Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 23:43, 24 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Owiązać gumowym sznurkiem, ścisnąć nie za mocno, wtedy formować.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Elka 09:51, 26 lis 2017


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Mam wrażenie, że im więcej czytam tym mniej wiem. Na mojej rabacie podokiennej posadziłam 2 cisy hicksii. Nie pytajcie czemu 2 -nie wiem. Przed nimi 3 hortensje bobo. I teraz jak na to patrze mam dylemat. Dokupić trzeciego hicksii i najwazniejsze - czy da się ten gatunek prowadzić w stożek? Docelowo chciałabym żeby te stożki nie były wyższe niż jakieś 100 - 120 cm. Jeśli się da to w jakiej odległości powinny być posadzone od siebie i od hortensji? Jest to w ogóle wykonalne?
Poniżej odważę się zamieścić zdjęcie poglądowe.


Niebieskie to trawki - turzyca bronze lub hakonlechoa. Pod drzewkiem na pniu (nie jestem zdecydowana jeszcze jakim) piórkówka japońska. wzdłuż krawężnika niski żywopłocik z bukszpanu. Trzy zielone kulki to kulki bukszpanowe.
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
AnnaCh 12:27, 26 lis 2017


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Z hicksii, to raczej ciężko, bo one mają przyrosty głównie w górę. Na stożki trzeba wybierać bezodmianowego baccatę o pokroju choinki, z poziomymi gałązkami.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
MartaKozak 14:28, 26 lis 2017


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Gardenarium napisał(a)
Owiązać gumowym sznurkiem, ścisnąć nie za mocno, wtedy formować.



Dziekuje, bede probowac wiosna
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
anitan 11:55, 06 sty 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
takie pytanko ogólne. Jak widać, pogoda za oknem dość ciepła a mam do przesadzenia kilka cisów.
Czy przy obecnej temperaturze (8stopni - styczen) nie zaszkodzę kilkuletnim cisom jak je przesadzę?
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Karol99 22:49, 06 sty 2018


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja bym poczekał do końca lutego. Teraz mogą przyjść jeszcze mrozy i cisy zmarzną.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Gardenarium 10:13, 07 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
anitan napisał(a)
takie pytanko ogólne. Jak widać, pogoda za oknem dość ciepła a mam do przesadzenia kilka cisów.
Czy przy obecnej temperaturze (8stopni - styczen) nie zaszkodzę kilkuletnim cisom jak je przesadzę?


Tego nikt nie jest w stanie przewidzieć.
Jaka będzie pogoda przez najbliższe 2 miesiące? Na pewno będzie mróz.
Odpowiedź - poczekaj do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 09:01, 08 sty 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
no dobrze, poczekam
jakos powstrzymam zapędy
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Gardenarium 10:45, 08 sty 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No dziś już skute lodem u mnie, minus 5. Co nagle to po diable.
Cis musi mieć czas na zakorzenienie, a ono musi przebiegać w temp. na plusie, plus 12 to moim zdaniem takie minimum, a na plus 12 to nie ma szans przez non stop 6 tygodni.
Inaczej narażasz cisy na zmarnowanie.

Co innego, gdyby były szkółkowane, w doniczkach, ze 100% korzeniami, to wtedy w okresie dość łagodnej zimy można wsadzić, bo im wszystko jedno czy są w doniczkach, czy w gruncie. Mam nadzieję że przybliżyłam temat przesadzania zimowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
anitan 08:24, 09 sty 2018


Dołączył: 14 wrz 2014
Posty: 860
wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Powstrzymam się z przesadzeniem do wiosny.
To samo z tujam bo podejrzewam, że sytuacja analogiczna.
____________________
Anita zaczynam-od-zera-zobaczymy-gdzie-skoncze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies