Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

lindsay80 10:48, 21 maj 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Ale masz dorodne te śliwy wiśniowe, super robotę robią!

Fajne owoce robótek ręcznych i nasadzenia w donicach.
____________________
Tu ma być ogród :)
kasja83 09:41, 24 maj 2018


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Zacne wykorzystanie palety!!Śliwy też masz dorodne. Tak to jest z rabatami-sadzone w tym roku-efekt z roślinek na przyszły sezon.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Iwonka 07:17, 25 maj 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)
i z serii DIY

w trakcie...



i juz po skończeniu




Ale czad! Świetnie ci to wyszło Zioła posadziłeś czy warzywka jakieś? Jestem w szoku jakie cuda można zrobić z palet. Ja na razie przydźwigałam dwie i testuję czy w takim miejscu pasuje jakieś siedzisko.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 07:23, 25 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Dzięki Dziewczyny za wizytę i kompelenta odrestaurowanych palet..

na dole poziomki + mieta
wyższe piętro oregano + bazylia i jeszcze miejsce na inne zioła bo docelowo to zielnik ma byc żeby blisko było z kuchni
na samej górze na razie goździki ale cos jeszcze muszę dosadzić kwitnącego lub jaka trawę jednoroczną...cos polecacie? tylko mało tam miejsca bo wymiar to 10 wys x 10 gł. ...
na przyszłość to bym najpierw bym składał dwie palety żeby doniczka była 20 x 10 i dorabiał szeroki dół...juz cos słyszałem od Ż. że jeszcze jedna by się przydała ;/ ale palet mało bo też planuje z palet meble ogrodowe...

____________________
Zielonym do góry...
Toszka 07:32, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Słuchaj, a nie masz borówek gdzieś posadzonych - u mnie poziomki od wielu lat zyją na wolności pod azaliami wielkokwiatowymi, ale moga i pod borówkami rosnać.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 08:19, 25 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Toszka napisał(a)
Słuchaj, a nie masz borówek gdzieś posadzonych - u mnie poziomki od wielu lat zyją na wolności pod azaliami wielkokwiatowymi, ale moga i pod borówkami rosnać.


borówek nie ale bo wiem też że kwasoluby i muszę przygotowac stanowisko...
mówisz że poziomki też tam dadzą radę? może je kiedyś uwolnię z donicy..na pewno będzie tam większy warzywnik podręczny ale miałem od Cioci sporo małych poziomek to wsadziłem
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 08:39, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Świetnie rosną i tworzą małą polankę - goście zawsze wpadają mi w poziomki. Na wolności poziomki już od dwóch tygodni mocno owocują i tak będzie do mrozów.
Na bieżąco zbieram i sporo mrożę na koktajle zimą

Gdybyś stworzył kwaśną sporą rabatę, z siarką i dobrociami, to prócz rodków, azalii, borówek mozna i poziomki i żurawinę wielkoowocową dać. Żurawina zimą tworzy bordowy dywan.

Taką sporą kwaśna rabatę łatwo utrzymać. Wystarczy szeroki, spory dół na ok. 40cm wykopać i liśćmi dębowymi, obornikiem, igliwiem, siarką wypałnić, przekopując z własna ziemią. Po roku taka rabata osiada i mozna sadzić pyszne rzeczy
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Krakus 09:35, 25 maj 2018


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Toszka napisał(a)
Świetnie rosną i tworzą małą polankę - goście zawsze wpadają mi w poziomki. Na wolności poziomki już od dwóch tygodni mocno owocują i tak będzie do mrozów.
Na bieżąco zbieram i sporo mrożę na koktajle zimą

Gdybyś stworzył kwaśną sporą rabatę, z siarką i dobrociami, to prócz rodków, azalii, borówek mozna i poziomki i żurawinę wielkoowocową dać. Żurawina zimą tworzy bordowy dywan.

Taką sporą kwaśna rabatę łatwo utrzymać. Wystarczy szeroki, spory dół na ok. 40cm wykopać i liśćmi dębowymi, obornikiem, igliwiem, siarką wypałnić, przekopując z własna ziemią. Po roku taka rabata osiada i mozna sadzić pyszne rzeczy


no właśnie takie cos planuje bo żurawinę uwielbiamy...
dziwi mnie jedno bo sporo mam sosen a igliwia brak...
obornik koński ? musze jakąś stadline namierzyć...
liście dębowe mam...
siarkę musze kupić i poczytac wieści od Ciebie o dawkowaniu..
Chyba gdzieś też czytałem że Hania taki dół wykłada niezbyt szczelnie folią żeby ograniczyć odkwaszanie..
planów i chęci jak zawsze dużo tylko czasu brak
____________________
Zielonym do góry...
Toszka 10:12, 25 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dla mnie ta folia to niezbyt trafiony pomysł, bo przy deszczowej pogodzie mogą powstać zastoiny wody, a to niecały kroczek do fytoftorozy (to glonopodobne organizmy).
Zaczynasz od sprawdzenia ph w róznych częściach planowanej rabaty (bywaja spore odchyły) i pod to ph szykujesz stanowisko. Jesli masz ciężką, gliniasta ziemię, to dobrze jest taką rabatę zrobić ciut wyniesioną (z 10cm wystarczy).

ja mam takie 3 rabaty - jedno to spore stanowisko, ok 70mkw i dwa mniejsze po ok 8-10m. Dzięki temu uzyskałam w miarę stabilne siedlisko dla kwaśnolubów, które preferują nasadzenia grupowe. To tylko Paździerzowy jest szczęściarz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Pszczelarnia 12:21, 25 maj 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Fajne paletki. Są czymś malowane?

Na górze brakuje macierzanki - tymianku?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies