Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompost, kompostowanie i kompostowniki

Aneczka 11:33, 07 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Na pewno odwrócę, dzięki
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Margolka 15:37, 08 lut 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
Aneczka Na bank masz już piękny kompost pod spodem Z mojego doswiadczenia wynika, ze grunt, to róznorodność. Im więcej róznosci dorzucasz do pryzmy, tym lepszy kompost. Mnie sie zdarzało nawet specjalnie po zielsko (pokrzywy) wybrać na łąkę, żeby kompost wzbogacić. No i jesienią, kiedy mi gnojówki pokrzywowej zostało, to też wyladowała na pryzmie.
Całą zimę dorzucam do pryzmy obierki warzyw i owoców, a także fusy z kawy i herbaty, i rozdrobnione wytłaczanki od jajek i rolki po papierze toaletowym. Jak w listopadzie (jeszcze ciepło było) ruszyłam kompost, zeby sprawdzic, czy żyje to mnóstwo dżdżownic w nim było. Czyli git
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
Aneczka 20:37, 08 lut 2014


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 851
Mam i pokrzywy i wytłaczanki i nie tylko, będzie różnorodnie
____________________
Ania - Aneczkowe marzenia
Hania 17:01, 09 lut 2014

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 14
Robę tak samo jak Margolka, obierki i fusy odkładam, rolki z papieru toaletowego również i dokładam do kompostownika. Przecież szkoda wyrzucać na śmieci. W pobliżu działki mam sporo skrzypu, pokrzywy, wrotyczu i żywokostu. Robię z nich gnojówki lub po prostu wrzucam na kompost. Kiedy przesadzam kwiaty domowe to starą ziemię także zawożę na działkę. W rezultacie mam świetny kompost. Polecam.
kaisog1 20:25, 09 lut 2014


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Skrzypu nie wrzucałabym na kompost.....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Kondzio 20:30, 09 lut 2014


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
kaisog1 napisał(a)
Skrzypu nie wrzucałabym na kompost.....
ja tez odradzam i zależy jak jeszcze wrzucilbym ale bez korzeni jak i skrzypu i jak pokrzywy i nie kwitnące bo mozna rozsiać nasiona sobie
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
Hania 15:26, 10 lut 2014

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 14
Macie rację, precyzyjniej pisząc, to nie kwitnące- z obawy o rozsianie nasion.
Hania 15:40, 10 lut 2014

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 14
Dodam jeszcze, że zioła wrzucam podsuszone. Ale najszęściej robię gnojówki, które wykorzystuję też do podlewania kompostu. Tylko ten zapach!
Margolka 19:36, 10 lut 2014


Dołączył: 17 lut 2013
Posty: 489
ze skrzypu mozna zrobic gnojówkę i dodać. ja tak w ub. roku zrobiłam.
Dobrze Kondzio prawi, pokrzywy trzeba zrywać zanim zakwitną
____________________
Małgosia Ogród Miejskiej Ogrodniczki :) Mój blog kulinarny jakby ktoś chciał coś sobie ugotować :) www.alicjawkrainiegarow.blogspot.com
lublinianka 12:05, 27 mar 2014


Dołączył: 25 sty 2014
Posty: 28
przeterminowała mi się w butelce oliwa z oliwek. jest jej ok. 150 ml. czy mogę ją rozlać w póki co prawie 1 metrowym kompostowniku? i to samo z kawą paloną ziarnistą? proszę o informację.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies