Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry...

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry...

Iwonka 10:21, 25 gru 2018


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Piotrek mam nadzieję, że Święta mijają radośnie i spokojnie. Trochę nam przyprószyło i klimacik jest Dużo zdrowia i przyjemnego odpoczynku Wam życzę!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 12:53, 06 lut 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
dzięki Iwona..głupio tak po takim czasie dziękować ale ja jak ogród "zasypiam " na zimę przynajmniej forumowo bo na co dzień to doba krótka..
____________________
Zielonym do góry...
Anitka 09:16, 07 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Wiosna coraz bliżej i trzeba będzie się obudzić i dobę rozciągnąć
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Krakus 09:59, 07 lut 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Anitka napisał(a)
Wiosna coraz bliżej i trzeba będzie się obudzić i dobę rozciągnąć

no widziałem u Ciebie że sekator juz w ruch poszedł... doba się sama wydluzy jak już czas na normaln y przejdzie i po pracy będzie jeszcze chwile jasno..

a spać to spię po 4-5 h bo mały Budzik jest jeszcze do karmienia w nocy
____________________
Zielonym do góry...
Anitka 23:19, 15 lut 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Krakus napisał(a)

no widziałem u Ciebie że sekator juz w ruch poszedł... doba się sama wydluzy jak już czas na normaln y przejdzie i po pracy będzie jeszcze chwile jasno..

a spać to spię po 4-5 h bo mały Budzik jest jeszcze do karmienia w nocy


Też czekam na ten czas, że po powrocie do domu jeszcze jasno będzie, ale za takimi czasami z małym Budzikiem to nie tęsknie
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Magleska 23:33, 15 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18404
nadrobiłam w końcu u Ciebie altankę zrobiliście super rozchodnikowa z rozplenicami cudo masz tam co robić :
)
małego budzika tylko troszkę zazdroszczę ....mnie już nie budzą ,stare dzieci mam hihi

pozdrawiam lutowo
ps. jakbyś w tym sezonie znowu rozdawał sadzonki truskawek ,to jestem chętna ....może w końcu wiosną ruszą nasze spotkania w terenie
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Krakus 10:43, 19 lut 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Magleska napisał(a)
nadrobiłam w końcu u Ciebie altankę zrobiliście super rozchodnikowa z rozplenicami cudo masz tam co robić :
)
małego budzika tylko troszkę zazdroszczę ....mnie już nie budzą ,stare dzieci mam hihi

pozdrawiam lutowo
ps. jakbyś w tym sezonie znowu rozdawał sadzonki truskawek ,to jestem chętna ....może w końcu wiosną ruszą nasze spotkania w terenie


fajnie że wpadłaś Dzieci odchowane fajna sprawa ale takie małe też wszyscy mnie straszą że małe dzieci mały problem... sie zobaczy...

na truskawy zapraszam...na pewno będę rozdawać bo się zawsze rozłażą i daje im swobodę we wrześniu sie przypomnij jak ja zapomnę..
____________________
Zielonym do góry...
karlos 16:14, 20 lut 2019


Dołączył: 29 gru 2013
Posty: 273
Widziałem pierwsze foty i ostatnie, DUŻA ZMIANA ... no ale czas robi swoje, u mnie na razie maluchy same ... Fajna altanka
____________________
Karlos Samotnia pod lasem
Krakus 12:29, 21 mar 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
no pierwszy dzień wiosny ale nie za oknem...
ale w głowie już dawno wiosna...

plany snuć zacząłem...
tak na pierwszy rzut może pomożecie mi nowa rabatę zaplanować..

na razie kształtu jakos nie mogę wymieleć...chciałbym wyspę albo jakiego rogala.. chodzi o miejsce koło karmnika ktory zostanie zastąpiony drzewem (glediczją lub ambrowcem)

widac też jak sobie kret przez zime uzywał..duzo ziemi do doniczek jest...


____________________
Zielonym do góry...
Krakus 07:37, 01 kwi 2019


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
mądrości od Muszelki
Krew. Wodę po płukaniu mięsa nie wylewam do zlewu tylko częstuję nią rośliny, mam więc w ogródku wampiry Krew zawiera m.in. azot i fosfor.


Fusy z kawy
. Zawierają: potas, fosfor magnez, miedź i wolno uwalniany azot. Fusami z ekspresu systematycznie ściółkuję kwasolubny (pomagają podtrzymać kwaśne pH gleby). Fusy można rozsypywać w warzywniku (m.in. wpływają na wyższe plony, zatrzymują wodę). Fusy z kawy szczególnie lubią: pomidory, rzodkiewka, marchew. Uwaga! Zapach fusów przyciąga dżdżownice


Stary chleb
. Zalewam wodą i odstawiam na kilka dni w ciepłe miejsce (od czasu do czasu mieszam). Sfermentowaną miksturą podlewam rośliny kwasolubne (głównie borówki).

Obornik granulowany. Stosuję różne rodzaje, np. obornikiem owczym zachwycają się jeżówki, za obornikiem końskim przepadają np.: róże, hortensje, azalie.

Gnojówki. To dłuuuugi, osobny temat


Nie jestem „purystką naturalno-nawozową Do zakwaszania gleby pod kwasoluby używam mineralny nawóz np. siarczan amonu.
____________________
Zielonym do góry...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies