Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 10:27, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
I goły płot, dla przypomnienia. Chmielu wczoraj nie zauważyłam, czyżby zwycięstwo?


Teraz zostały tylko tujki do przeniesienia, ale w tych pracach muszę wykorzystać eMa
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 10:29, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dla Odwiedzających, zdjęcie z Ogrodu Botanicznego w Poznaniu
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Sonka 10:37, 28 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Asiu, witaj, ja też wiele lat temu sadziłam liguster jako żywopłot cieszyłam się z tego a jeszcze bardziej po 25 latach jak go usunęłam, nie było łatwo bo ma korzenie jak filc, ale można to zrobić i definitywnie pozbyć się go, jest czasochłonny w utrzymaniu.
Witaj w klubie chmielarzy, też się z nim męczę od lat a ze rośnie też obok w lesie to mam nieustanny problem, ptaki przenoszą, wiatr, ale walczę z nim. Zobaczysz za dwa lata jak ogród wypięknieje, to wielka frajda móc tworzyć i pracować w ogrodzie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
AsiaK_Z 11:37, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Witaj Krysiu. Dzięki, że do mnie zajrzałaś
Liguster na razie zostawię, ewentualnie będę go czymś urozmaicać np. Irgą. Ale to pieśń przyszłości
Teraz trwają prace porządkowe na samym ogrodzie i już dużo widać, przede wszystkim ulicę, dlatego będziemy przesadzać tujki. Zobaczymy jakie będą efekty tej operacji
Pozdrawiam serdecznie

____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Sonka 11:43, 28 wrz 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
W takim razie mocno go przytnij żeby się zagęścił od dołu i tnij w lekki trapez.
Mogę ci jeszcze podpowiedzieć taką rzecz, kup już choinę lub świerki serby nawet małe, od razy przesadź do dużo większych donic, na zimę zakop z donicami do gruntu, tak mogą rosnąć nawet dwa sezony, urosną w między czasie a koszty tym sposobem zminimalizujesz a posadzisz na stałe miejsce jak już będziesz pewna miejsca. Ja tak robiłam, bo nie miałam tyle kasy, żeby na duże rośliny wydawać.
Oczywiście warunek to podlewanie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
AsiaK_Z 12:58, 28 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Sonka napisał(a)
W takim razie mocno go przytnij żeby się zagęścił od dołu i tnij w lekki trapez.
Mogę ci jeszcze podpowiedzieć taką rzecz, kup już choinę lub świerki serby nawet małe, od razy przesadź do dużo większych donic, na zimę zakop z donicami do gruntu, tak mogą rosnąć nawet dwa sezony, urosną w między czasie a koszty tym sposobem zminimalizujesz a posadzisz na stałe miejsce jak już będziesz pewna miejsca. Ja tak robiłam, bo nie miałam tyle kasy, żeby na duże rośliny wydawać.
Oczywiście warunek to podlewanie.


Bardzo dziękuję choć do końca nie jestem zdecydowana na choinki. No ale wszystko przede mną...
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 22:00, 29 wrz 2014


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Jestem połamana! Wczoraj były same prace siłowe, a M w pracy. Ale co tam
Wywaliłam już na dobre jałowca, łącznie z korzeniem. Wyglądało tak


Gołe kolana tujek są na wierzchu


Napracowałaś się Kochana, nie ma co....następnym razem, jak będziesz to powycinaj te suche gałązki przy kolanach tujek, może coś nowego wypuszczą...i faktycznie w nogach można zrobić rabatę, a w niej hortki jako skarpety...albo podetnij im gałązki (tym łysolkom tylko) i posadź tam wrzosy i wrzośce z dodatkiem traw i podsypane korą....jaka to strona? (o kierunki świata mi chodzi...

Nad żywopłotem, bym nie rozpaczała...jak masz siłę to usuń, albo podsadź wiosną czymś co daje szybki efekt i kolor do tego...myślałaś o pęcherznicy?..bordowej, albo żółtej?...szybko rośnie i ciąć można cały czas...kolor daje i droga nie jest
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 11:45, 30 wrz 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


Napracowałaś się Kochana, nie ma co....następnym razem, jak będziesz to powycinaj te suche gałązki przy kolanach tujek, może coś nowego wypuszczą...i faktycznie w nogach można zrobić rabatę, a w niej hortki jako skarpety...albo podetnij im gałązki (tym łysolkom tylko) i posadź tam wrzosy i wrzośce z dodatkiem traw i podsypane korą....jaka to strona? (o kierunki świata mi chodzi...

Nad żywopłotem, bym nie rozpaczała...jak masz siłę to usuń, albo podsadź wiosną czymś co daje szybki efekt i kolor do tego...myślałaś o pęcherznicy?..bordowej, albo żółtej?...szybko rośnie i ciąć można cały czas...kolor daje i droga nie jest


Witaj Roślinna Zakupocholiczko! Złapałam Cię u Ciebie z... jeżówką? Blondynka czy Brunetka to Ty?
A wracając do mojego czegoś... przypuszczam, że wsadzę tam hortki, trawy. Wrzosy są piękne, ale ich nie kupuję i nie sadzę. Takie tam gusła.
Jest to rabata południowa, patelnia od ok. 11 godziny jak słońce wyjdzie zza domu. Teraz jest bardziej cienista, no bo słońce jest niżej i klon sąsiada przysłania.

Z żywopłotem teraz nie będę szalała. Owszem dosadziłam irgę, o pęcherznicy też już myślałam. Ale to pieśń przyszłości. Najpierw ogród
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 08:41, 01 paź 2014


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dzisiaj po pracy jadę odebrać moje nowe tujki. Cieszę się jak nie wiem co
Wieczorem fotki.
W ten weekend pierwsze wykłady, buu, i nici z ogrodu.

Pozdrawiam w ten pochmurny dzień
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
monteverde 11:20, 01 paź 2014


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja bym nie ryzykowała z przesadzanie tak wysokich tuj, bardziej bym od dołu poobcinała gałęzie wyrównując je i czymś podsadziła np, hortensjami lub trawami, to taka ciężka praca a nie wiadomo czy się przyjmą na nowym miejscu?pozdrawiam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies