chwilę. Sprawdziłam jednak stan karp dalii i cebul mieczyków i zaskoczona jestem, w jak dobrym stanie przetrwały zimę.
Chciałabym w tym roku podpędzić dalie w doniczkach - czy też to robicie ?

Robię to co roku
Właśnie namawiam mężatego, żeby w przerwie od nauki zniósł mi karpy ze strychu. Na razie się wymiguje
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
sylwia_slomc... 20:24, 26 lut 2024


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Anda napisał(a)


Bo się strasznie mocno rozmnażają. Na rabacie mam inwazję szczypiorków. Młode czosnki nie kwitną i wtedy te szczypiorki przeszkadzają.

Kurcze, a w mojej ziemi się nie rozmnażają A jeśli tak to chyba niezauważalnie, szczypiorku wschodzącego też do tej pory nie miałam z nich, jedynie z purple sunsation.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Ewa777 21:41, 26 lut 2024


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Anda napisał(a)


Bo się strasznie mocno rozmnażają. Na rabacie mam inwazję szczypiorków. Młode czosnki nie kwitną i wtedy te szczypiorki przeszkadzają.


Dzięki Ewo za odpowiedź. Mam kilka takich czosnków, to muszę poobserwować, bo na razie inwazji nie zauważyłam.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Magara 23:38, 26 lut 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6823
U mnie też inwazji nie ma Nawet mi się trochę smutno zrobiło kiedy w ramach porządków raptem kilka szczypiorków znalazłam
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 06:19, 27 lut 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33624
Poczekajcie jeszcze parę sezonów. U mnie też na początku były grzeczne
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Alija 08:37, 27 lut 2024


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8868
Anda napisał(a)


Bo się strasznie mocno rozmnażają. Na rabacie mam inwazję szczypiorków. Młode czosnki nie kwitną i wtedy te szczypiorki przeszkadzają.


To tego jeszcze nie doświadczyłam, ale mam je dopiero jeden sezon, więc wszystko przede mną.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Napia 20:51, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Rojodziejowa napisał(a)
Tak W tamtym pędziłam i w tym też podpędzę. Natargałam z Biedonek i Lidlów wiaderek po kwiatach ciętych, a potem podejrzałam, że któraś z daliowych wariatek wykorzystuje woreczki i wkłada takie woreczki z zasypanymi ziemią daliami do skrzynek. Dość wygodne rozwiązanie. Mniej ziemi idzie i lepiej się przenosi w razie czego.
Zastanawiam się, czy nie spróbować też z sadzonkami zielnymi. Już by się coś działo


Niegłupi pomysł. Gdy skończą mi się doniczki, pomyślę o woreczkach

Kto nie ryzykuje, szampana nie pije Próbuj!!!
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:51, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Agatorek napisał(a)
Przeczytałam właśnie, co napisałaś u Magarka . Mam tak samo.
Co roku planuję trochę posprzątać na jesieni lub zimą. I co? I nic .
Ale może w końcu zmądrzeję .


____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 20:59, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magara napisał(a)

Ja osłanianie ogrodówek odpuściłam. Męczyły mnie te białe buły agro wiosną Tym bardziej, że przymrozki tzw. wiosenne u nas i na początku czerwca się zdarzają, o czym się boleśnie przekonałam w zeszłym roku Doszłam do wniosku, że ma żyć to co chce Poza stroiszem przy różach - reszty nie chronię - czy dobrze - nie wiem No ale nie można się dać zwariować


To chyba najlepsze podejście - nie dać się zwariować. Chyba zapiszę w kalendarzu, żebym jesienią nie była zbyt wyrywna i okrywała wszystko z obłędem w oczach Już zastanawiam się, co zrobię z całym zaoszczędzonym wówczas czasem Kawa i książka to zawsze dobry duet
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Napia 21:03, 27 lut 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Ewa777 napisał(a)
O co chodzi z tymi czosnkami główkowatymi? Czemu się ich pozbywacie?


Oooo... widzę, że Ewa już odpowiedziała, więc tylko dodam, że na początku czosnek prezentuje sie niezwykle atrakcyjnie, ale wkrótce pojawia się w ogrodzie w nieoczekiwanych miejscach i w bardzo dużej liczbie. Nie tworzy rozłogów, ale rozsiewa się niemożliwie.
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies