Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 10:06, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Moje najstarsze szmaragdy w środku są zupełnie brązowe. Jedną trochę "wytrzepałam". Nie wiem czy można coś na to poradzić czy po prostu taki urok tych tujek.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 12:19, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Aha, i usunęłam stare winogrono. Nie owocowało już, a poza tym też chmiel zrobił przy nim swoje. Na jego miejscu będą clemstisy, bo podpórka juz jest
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 21:43, 21 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Ależ emocje. Ciekawe czy wygramy i zdobędziemy Mistrza
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
skarabeusz 14:05, 22 wrz 2014


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 561
Asiu, wierzę w Ciebie! Slońce nie dochodzi do środka iglaków i stąd brązowienie. Daj im nawozu jesiennego do iglaków i podlawaj jeśli nie pada, a po miesiącu powtórz. Ja też mam szmaragdy i nie zaglądam do środka ha ha, a jeśli na zewnątrz jest brazowy, to wycinam.
Ja też kopię, pod bukszpany, potem muszę przekopać ziemię na pół szpadla pod nowy trawnik, żeby przez zimę przeleżała w skibie, nabierze struktury.
Pozdrawiam
____________________
Magdalena Enklawa w mieście
AsiaK_Z 14:46, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
skarabeusz napisał(a)
Asiu, wierzę w Ciebie! Slońce nie dochodzi do środka iglaków i stąd brązowienie. Daj im nawozu jesiennego do iglaków i podlawaj jeśli nie pada, a po miesiącu powtórz. Ja też mam szmaragdy i nie zaglądam do środka ha ha, a jeśli na zewnątrz jest brazowy, to wycinam.
Ja też kopię, pod bukszpany, potem muszę przekopać ziemię na pół szpadla pod nowy trawnik, żeby przez zimę przeleżała w skibie, nabierze struktury.
Pozdrawiam


Hej Madziu, witam Cię w moich baaaaardzo skromnych progach. Jak widać nie mam się jeszcze czym pochwalić, bo póki co prace porządkowe trwają Daleka droga przede mną, ale co tam

edit: Moje szmaragdy na szczęście na zewnątrz nie brązowieją, a do środka w sumie zajrzałam, jak to zwykle bywa, przez przypadek Dam im w takim razie jeść, ale znając moje tempo ostatnimi czasy, to wiosna mnie przywita

Mam chwile ogromnego zwątpienia na całą tę ogrodową pracę, ale kurczę, lubię to, choć kiedyś było zupełnie inaczej.
No chyba się starzeję i przyzwyczajam się do ziemi
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 20:34, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Właśnie na tę stronę będziemy przesadzać tujki, więc raczej będzie likwidowany. Zdjęcie zrobiłam ze złej perspektywy bo nie widać jaki łysy jest żywopłot. Zostawię go chyba tylko pod świerkiem, bo tam chmiel nie dotarł i nawet jest w miarę dobrej kondycji. A poza tym tam jest cień i chyba tujkom by się w tym miejscu nie podobało


Myślę, że tuje dałyby radę w cieniu, bardziej martwiłaby mnie bliskość świerka, bo zarówno tuje jak i świerk potrzebują wody (i to niemało) i na pewno by konkurowały ze sobą, a żywopłot jak sobie radzi no to faktycznie możesz go zostawić....
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 20:35, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
i dubelek

Buziolki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 21:18, 22 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Moje najstarsze szmaragdy w środku są zupełnie brązowe. Jedną trochę "wytrzepałam". Nie wiem czy można coś na to poradzić czy po prostu taki urok tych tujek.


Ale mówisz o samym środku tujki?...tam gdzie światło nie dociera?...no to raczej normalne u wszystkich iglaków....możesz je oczyszczać, chociaż one same zgubią z czasem te swoje "igiełki"....ja przypuszczam, że moje tuje są brązowe nie tylko w środku, ale zapewne i tam gdzie jedna styka się z drugą...
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 21:47, 22 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Ale mówisz o samym środku tujki?...tam gdzie światło nie dociera?...no to raczej normalne u wszystkich iglaków....możesz je oczyszczać, chociaż one same zgubią z czasem te swoje "igiełki"....ja przypuszczam, że moje tuje są brązowe nie tylko w środku, ale zapewne i tam gdzie jedna styka się z drugą...


Tak Julko, w środku. Trochę te suche igiełki otrzepałam. Na zewnątrz jest generalnie oki, tylko w miejscu po jałowcu zrobiło się trochę łyso. Tujki w tym miejscu mają nóżki na wierzchu, no dobra jedną nóżkę tak do kolanka W tym miejscu będę musiała coś fajnego posadzić, może hortensje bukietowe albo cosik inszego
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Filomena 07:55, 23 wrz 2014


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Asiu
dawaj zdjęcia tego fragmentu
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies