Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Krakus 09:48, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)
Ale fajnie już ten żywopłot widać! No i masz takie widoki wokół, że normalnie zazdroszczę Rododendrony nie wyglądają źle, serio. U mnie niektóre są wręcz idealne, a inne takie sobie. Rosną koło siebie, taką samą mają ziemię. myślę, że to najprawdopodobniej od odmiany zależy. Dałam im niedawno kwaśnej ziemi i nawozu w granulkach. Zerknę co tobie doradzą, to i ja skorzystam.
Zdjęcia z telefonu z wiśniami są świetne, takie klimatyczne. Ale domyślam się o co ci chodziło, jest czasami pod wieczór albo rano takie światło, że aż oczu nie można oderwać. Tak pięknie wtedy jest


z rodkami daję sobie na wstrzymanie...poobnywam tylko przekwitłe kwiaty...znajomy daje kawy z ekspresu wiec jużmam w pracy zaklepaną i podsypię..

żadnych juz nawozów i zakwaszania sztucznego bo chyba własnie z tym przsadziłem.. dam im czas...tylko podlewanie i może przekompostowane liście dębowe na jesień..

wisienki w sobotę przyciąłem...straszne potwory rosnai trzeba jes trzymać w ryzach..jeszcze muszę trochę poprawić ale goście wpadli to już czasu nie było



____________________
Zielonym do góry...
Krakus 09:50, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
beata_m napisał(a)


Witam się i ja w końcu (bo chyba jeszcze tego nie zrobiłam - już mnie skleroza bierze ) hihih widać włożony wkład, widać mnóstwo Waszej pracy fajny ogródeczek tworzycie macham cieplutko i buziaki dla Staśka zostawiam


witaj u mnie...

ja tez nie pamiętam czy u Ciebie oficjalnie się już pojawiałem ;D
Dziękuję w imieniu Staśka...On pewnie ująłby to tak .."A GUUU..."
wczoraj pół roku skończył...
____________________
Zielonym do góry...
Krakus 09:53, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
ze spraw ogrodowych...nikt nie chciał sadzonek truskawek to i mi trochę zarosły...szkoda było wycinać a teraz będzie ciężko zbierać...



ale coś już fajnego jest

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 10:01, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
stipa nierówna ale i tak fajna Magnolia na razie nie najgorzej wygląda..



krzewuszka już niedługo będzie kwitnąc...ja ją lubie ale muszę przesadzićbo w tym miejscu ją wywiewa..


____________________
Zielonym do góry...
Krakus 10:04, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
i stan rabat..

musze dosadzic/ rozsadzić te żurawki...



hosty cześć startuje a te obdarowane już spore..

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 10:10, 14 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
i nowa "rabata" której jeszcze nie pokazywałem

standard czyli trawy ML (własny podział) + hortki Silver Dolar (z biedy)...+ pervoskia odratowana...pierwsze efekty pewnie dopiero za rok...

jeszcze nie wiem no na przód itp ale jakiś początek musiał być..zdjęcia przed opadami to widać jaka pustynia..


"rabata" zaczyna się piwoniami... w tamtym roku sadziłem i może jakiś kwiat będzie..

____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:31, 21 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
i sobotnie zakupy


a popołudniu już posadzone...jak na moje warunki to ekspress





____________________
Zielonym do góry...
Krakus 08:33, 21 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
i z serii DIY

w trakcie...



i juz po skończeniu


____________________
Zielonym do góry...
Toszka 09:36, 21 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zajrzałam do ciebie i widzę, że z rodkami masz problem. Na drugi raz na pw mnie wzywaj U Effki właśnie z Mazanem przeprowadziliśmy esencjonalny wykład o zakwaszeniu

Żebyś nie szukał ważnych informacji to podaję ściągę do poczytania:
o śiółce

o osmozie

poczytaj moją rozmowę z Krzyśkiem, tam też jest link na wyliczenia siarki

Podstawa to ten nieszczęsny dołek, a najlepiej (dla rosliny i ogrodnika) całe stanowisko dla min. 2-3 roslin. Takie przygotowanie pozwala na stabilne unormowanie ph i zmniejsza ryzyko niespodzianek. Rh w grupie wytwarzają specyficzny mikroklimat.
Jeśli byś miał je przesadzać, to teraz! w trakcie kwitnienia. To ostatni dzwonek przed fazą przyrostów. Potem można w lipcu i cały rok. W sierpniu zawiązują paki kwiatowe na następny rok. Sierpniowe warunki decydują o intensywności kwitnienia. Wtedy wrażliwe są na przesuszenie,które zmniejsza wiązanie pąków.
Rady i linki dałam. reszta w twoich rękach

edit. ja na prawdę w chorobach sprawiam wrażenie opierniczającej? tylko szczerze!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 10:34, 21 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Dzięki Toszka za wizytę i tyle informacji...
Twoją szczerość (i wiedzę) bardzo cenię i to miałem na myśli pisząc opierniczanie inaczej zwane rozmowa motywująca

na razie kora + fusy z kawy i poczytac porzadnie Twoje wypociny...
głowy nie chciałem zawracać bo wiem że wszędzie dużo o Rodkach piszesz ale ogrom tych inromacji przytłacza....

tak mysle czy pomiędzzy te dwa rodki nie wrzuce jeszcze trzeciego...jemu przygotuje teraz porzadna ziemie to i kolegów zasili...

____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies