Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

JulkAd 22:39, 19 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Odwiedzam, ślady zostawiam u innych. Odwiedzających jest dużo, bo to widać po liczbie moich "odsłon". Nie każdy u mnie pisze. Ja rozumiem, ja nie mam się czym pochwalić przynajmniej w tym roku. Idzie mi pod górkę.
Chyba łapię jesienną deprechę


Nie można się poddawać, popatrz na to z drugiej strony, jakby popadało teraz to łatwiej by Wam było oczyszczać ogród....ziemia łatwiejsza do obróbki...a może za tydzień będzie pięknie

Trzymam kciuki za słonko na jutrzejszy dzień
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 22:42, 19 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Filomena napisał(a)
Asiu
deszczowa pogoda jest świetna na ogrodowe porządki: pulchna gleba, z której wszystko lepiej usunąć, brak kurzu i idealnie na sadzenie nowych roślinek. Jak dla mnie nie ma złej pogody tylko ubiór musi być odpowiedni: piękny wysoki but najlepiej gumowy i kurteczka nieprzemakalna z kapturkiem - ostatni krzyk mody wczesnojesiennej. Ja tworząc ogród najpierw skupiłam się nad tym, jakie funkcje mają pełnić wszystkie części ogrodu: wypoczynek, psi kojec, miejsce do zabaw dla dzieci czy altanka, potem organiazacja ogrodu względem stron świata i spojrzenie na wiatry, zaspy śnieżne zimą, miejsce zbierania się wody po dużej ulewie, czas nasłonecznienia.....itd itd masz całą zimę na myślenie - co nagle to po diable, usuń to co sugerowała Danusia a reszę dobrze przemyśl.Trzymam kciuki za zmiany
pozdrawiam


To, to....bardzo dobra rada
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 15:28, 20 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Joasiu słonko jest u mnie, u Ciebie też zapewne...w ogrodzie pracujesz?....mnie z kolei dzisiaj głowę rozsadza...chyba na zmianę pogody właśnie...
Pozdrówka
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 20:55, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Filomena napisał(a)
Asiu
deszczowa pogoda jest świetna na ogrodowe porządki: pulchna gleba, z której wszystko lepiej usunąć, brak kurzu i idealnie na sadzenie nowych roślinek. Jak dla mnie nie ma złej pogody tylko ubiór musi być odpowiedni: piękny wysoki but najlepiej gumowy i kurteczka nieprzemakalna z kapturkiem - ostatni krzyk mody wczesnojesiennej. Ja tworząc ogród najpierw skupiłam się nad tym, jakie funkcje mają pełnić wszystkie części ogrodu: wypoczynek, psi kojec, miejsce do zabaw dla dzieci czy altanka, potem organiazacja ogrodu względem stron świata i spojrzenie na wiatry, zaspy śnieżne zimą, miejsce zbierania się wody po dużej ulewie, czas nasłonecznienia.....itd itd masz całą zimę na myślenie - co nagle to po diable, usuń to co sugerowała Danusia a reszę dobrze przemyśl.Trzymam kciuki za zmiany
pozdrawiam


Dziękuję za wizytę Filomeno. Jest mi bardzo miło że mogę Cię gościć w moich baaaardzo skromnych progach. Zima będzie dla mnie w tym roku długa, ale mam nadzieję że coś fajnego uda mi się stworzyć. Liczę też na pomoc Ogrodowiska, oczywiście jak już sama będę wiedziała co chcę mieć porady mile widziane
Pozdrawiam
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 21:06, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)
Joasiu słonko jest u mnie, u Ciebie też zapewne...w ogrodzie pracujesz?....mnie z kolei dzisiaj głowę rozsadza...chyba na zmianę pogody właśnie...
Pozdrówka


Witaj Julko. Tak dzisiaj powalczyłam. Usunęłam chmiel z płotu i z resztek żywopłotu. Masakra. Wolałabym chyba kopać rowy
Mini dokumentacja

Chmielu póki co nie ma, a na żywopłot też nie zwracamy uwagi
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 21:08, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Chmielisko zadusiło żywopłot no i wygląda bardzo mizernie.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 21:19, 20 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ale powoli i w mega bólach rodzi się projekt
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 00:41, 21 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Współczuję katorżniczej pracy, ale efekt już widać....a żywopłot chcesz zostawić czy też usuwasz?....zima owszem długa, bo z niecierpliwością wiosny będziesz wyczekiwać, ale przynajmniej dobry projekt sobie stworzysz
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 09:56, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)
Współczuję katorżniczej pracy, ale efekt już widać....a żywopłot chcesz zostawić czy też usuwasz?....zima owszem długa, bo z niecierpliwością wiosny będziesz wyczekiwać, ale przynajmniej dobry projekt sobie stworzysz


Właśnie na tę stronę będziemy przesadzać tujki, więc raczej będzie likwidowany. Zdjęcie zrobiłam ze złej perspektywy bo nie widać jaki łysy jest żywopłot. Zostawię go chyba tylko pod świerkiem, bo tam chmiel nie dotarł i nawet jest w miarę dobrej kondycji. A poza tym tam jest cień i chyba tujkom by się w tym miejscu nie podobało
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 10:02, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Będą tam posadzone tujki Brabant, tak więc przenosiny tylko 4 tujek. Od strony sąsiada zostaną same szmaragdy.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies