Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pszczelarnia 11:55, 07 gru 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Muszelka napisał(a)


Mała uwaga odnośnie do "obieram ziemniaki"... Jeśli będziesz później używać ziemi kompostowej do uprawy pomidorów, to nie wrzucaj do kompostu obierków od ziemniaków.


Ale przecież to są ziemniaki z supermarketów chyba - absolutnie pozbawione zarazy ziemniaczanej.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sonka 14:21, 07 gru 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
KarolK napisał(a)
Z tymi obierkami to prawda. Kiedyś mi żona mówiła o tym i miała rację. My będziemy nowy kompostownik kupować w nowym roku, mamy na oku jeden [reklama] za ponad 200zł.

reklama?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Kokesz 18:41, 07 gru 2017


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Ja na wszelki wypadek przestałam wrzucać, może niepotrzebnie?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Annak 09:36, 05 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
W związku z tym, że swój pierwszy kompostownik planuję zainstalować wiosną, a kompost pewnie będzie dopiero jesienią zaczęłam poszukiwania, gdzie w Warszawie lub nieodległych okolicach można kupić kompost. Okazuje się jednak, że w W-wie nie ma takiego miejsca! A może niedokładnie przeszukałam neta i ktoś coś znalazł? Ma namiary? Jeśli tak - poproszę na priv (wiosną będę potrzebowała sporo tego dobra).
W wyniku poszukiwań znalazłam jedynie ogłoszenie MPO o sprzedaży środka poprawiającego właściwości gleby o nazwie „koMPOścik”. Jak reklamuje firma "Środek poprawiający właściwości gleby „koMPOścik” powstaje z odpadów pochodzących z pielęgnacji terenów zieleni miejskiej (rozdrobnione liście, gałęzie i trawa)". Jeśli nie dostanę kompostu to kupić to? Jak ew. stosować i pod jakie rośliny?
Proszę o info i pozdrawiam

____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 09:44, 05 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może w Milanówku? Albo Marywilska.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 12:35, 05 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Danusiu, sprawdzałam Marywilską, ale okazuje się, że adres Marywilska, gdzie kiedyś była kompostownia to od kilku lat przeniesione z dawnego stadionu 10-lecia hale targowe
A co sądzisz o tym kompościku reklamowanym przez MPO na Kampinoskiej?
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 15:07, 05 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na Kampinoskiej nie mam pojęcia. Trzeba pojechać i zobaczyć na własne oczy i pomacać, czy szkieł lub szczoteczek do zębów nie ma.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 18:01, 05 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuję Danusiu za szybką odpowiedź, na pewno tam podjadę, bo myślę już o wiośnie. Jeśli masz jeszcze chwilę cierpliwości to napisz mi, proszę, jak ew. ten kompost, który jest tylko z liści, trawy i gałęzi wykorzystać, z czym mieszać, w jakich proporcjach i czy można pod wszystkie rośliny.
dziękuję
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Gardenarium 18:11, 05 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli do części suchych liście i gałęzie, jest trawa (czyli części zielone) to moim zdaniem to dobry kompost. Mieszać z ziemią rodzimą, ściółkować itp. Do warzywnika bym nie dawała, bo nie wiadomo co tam jest, swój do warzywnika dawaj jak będziesz miała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Annak 20:40, 05 sty 2018


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Dziękuje jeszcze raz, myślałam o dodaniu pod kwiatki, na razie warzyw nie planuje, póki ziemi nie poprawię.
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies