Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W zielonej aptece

Pokaż wątki Pokaż posty

W zielonej aptece

Filomena 15:28, 16 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Jeszcze dla Pszczółki Rhapsody

i w towarzystwie

a tu wcale jej nie widać, jest za dużym krzakiem Nevady, dlatego jeszcze te 3 krzaczki


na inne zdjęcia musimy poczekać do następnego sezonu ;(
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 10:24, 17 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Dla zainteresowanych wrzucam zdjęcia róży hisorycznej kupionej w licencjonowanej szkółce jako Tuscany. Opis zbieżny z wyglądem poza jednym wyjątkiem - wzrostem tej róży. Może to jednak inna?
Pędy bezkolcowe, długości do 1 - 1,5m, silniejszy wzrost pędów bocznych po okulkowaniu róży, kolor kwiatu adekwatny do zdjęć burgund i fiolet, zapach b. intensywny, słabo powtarza lub wcale
Proszę o ewentualne komentarze i propozycje
____________________
Filomena-w zielonej aptece
anka_ 10:47, 17 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
No , ja to na różach się kompletnie nie znam. Ale powiem, że kolor to ma obłędny.

Martwisz się, że wyższa niż w opisie? Jeżeli o to chodzi to zerknij do wątku Ewy- tu jest o tej róży http://www.ogrodowisko.pl/watek/1446-ogrod-ewy?page=18
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Filomena 11:03, 17 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Agcia napisał(a)
Ja jeszcze sporo poczekam na kwiaty ale podaj tę technikę cięcia. Może zapamiętam


Glicynię tnę 2x w roku. Wiosną, gdy nabrzmiewają pąki i wyraźnie widać, gdzie będą kwiaty, tnę delikatniej, wycinam to co ew. przemarzło, uważając aby nie ściąć cennych kwiatowych pączków. Potem drugie cięcie: dłuższy czas po kwitnieniu, z reguły koniec czerwca lub poczatek lipca - skracam silnie wyrośnięte długie pędy i usuwam te niechciane - to pobudza glicynię do zawiązywania kwiatów i już kolejny rok pod koniec lipca mam znów kwiaty . Cięcie pojedyńczych wąsów w czasie tego letniego kwitnienia sprawiło, ze w tym roku kwiaty miałam jeszcze pod koniec sierpnia!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 11:08, 17 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
kasia_w napisał(a)
Filomeno, jak miło że zamieściłaś zdjęcia
Masz cudowny ogród, w którym widać życiową pasję.
I taras z kostki, taki sam właśnie robimy w naszym małym ogródku.
Na pewno będę zaglądać. pozdrawiam


Widziałam burzę tarasową u Ciebie! Taak, szlachetne materiały, choćby z odzysku jak u mnie, to jest to! co misie lubią najbardziej
A do tego Twoje szklane tabliczki i inne....bo zapewne coś wymyslisz. Mnie się marzą rzeźby w ogrodzie. Ale jeszcze nie natrafiłam na tę akuratną
pozdrawiam
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Filomena 11:20, 17 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
anka_ napisał(a)
No , ja to na różach się kompletnie nie znam. Ale powiem, że kolor to ma obłędny.

Martwisz się, że wyższa niż w opisie? Jeżeli o to chodzi to zerknij do wątku Ewy- tu jest o tej róży http://www.ogrodowisko.pl/watek/1446-ogrod-ewy?page=18


Oj Aneczko, chyba dzień spędzę w piżamie w wirtualnym świecie internetu!
____________________
Filomena-w zielonej aptece
anka_ 11:40, 17 paź 2015


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Czasami taki luksus bardzo wskazany.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Rench 12:58, 17 paź 2015


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 9086
Z przyjemnością pospacerowałam po twoich magicznych zakątkach
Biała Elisabeth piękna i jeszcze nieprzerwanie kwitnie.
Tuscany wygląda jak moja,w tym sezonie ma pędy ok 1,7m
tylko że ja też kupowałam w Rosarium.

Mam katalog Andre Eve w którym faktycznie Superb ma być wyższa i ma pełniejsze kwiaty,a moja ma całkiem pełne,oczka nie widać wcale i to mnie właśnie zastanowiło,czy aby na pewno to ona
Zobacz sama



Zobaczymy kiedy mi zakwitnie zamówiona superb, porównamy
____________________
Renata`---- RRR - różane rozmaitości ------- A miało być tak pięknie
Filomena 13:52, 17 paź 2015


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Dzięki Renatko za wpis, ja też kupowałam w Rosarium u Chodunia. Czekam z niecierpliwością do przyszłego roku na porównanie Twojej T. z T. superb, bo ona podobno jest jeszcze bardziej majestatyczna
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Anda 14:05, 17 paź 2015


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Cudowny tajemniczy ogród. Spacer po takim ogrodzie to czysta przyjemność i wypoczynek dla duszy. Pięknie u Ciebie. Na pewno będę tu często zaglądać

Tuscany to przepiękna róża. A może Ty masz Cardinal de Richelieu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies