Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa

AsiaK_Z 08:53, 20 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Zakupione rośliny już są zagospodarowane. Komarzyca z lawendą zdobią okno, clematis wylądował na swoim, docelowym już miejscu.
Miskant Morning Light rozrósł się niesamowicie, do tego stopnia, że już mam z niego 5 sztuk. A tak "płakałam", że mi zmarniał, a on po prostu później wystartował
Do poczekalni trafiła azalia.
Zdjęć nie mam, bo ulewa pokrzyżowała mi plany
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 22:44, 20 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Po prostu ekipa "nie daj się"

____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 22:52, 20 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Moje małe zakupy




Czyli jednak kolory są....no to czekam aż pokażesz gdzie posadziłaś. Tuja faktycznie nieciekawie wygląda.....ale może jak to tylko od góry, to jest nadzieja, że się ogarnie....a ten doktorek to ciekawa roślinka....sama dostałam szczepkę od koleżanki, ale za ch...rę nie pamiętam jak się zwie
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
JulkAd 22:54, 20 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)
Zakupione rośliny już są zagospodarowane. Komarzyca z lawendą zdobią okno, clematis wylądował na swoim, docelowym już miejscu.
Miskant Morning Light rozrósł się niesamowicie, do tego stopnia, że już mam z niego 5 sztuk. A tak "płakałam", że mi zmarniał, a on po prostu później wystartował
Do poczekalni trafiła azalia.
Zdjęć nie mam, bo ulewa pokrzyżowała mi plany


No to cierpliwie poczekam na fotki
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
AsiaK_Z 08:49, 21 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
JulkAd napisał(a)


No to cierpliwie poczekam na fotki


Fotki będą, ale w niedzielę ulewa mnie z ogrodu przegoniła. Gdybym pospieszyła się z sadzeniem, to mogłabym już rośliny wyrzucać.

Nad częścią zachodnią Poznania przeszła dosłownie trąba powietrzna. Na ROD, tam gdzie i moi tesciowie mają działkę, drzewa łamały się jak zapałki inne wiatr wyrywał z korzeniami. Straty.

U mojej Mamy (południowa część miasta) była mega ulewa i "tylko" trochę mocniej wiało, a z kolei u mnie (prawie centrum, ale stosunkowo blisko ROD - ok. 7 km) na sąsiedniej kamienicy zawalił się komin i uszkodził samochody. Kilka krzew "podwórkowych" również zakończyło swój żywot.

Dziś pochmurno, ale ciepło. Urlop zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze tylko 10 dni

____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
AsiaK_Z 13:23, 22 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
zbigniew_gazda 16:45, 22 lip 2015


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Asiu z rewizytą lecę. Tuja ma ochotę na życie. Lej wodę a jak pochmurno to psikaj po gałązkach. Zakupy nie takie znowu małe a ta okrywowa to rozchodnik. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
AsiaK_Z 17:47, 22 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
zbigniew_gazda napisał(a)
Asiu z rewizytą lecę. Tuja ma ochotę na życie. Lej wodę a jak pochmurno to psikaj po gałązkach. Zakupy nie takie znowu małe a ta okrywowa to rozchodnik. Pozdrawiam.


Zakupy mogłyby być większe, ale ceny w CO troszkę mnie przerosły. Miałam już prawie w koszyku kulkę bukszpanową, ale jak spojrzałam na cenę to... stwierdziłam, że będę musiała kupić mniejszy okaz. W ostateczności jednak zrezygnowałam.
Tujka daje nadzieję, ale potrzebuje czasu.
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam w wolnej chwili
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
JulkAd 20:35, 23 lip 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
AsiaK_Z napisał(a)


Zakupy mogłyby być większe, ale ceny w CO troszkę mnie przerosły. Miałam już prawie w koszyku kulkę bukszpanową, ale jak spojrzałam na cenę to... stwierdziłam, że będę musiała kupić mniejszy okaz. W ostateczności jednak zrezygnowałam.
Tujka daje nadzieję, ale potrzebuje czasu.
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam w wolnej chwili


Asiu, co do bukszpanów to pisałam Ci wcześniej....lepiej przy jakiejś okazji pod Wrocław się udać....w CO mają mega ceny na buksiki.....zresztą na pozostałe roślinki też....chociaż w ubiegłym roku swoje Phantomy dość tanio kupiłam, ale to chyba końcówka sezonu letniego była....

....w TV widziałam Poznań po tych nawałnicach niedzielnych...ja uciekałam znad jeziorka w tym dniu, a byłam niedaleko Sławy - tam gdzie też przeszła nawałnica...no cóż, coraz częściej nas będą dotykać takie niespodzianki...ocieplenie klimatu w końcu mamy. Dwa lata temu po ulewie miałam w piwnicy i garażu wody po kostki....

...idę coś podlać, bo mi chabazie uschną
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
gierczusia 12:12, 24 lip 2015


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
AsiaK_Z napisał(a)


Zakupy mogłyby być większe, ale ceny w CO troszkę mnie przerosły. Miałam już prawie w koszyku kulkę bukszpanową, ale jak spojrzałam na cenę to... stwierdziłam, że będę musiała kupić mniejszy okaz. W ostateczności jednak zrezygnowałam.
Tujka daje nadzieję, ale potrzebuje czasu.
Dziękuję za odwiedziny i zapraszam w wolnej chwili
u nas naprawdę piękne kulki za 7 dych...ale serio wielkie...te z Wrocławia o których pisze Julka są naprawdę tanie, ale po jedną czy dwie sztuki to się raczej nie werci jechać.....no chyba ,źe gdzieś po drodze na wczasy
____________________
Ela- ogród pod lasem w sercu aglomeracji CFS 2014 / cz.I / Ogród w sk.mikro cz.II a obecnie Mikro ogród-pączkowanie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies