Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Buszując w zbożu i kukurydzy:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Buszując w zbożu i kukurydzy:)

07_Rene 13:17, 05 lip 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Pszczelarnia napisał(a)
Sarny na początku mogę próbować forsować siatkę, czyli jak źle naprężona, to ją pogną/naruszą ale raczej nie trzeba wstążek. Niech się same nauczą ostrożności. Bo istnieje obawa, że wstążki je "rozbestwią" i rozleniwią. Z jeleniami byłoby gorzej, bo będą próbowały skakać. Ale mnie macie jeleni, więc jeden problem z głowy.



U mnie w tym roku dookoła kukurydza. Jak urośnie to rozpędzona sarna może mieć za mało czasu żeby dostrzec siatkę. Dlatego pomyślałam o hej oznakowaniu.
Nawet nie podejrzewają że sarny mogą celowo chcieć się tu przedostać.
Ciekawe jak to będzie...
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
07_Rene 13:20, 05 lip 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
babka napisał(a)
Solidna robota, brawo Wy szkoda że inwestycji razem opijać nie możemy

Powiem Ci, trochę mi szkoda było że musicie ograniczyć wizualnie ta piękna przestrzeń ale teraz działka nabrała całkiem innego wymiaru, robi się elegancko
I fajnie, że ten zywopłot zaczęłaś już wcześniej, teraz się ładnie prezentuje.
Trzymam kciuki za zwierzynę by nie próbowała ogrodzenia forsować.
Znajomi wybudowali się blisko mnie, na terenie gdzie sarny popas miały. Po rozciągnięciu takiej siatki omijają ją skutecznie, nie trzeba było niczym oznaczać.


Babko, jeszcze nic straconego. Dopiero półmetek. Teraz front prac po drugiej stronie. Zdążysz przyjechać
Mam nadzieję że nic nie zniszczy tej siatki w pierwszym sezonie.
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
babka 13:38, 05 lip 2017


Dołączył: 23 mar 2014
Posty: 9359
Patrząc na tę pogodę jaka jest u nas to chętnie zwinęłabym się na południe już dziś ...

____________________
Ola - Moja walka z wiatrakami czyli kamieniołom trochę z przypadku Nie chcesz - znajdziesz powód, chcesz - znajdziesz sposób
Gardener27 18:11, 09 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Pozwoliłem sobie wkleić do Ciebie pytanie.
07_Rene napisał(a)

Przychodzę spytać o bodziszka Rozanne. Zaczęłam rozważać czy nie podmienić na niego lawendy, która koszmarnie przemarzła tej zimy. Kupiłam jedną sadzonkę na próbę i ciężko się zbiera.... Niby wypuszcza nowe listki, ale szału nie ma. Mógłbyś wyrazić swoją opinię, czy on rzeczywiście taki niezawodny, długo kwitnący, czy zniesie południową wystawę?


Wybacz że tak późno odpisuję. Bodziszki Rozanne gorąco polecam, mam je u siebie od przeszło 7 lat i są niezawodne. Doskonale zimują, sprawdzają się zarówno w słońcu jak i cieni. W słońcu intensywniej kwitną ale w czasie suszy lubi ich liście słońce przypalić, w cieniu rosną większe ale mniej kwitną. Kwiaty pojawiają się od czerwca aż do samej zimy, nawet ciepłe listopady widziały ich kwiaty. Najlepsze w nich jest jednak to że nie trzeba ich przycinać by powtarzały kwitnienie. Dodam na marginesie że u mnie warunki glebowe to glina.

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
sylwia_slomc... 21:10, 15 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Renia daj adres bo gdzieś zapodziałam , a nasionka orlikowe czekają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 14:35, 21 sie 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Hej co taka cisza?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
kerii 14:47, 21 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
Przedsięwzięcie z siatka super u mnie by się taka przydała. I wcale bym się nad sarenkami nie rozczulała czy widza czy nie jakoś nie pałam do nich specjalna sympatią po ich wiosennych popisach w moim ogrodzie
____________________
Jola Moja glebo terapia
07_Rene 12:33, 22 sie 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5269
Sylwia, dzięki za pamięć, ale za nasiona w tym roku podziękuję, pewnie ich i tak nie wysieje więc szkoda, żeby się zmarnowały.

Ostatnio zupełnie nie odpalam laptopa, czasem zerkam w telefonie co u Was i tyle. Ten sezon mam zupełnie nieogrodowy. Przy dzieciach nie da się tego wszystkiego ogarnąć tak jakbym chciała i jeszcze robić nowych nasadzeń. Front robót wstrzymany, próbuję utrzymać to co jest. Więcej czasu spędzam z dziećmi na łonie natury, trochę się włóczymy po Beskidach. Na internet brakuje czasu.
Pewnie zimą będzie mnie tu więcej

Powiem Wam, że ogrodzenie skończone. Działkę udało się całą ogrodzić Nie ma dzików. Teraz zachodzą do sąsiada. Sarny oglądam z daleka Rewelacja Jestem spokojna o zimę
____________________
Renata Buszując w zbożu i kukurydzy
Pszczelarnia 13:54, 22 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
07_Rene napisał(a)
Sylwia, dzięki za pamięć, ale za nasiona w tym roku podziękuję, pewnie ich i tak nie wysieje więc szkoda, żeby się zmarnowały.

Ostatnio zupełnie nie odpalam laptopa, czasem zerkam w telefonie co u Was i tyle. Ten sezon mam zupełnie nieogrodowy. Przy dzieciach nie da się tego wszystkiego ogarnąć tak jakbym chciała i jeszcze robić nowych nasadzeń. Front robót wstrzymany, próbuję utrzymać to co jest. Więcej czasu spędzam z dziećmi na łonie natury, trochę się włóczymy po Beskidach. Na internet brakuje czasu.
Pewnie zimą będzie mnie tu więcej

Powiem Wam, że ogrodzenie skończone. Działkę udało się całą ogrodzić Nie ma dzików. Teraz zachodzą do sąsiada. Sarny oglądam z daleka Rewelacja Jestem spokojna o zimę


Wszystkie wiadomości cieszą. Te o włóczęgach z dziećmi, zwłaszcza!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
anka_ 14:29, 22 sie 2017


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
07_Rene napisał(a)
... Sarny oglądam z daleka Rewelacja Jestem spokojna o zimę
Ha, ha, ha... jak to się zmienia spojrzenie. Wiem Renatko jaka to radość. I cieszę się razem z tobą, że ogrodzenie sprawdziło się i na dziki.
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies