Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Do raju daleko - u Ewy

Pokaż wątki Pokaż posty

Do raju daleko - u Ewy

Ewa777 16:34, 01 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Dorii napisał(a)
Widzę pierwiosnki bezłodygowy, cudne są też muszę sobie kupić.


Piękne są i tyle kolorów Wiosną bardzo cieszą
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 16:36, 01 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
Pola napisał(a)
Zająć obłędny, kolorowy zawrót głowy.... Ewcia co robisz z prymulkami czy po kwitnieniu wsadzasz je do ogrodu?


Prymulki i żonkile przesadzam do ogrodu w maju, gdy do donic sadzę lenie kwiaty. Większość przeżywa i cieszy w kolejnych latach, ale kwitną później niż te kupowane teraz (pędzone w szklarniach).
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
GorAna 20:33, 01 kwi 2021


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16131
Ewciu, zachwycam się Twoimi kwiatkami w ogrodzie i w donicach
Wianek bardzo ładny, w sam raz na święta
Przebiśniegi jak takie dzwoneczki, pierwszy raz takie widzę.
Pozdrawiam świątecznie

____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
TAR 20:56, 01 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
Ewa777 napisał(a)


Prymulki i żonkile przesadzam do ogrodu w maju, gdy do donic sadzę lenie kwiaty. Większość przeżywa i cieszy w kolejnych latach, ale kwitną później niż te kupowane teraz (pędzone w szklarniach).


tez mam taki zwyczaj, po prostu zal wyrzucac

wspolczuje przygody z dzikami, lepiej naprawcie te sieatke jak najszybciej, byly raz to przyjda znowu i wtedy zniszcza juz bardziej wartosciowe rosliny. a wiem ze potrafia zniszczen dokonac ogromnych.

u nas tez dzikow troche lata, jeden z sasiadow wynosil im resztki z domu i kladl zaraz przy naszym ogrodzeniu, dostal taki opiernicz, ze w piety mu poszlo. obiecalam mu, ze jak jeszcze raz wywali zarcie u nas to mu je odniose i prosto pod drzwi wrzuce. niektorzy ludzie sa niereformowalni i robia z lasu smietnik. A dziki chetne na latwe zarcie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Ewa777 22:22, 01 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
GorAna napisał(a)
Ewciu, zachwycam się Twoimi kwiatkami w ogrodzie i w donicach
Wianek bardzo ładny, w sam raz na święta
Przebiśniegi jak takie dzwoneczki, pierwszy raz takie widzę.
Pozdrawiam świątecznie



Dziękuję Aniu za tyle ciepłych słów
Przebiśniegi kupiłam 3 lata temu. Te najpopularniejsze rozkrzewiły mi się najładniej. Drugie ze zdjęcia poniżej (Flore Pleno) trochę słabiej. I najmniej, a właściwie wcale Śnieżyca wiosenna.

____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Ewa777 22:26, 01 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
TAR napisał(a)


tez mam taki zwyczaj, po prostu zal wyrzucac

wspolczuje przygody z dzikami, lepiej naprawcie te sieatke jak najszybciej, byly raz to przyjda znowu i wtedy zniszcza juz bardziej wartosciowe rosliny. a wiem ze potrafia zniszczen dokonac ogromnych.

u nas tez dzikow troche lata, jeden z sasiadow wynosil im resztki z domu i kladl zaraz przy naszym ogrodzeniu, dostal taki opiernicz, ze w piety mu poszlo. obiecalam mu, ze jak jeszcze raz wywali zarcie u nas to mu je odniose i prosto pod drzwi wrzuce. niektorzy ludzie sa niereformowalni i robia z lasu smietnik. A dziki chetne na latwe zarcie.


Tak czytam w internecie o dzikach i widzę, że siatki nie są dla nich żadną przeszkodą. Lepszym środkiem zaradczym są odstraszacze zapachowe. Chyba muszę w nie wyposażyć ogród.

Sąsiad normalnie zapraszał dziki na ucztę. Do Ciebie nie przychodzą?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
TAR 22:39, 01 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7788
odpukac ale nie, maja dosc pokarmu w lesie. a jak nikt ich nie dokarmia to nie przychodza. ale w lesie widac poryte miejsca, chyba na okolicznych polach urzeduja.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorota123 23:06, 02 kwi 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Podziwiam piękną i kolorową wiosnę w Twoim ogrodzie, ale czytam też o nieproszonych gościach i dużych stratach. Masz pięknie ukwiecone donice, u mnie w tym roku brak zakupów kwitnących roślinek. Mieliśmy izolację domową związaną z korona wirusem.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Agatorek 12:39, 03 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Ewa777 napisał(a)
Zajączek wielkanocny stoi już w ogrodzie





Ale SUPER

Zdrowych i spokojnych Świąt
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Ewa777 18:29, 03 kwi 2021


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18547
TAR napisał(a)
odpukac ale nie, maja dosc pokarmu w lesie. a jak nikt ich nie dokarmia to nie przychodza. ale w lesie widac poryte miejsca, chyba na okolicznych polach urzeduja.


To bardzo dobrze. Przy takiej bliskości lasu byłoby to utrapieniem. Do nas też dopiero pierwszy raz weszły, a mieszkamy tu 16 lat. Może już więcej nie zabłądzą Ale pomyślimy o jakiejś ochronie.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies