Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Cis - Taxus

Pokaż wątki Pokaż posty

Cis - Taxus

Gardenarium 08:59, 23 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Generalnie marne są - cienkie i rzadkie, nie ma co ciąć, niech rosną.
Co ile cm posadziliście, pokaż cały żywopłot.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alis 09:43, 23 kwi 2018


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Danusiu, czy cis Taxus baccata Fasigiata nadaje się na zrobienie krótkiej obwódki?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
kariko 18:39, 24 kwi 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
Gardenarium napisał(a)
Generalnie marne są - cienkie i rzadkie, nie ma co ciąć, niech rosną.
Co ile cm posadziliście, pokaż cały żywopłot.


Danusiu, już wklejam:



Kupione w necie z gołym korzeniem, przyjechały pojedyncze patyki, sadzone 2 lata temu co 50 cm. Na pewno sporo przyrosły, od dołu niektóre są bardzo ładnie rozgałęzione, ale generalnie dość liche.

Wtedy jeszcze nie znałam ogrodowiska, teraz pewnie kupiłabym większe sadzonki od razu zamiast czekać wieczność, ale wyrzucić mi trochę szkoda.

Wani 16:39, 28 kwi 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Cisy posadzone 10 dni temu w przygotowany wcześniej "korytarz", nie cięte. Podlewane raz dziennie. Dziś zauważyłam że na niektórych brązowieją gałązki. Ale wszystkie ruszyły "górą". Mam się czym martwić?




____________________
Ania Pod bosymi stopami
Wani 14:33, 01 maj 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Zaczynam wpadać w panikę bo prawie wszystkie cisy mają brązowe gałązki. Co to może być? Jednocześnie mają nowe przyrosty. Możliwe że to końskim obornikiem je spaliłam? Był przekompostowany ale może jednak ?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
AnnaCh 19:03, 01 maj 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jak dopiero co sadzone, to może odchorowywują. Moje były bardzo długo całe brązowe, szczególnie po zimie, teraz już piękne zielone
A jak mają bezpośrednio słońce, to to też może być przyczyna, spróbuj je zacieniować siatką, grubą firanką czy jakoś tak.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zuzka25 13:33, 03 maj 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Witam, kupiłam kilkanaście cisów kopanych na żywopłot. Cisy są w donicach ale w środku chyba jest juta. Pan w szkółce powiedział, żeby z tą jutą sadzić? Ale mi ja planowałam wszystko pozdejmować i byłam zaskoczona takim pomysłem. Proszę bardzo o podpowiedz, czy można sadzić nie zdejmując juty w bryły korzeniowej?
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Kokesz 15:14, 03 maj 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Niedawno też sadziłam cisy. Pan w szkółce nie kazał zdejmować ale dziewczyny radziły żeby zdjąć, bo jak będzie suche lato to może się nie rozłożyć.
Ja zdjęłam.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Zuzka25 16:48, 03 maj 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Dziękuję za pomoc Też mi się wydawało, że kiedyś czytałam, że lepiej zdjąć.
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
Toszka 02:50, 04 maj 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wani napisał(a)
Cisy posadzone 10 dni temu w przygotowany wcześniej "korytarz", nie cięte. Podlewane raz dziennie. Dziś zauważyłam że na niektórych brązowieją gałązki. Ale wszystkie ruszyły "górą". Mam się czym martwić?

Najlepiej jest podlewać obficie raz w tygodniu (kubeł lub 2 na krzak) niż codziennie. Ziemię trzeba wyśćiółkować korą by zmniejszyć parowanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies